سالن پرورش جوجه بلدرچین

سالن پرورش جوجه بلدرچین

سالن نگهداری در پرورش پرندگان از اهمیت بسزایی برخوردار است. سالن پرورش جوجه بلدرچین نسبت دیگر پرندگان دارای شرایط خاصی از لحاظ دما و تهویه و ابعاد می باشد بعد از خروج جوجه ها از دستگاه جوجه کشی ، جوجه ها به سالن پرورش می شوند، این نوع سالن که ویدئو آن را در زیر مشاهده می فرمایید نمونه ای از سالن استاندارد پرورش جوجه بلدرچین می باشد. مزرعه برکت با مشاوره و راهنمایی کارشناسان دی کیو شاپ راه اندازی شده است که این سالن در چند بخش مجزا تقسیم شده است. که در این ویدئو از ۱ روزگی به مدت ۱۰ روز به همین حالت باقی می مانند و از ۱۰ روزگی تا ۲۰ روزگی ( نیمچه) کل مساحت سالن را زیر پوشش قرار می دهد.

مزرعه برکت ( مدیریت مهندس حسین نیا طارسی ) به شکل خاص و طرح بروز اجرا شده است، که جوجه بلدرچین ها در دایره های با ارتفاع ۵۰ سانتی متر و در هر دایره ۲ عدد لامپ جیوه ای ( عدم کانی بالیسم) برای گرمایش هم مورد استفاده قرار می گیرند، ۱ عدد آبخوری کله قندی مخصوص جوجه بلدرچین ، ۱ عدد سینی دانخوری مخصوص جوجه بلدرچین و مهمترین قسمت کف هر دایره می باشد که با ماسه ساحل پوشش داده است.

 

سالن پرورش جوجه بلدرچین

ماسه ساحل مزایای بسیاری دارد که می توان به جلوگیری از راه تشعش از کف می باشد ، جلوگیری از خیسی بستر و تغذیه مقدار لازم جوجه بلدرچین از ماسه ساحل می توان اشاره کرد. پرندگان برای هضم و جذب غذای خورده شده نیاز به مقداری سنگریزه دارند تا در سنگدان عملیات آسیاب و جذب خوراک انجام گیرد که این عمل بوسیله ماسه ساحل در سالن برکت به صورت جالب و ابتکاری انجام می شود.

تهویه سالن پرورش جوجه بلدرچین

تهویه مناسب امر اساسی در سالن پرورش جوجه بلدرچین به حساب می آید. که این امر در مزرعه برکت بخوبی اجرا شده است و با تهویه های دمنده و مکنده مناسب و استاندارد اکسیژن مورد نیاز سالن را فراهم می کند. جوجه ها در پایان ۲۰ روزگی به قفس های مولد منتقل می شوند که در بخش بعدی و با رشد جوجه ها ویدئو سالن مولد همراه با قفس پرورش بلدرچین مولد در مطلب بعدی خدمت شما توضیح می دهیم.

لطفا با دی کیو شاپ همراه باشید.

  نظرات کاربران
  • چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ at ۲۰:۳۰
   Permalink

   سلام..برای ساخت سالن ۵۰۰الی ۱۰۰۰تای بلدرچین چقد سرمایه میخواد..برای اموزش. پرورش بلدرچین و غذای بلدرچین باید چکار کنم

   Reply
  • سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ at ۲۱:۰۸
   Permalink

   سلام دمای داخل این پوشش هایی که دران بلدرچین ها رو نگه میدارید چقدر باید باشد

   Reply
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.