تخم نطفه دار

تخم نطفه دار

برای موفقیت در جوجه کشی پارامترهای مختلفی را باید رعایت نمود و اولین سوالی که پیش می آید این است که تخم نطفه دار مطمئن را از کجا تهیه کنیم؟ در این مطلب به برخی از بازارهای روز و هفتگی شهرستان های مختلف کشور اشاره می کنیم :

فروش تخم نطفه دار در شهرستان ها

چهارشنبه در گرگان

 • شنبه بازار: آزاد شهر، سیمین شهر
 • یکشنبه بازار: انبار الوم، کردکوی، کلاله، فاضل آباد (ایمرملاساری)
 • یکشنبه بازار: هفتگی روستای قرنجیک قربان آخوند
 • دوشنبه بازار: بندرترکمن، قرق، (یلمه سالیان، کرد)
 • سه شبنه بازار: بندرگز، مینودشت، رامیان، (عطاآباد، بی بی شیروان، بهلکه)
 • سه شنبه بازار: خوجه نفس
 • چهارشنبه بازار: گرکان، کمیشان، (چن سبلی)
 • پنج شبنه بازار: آق قلا، (سرحنکلاته)
 • جمعه بازار: گنبد کاووس، بازارمرزی ایلچه برون کالیکش، کری مرزن کلاته

بازارهایی که نشانی آن داخل پرانتز معرفی شده، بازارهای روستایی می باشند
قابل ذکر است، بازارهای هفتگی در شهرهایی مانند بندرترکمن و آق‌قلا دارای سابقه بیشتری هستند .

انتخاب تخم نطفه دار مناسب

انتخاب تخم نطفه دار از اهمیت بسزایی برخوردار است، اگر نطفه داری بالا نباشد بیشتر تخم مرغ هایی که در ماشین جوجه کشی گذاشته می شوند به جوجه تبدیل نخواهند شد و بایستی دور ریخته شوند . خروس مورد استفاده باید فعال و به اندازه کافی اسپرم تولید کند. خروس ها باید بطور متناوب مورد استفاده قرار بگیرند تا استراحت کافی داشته باشند. باید اغلب از خروس های جوان استفاده شود.

( از ۷ تا ۸ ماهگی به بعد قادر به تولید اسپرم هستند) خروس های با سن بالاتر از ۲ سال مناسب جوجه کشی نمی باشند و باید نسبت به جایگزین کردن آنها با خروس های جوان و سالم اقدام نمود. البته از خروس هایی که ارزش ژنتیکی خوبی دارند بیشتر استفاده می شود. برای بدست آوردن نطفه داری بالا باید نسبت بین مرغ و خروس مناسب باشد. معمولا به ازای هر ۱۰ مرغ یک خروس کافی خواهد بود. وضع تغذیه گله نیز در نطفه داری تاثیر زیاد دارد. کمبود بعضی از ویتامین ها بخصوص (A) و (E) و نیز کمبود پروتئین جیره باعث کاهش نطفه داری می گردد. وضع و شرایط آب و هوا در تولید اسپرم دخالت دارد.

عوامل مهم در کیفیت تخم نطفه دار

در هوای گرم و یا سرد تولید اسپرم کاهش پیدا می کند و در هوای سرد که گاهی باعث یخ زدن تاج و در نتیجه کاهش اسپرم می گردد. همچنین در هوای بسیار گرم جمع آوری تخم نطفه دار جهت جوجه کشی انجام نمی شود. تولید تخم مرغ و نیز سن مرغ رابطه ای مستقیم در میزان نطفه داری دارد.

هر اندازه میزان تخمگذاری زیادتر باشد درصد نطفه داری نیز بیشتر می شود. زیرا در مرغان تخمگذار خوب تمام اعمال فیزیولوژیکی بخوبی انجام می گیرد و لذا تمایلات جنسی در این گونه مرغ ها بالاست. در اوایل تخمگذاری که اندازه تخم مرغ کوچک است ، درصد نطفه داری پایین می باشد ولی به تدریج با افزایش وزن تخم مرغ و تغذیه مناسب ، درصد نطفه داری افزایش می یابد.

در مرغ های خیلی مسن و خیلی جوان درصد نطفه داری کم است و هرچه درصد هم خونی افزایش یابد درصد نطفه داری کم است. خویش جفتی و یا جفتگیری نزدیک خویشاوندی دارای اثر منفی در نطفه دارد و هر چه درجه هم خونی افزایش یابد درصد نطفه داری کم است و یا در جوجه های هچ شده مشکلات ژنتیکی شاهد خواهیم بود. آمیخته گری سبب افزایش درصد نطفه داری می گردد و جوجه های تولیدی نسل بعد سرحال تر و دارای درصد نطفه بالا می باشند.

خرید تخم نطفه دار

برای تهیه و خرید انواع تخم های نطفه دار در شهر ارومیه و اطراف می توانید به بازارروز ارومیه مراجعه نمایید.

شنبه‌ها باند سمت خیابان پارک باقرالعلوم و یکشنبه‌ها بلوار شهید کمال قاسمی باند کندرو میزبان فروشندگان و خریداران انواع تخم و پرندگان بومی نیز می باشد.

دوشنبه‌ها نیز فروشندگان تخم و پرندگان در خیابان شهید حضرت‌پور بساط خود را پهن می‌کنند و سه‌شنبه‌ها در خیابان ولایت، چهارشنبه‌ها در خیابان علامه مجلسی، پنجشنبه‌ها در خیابان آرامگاه و جمعه‌ها در بلوار ساوالان اقدام به فروش کالاهای خودمی‌کنند. و علاقمندان به خرید ماهیتاج خود بخصوص خرید تخم نطفه دار مطمئن می توانند به این بازارها مراجعه نمایند.

خرید تخم نطفه دار

تخم نطفه دار مطمئن

تخم نطفه دار مطمئن با تغذیه طبیعی از انواع علوفه و دیگر مواد مغذی که بصورت جیره نویسی شده با بالانس خاص برای هر مرحله به طیور خانگی و مزرعه از جمله پرورش اردک ، پرورش غاز ، پرورش مرغ بومی ، پرورش بلدرچین ، پرورش قرقاول و … تجویز می شود و بعد از تغذیه خوب مراحل تخمگذاری با درصد نرینگی مناسب شروع می شود و تخم مطمئن برای جوجه کشی جمع آوری می شود و برای مشتریان به تمام نقاط کشور و بعضا خارج کشور ارسال می شود.

خرید و فروش انواع پرندگان وحشی و بومی در  شنبه بازارهای گیلان شامل اسالم، انزلی، لنگرود و ماسال است. ” شنبه بازاراسالم”  مثل تمام بازارهای محلی و هفتگی رنگ تازگی و هیجان را به مسافران و گردشگران منطقه تقدیم می کند، این بازاردر جوار رودخانه ناورود تشکیل می شود. که خریداران برای تهیه تخم نطفه دار مطمئن به این بازارهم مراجعه نمایند.

 ” انزلی ” در ۳۶ کیلومتری رشت دارای بازارهفتگی فعال و پر محصولی از خرید تخمه مرغ نطفه دار است که خریداران می توانند اجناس اروپایی، چینی، ژاپنی، محصولات آسیای مرکزی و قفقاز را در روزهای هفته که از سرتاسر خط ساحلی به بازارشنبه برده می شوند، تهیه کنند. همچنین دربازار انزلی هم می توان تخم مرغ نطفه دار مطمئن را تهیه نمود.

بازارچه های لنگرود

” لنگرود ” در فاصله ۱۴ کیلومتری لاهیجان با تولید قابل توجه برنج، چای و صید ماهی و خرید و فروش انواع اقسام پرندگان و تخمه مرغ نطفه دار را در بازارهای هفتگی که با حضور مردم پررونق ساخته است.

وبازار مال فروشان لنگرود در دو روز شنبه و چهار شنبه رقم بزرگ معامله بر روی دام و طیور را دارند، دربازار لنگرود صماسال ” در ۲۱ کیلومتری جنوب رضوانشهر از بازارهای پررونق که تنوع کالا در آن زیاد است به ویژه فرآورده های دامی از جمله پنیر، کره، ترشی های محلی و طیور بومی به فروش می رسد.

بازارهای محلی روز یکشنبه استان که در چوبر، خمام، رودسر، صومعه سرا، کوچصفهان و گشت روخان برگزار می شود، گردشگران و بازدید کنندگان زیادی را از اقصی نقاط کشور بسوی خود فرا می خوانند. در این بازار تخم نطفه دار مطمئن از روستاها به شهر منتقل می شوند و خریداران دستگاه جوجه کشی در این مناطق می توانند با مراجعه به این بازار ها اقدام به خرید مطمئن نمایند.

تخم نطفه دار مطمئن

قیمت تخم نطفه دار در مازندران

معمولا از مازندران به تمام نقاط کشور و خارج از کشور ارسال می شود. بازار داد و ستد تخم نطفه دار و پرندگان در مازندران مرسوم می باشد و اکثرا از طیور بومی و زیاد کردن مولد بوسیله جوجه درآوری در دستگاه جوجه کشی خانگی و مزرعه ارزان قیمت که دی کیو شاپ به کمک بسیج سازندگی در روستاها به اهالی مناطق مختلف تقدیم می نماید و با آموزش خدمات پس از فروش دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ لذت واقعی جوجه کشی را حس می کنند.

بازار روز نوشهر

بازار روز نوشهر:  که شرایط خاص بنایی آن و همچنین بازارماهی فروشان و نحوه فروش ماهی به سبک چوب زدن که در این بازار انجام می‌شود بسیار دیدنی است، این شرایط دربازار شهسوار هم انجام می شود.

 • شنبه بازاردر خرم‌آباد (تنکابن)
 • سه شنبه بازارخرم آباد (تنکابن) تا ساعت ۱۴
 • دوشنبه بازارتنکابن (مقابل بازار ماهی)
 • چهارشنبه بازارسلیمان آباد،(۱۵ کیلومتری تنکابن)
 • یکشنبه بازارسلمان شهر (متل قو)
 • سه شنبه بازار نوشهر
 • چهارشنبه بازار نشتارود
 • جمعه بازار جویبار تا ساعت ۱۸ غروب
 • پنج شنبه بازار بهنمیر
 • چهارشنبه بازار قائم شهر تا ساعت ۲۰ شب
 • پنچ شنبه بازار هفتگی معروف شهر گلوگاه (گلیا) بندپی شرقی در حاشیه رودخانه سجارود روستای کوهپایه سرا از ۶ صبح تا ۱۴ بازار برقرار می باشد.
 • یکشنبه بازاردر شهر کیاکلا(سیمرغ) از توابع قائم‌شهر
 • جمعه بازارشهر امیرکلا از توابع بابل
 • سه‌شنبه بازارآمل

بازارهای سنتی پنجشنبه بازارو جمعه بازارجویبار نسبت به بازارهای شهرهای دیگر از قدمت و سابقه بیشتری
برخوردارند که از این بازارها افراد خاصی تخم انواع پرندگان و جوجه را به مناطق مختلف کشور ارسال می کنند.

تخم نطفه دار مطمئن را از کجا تهیه کنیم؟

بازارهای سنتی محلی هفتگی استان گلستان

برای تهیه دراستان گلستان علاقمندان و دارندگان دستگاه جوجه کشی می توانند به بازارهای زیر مراجعه نمایند.

تخم نطفه دار مطمئن قابل جوجه کشی

بازار دائمی و قدیمی گرگان به بازار «نعلبندان» معروف است و در داخل بافت قدیمی شهر گرگان قرار دارد.

ضمنا دی کیو شاپ بدنبال جمع آوری بازارهای روز شهرستان های مختلف کشور می باشد که در آن عرضه انواع تخم و پرندگان از قبیل مرغ ، غاز، بوقلمون، اردک، بلدرچین، مرغ مروارید و … می شود را دارد. از شما کاربران محترم درخواست می شود در قسمت نظرات بازار روز و هفتگی محله و شهر خود را به ما معرفی نمایید.

  نظرات کاربران
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.