بدلیل ممنوعیت تردد باربری سفارشات تا 26 اسفند ارسال می شود. مابقی سفارشات ثبت شده از 15 فروردین ارسال خواهد شد.

دستگاه جوجه کشی شترمرغ

دستگاه جوجه کشی شترمرغ معمولا تقاوت هایی با سایر دستگاه های جوجه آوری از نظر سایز و سبد دارد. برای اینکه بتوانید از تخم نطفه دار شترمرغ جوجه درآوری کنید، باید بدانید که این عملیات مانند جوجه آوری دیگر طیور نیاز به تامین دما، رطوبت، گردش و اکسیژن دارد. ماشین جوجه کشی شترمرغ برای اینکه بتواند شرایط مناسب برای رشد جنین و جوجه ها را فراهم کند باید دمایی معادل 36.2 درجه سانتی گراد در دوره ستر و 37 درجه سانتی گراد در دوره هچری را ایجاد کند. اگر در مورد پرورش و جوجه کشی شترمرغ تحقیق و بررسی کرده باشید حتما می‌دانید که پرورش این پرنده در ظرفیت و تعداد بالا مقرون به صرفه بوده و سود بیشتری دارد.

دما و رطوبت در دستگاه شتر مرغ

توجه داشته باشید که دمای مورد نیاز برای دیگر طیور تقریبا در یک رنج بوده و می‌توان با ایجاد یک میانگین دما، تخم نطفه دار انواع پرندگان را به صورت همزمان، جوجه کشی کرد. اما اختلاف دمای 1 درجه ای برای تخم های شترمرغ نسبت به دیگر طیور، سبب تفاوت در جوجه آوری آنها شده است. به طوری که نمی‌توان به صورت همزمان از تخم های شترمرغ و دیگر پرندگان در دستگاه استفاده کرد.

از دیگر مواردی که باید در جوجه درآوری از تخم های این پرنده بدانید، میزان رطوبت است که با مقدار مورد نیاز دیگر پرندگان متفاوت می‌باشد. توجه داشته باشید که دستگاه جوجه کشی شترمرغ باید توانایی تولید حداقل رطوبت را داشته باشد. حتی در برخی مناطق که رطوبت در آنجا زیاد است، باید با روش هایی رطوبت دستگاه را کاهش داد. دلیل این کار نیز ضخامت پوسته تخم است. پوسته ضخیم سبب می‌شود تا آب داخل تخم، به راحتی تبخیر نشده و از آن خارج نشود.

قرار گیری تخم در دستگاه

توجه داشته باشید که در ماشین جوجه کشی شترمرغ نمی‌توان از شانه های ستری تخم دیگر پرندگان استفاده کرد. دلیل این کار هم کاملا واضح است. زیرا اندازه تخم های شتر مرغ بزرگ تر از تخم بقیه پرندگان بوده و قرار دادن آنها در یک شانه غیر ممکن است. برای اینکار باید از شانه های مخصوص تخم شترمرغ استفاده شود. همچنین موتور دستگاه شترمرغ باشد توانایی تحمل وزن چندین تخم بر روی راک را داشته باشد و به خوبی راک را به حرکت در بیاورد.

تامین اکسیژن

از آنجایی که تنفس هوای تازه و وجود اکسیژن برای رشد جوجه ها ضروری است. دستگاه شتر مرغ باید بتواند مقدار هوارسانی خوبی به داخل کابین داشته باشد. البته به دلیل پوسته ضخیم و سخت تخم ها، در روز های پایانی که افزایش مقدار مورد نیاز اکسیژن لازم است، رطوبت را کمی بیشتر (حدود 5 تا 10 درصد) کنید. این کار سبب نرم شدن پوسته شده و جوجه راحت تر تنفس می‌کند.

راک دستگاه جوجه کشی شترمرغ

همانطور که قبل تر نیز اشاره شد، راک دستگاه باید محکم و استاندارد تولید شده باشد. زیرا باید بتواند وزن تخم ها را تحمل کند. در نتیجه راک های دستگاه مرغی (مخصوص تخم ها کوچک) برای این کار مناسب نیستند. فراموش نکنید که در هنگام خرید، حتما دقت کنید که راک دستگاه باید زاویه 180 درجه داشته باشد. زیرا می‌تواند در درصد هچ و جوجه درآوری بهتر تاثیر گذار باشد.

  • بهترین دستگاه برای جوجه کشی شترمرغ کدام است ؟

    اولین مسئله ای که باید برای جوجه کشی شترمرغ و خرید دستگاه در نظر داشته باشید حجم تخم و سبد دستگاه است. با توجه به حجم بزرگ تخم های شترمرغ هر دستگاهی سبدهای مناسب این تخم را نداشته و مناسب اینکار نمی باشند. در لیست زیر بهترین دستگاه های جوجه کشی شترمرغ را که در ظرفیت های عرضه شده اند را مشاهده می کنید.