پرورش پرندگان زینتی

دستگاه جوجه کشی خانگی

پرورش پرندگان زینتی : امروزه با گسترش و پیدایش دستگاه های جوجه کشی فول دیجیتال علاقمندان زیادی به این رشته پرسود سوق داده است. یکی از این رشته ها پرورش پرندگان زینتی می باشد که بخاطر خاصیت به گزینی پرنده های مختلف سود زیادی از این نوع پرنده ها عاید پرورش دهنده می شود.

پرورش پرندگان زینتی در اکثر نقاط ایران بصورت باغ پرندگان شخصی و عمومی به کمک دستگاه جوجه کشی رونق پیدا کرد تا پرندگان زینتی از قبیل طاووس ، قرقاول ، مرغ مینیاتوری ، ابریشمی ، امپراتور ، خروس لاری ، مرغ سوماترا و مرغ ایام سمانی ( خروس سیاه ) و … جوجه کشی شوند و جلوگیری از انقراض نسل انواع پرندگان تزئینی شود.

اصول پرورش پرندگان زینتی

یکی از این پرورش پرندگان تزئینی در شمال ایران در روستای بندپی غربی شهرستان بابل قرار دارد که مدیریت مجموعه با علاقه فراوان به پرندگان از سال  ۹۴  با ۴ نوع پرنده شروع به کار نمودند آقای سلمانپور با عشق و علاقه به این کار در این مدت کار خود را گسترش دادند و در حال حاضر تقریبا تمام پرنده های زینتی را در مجموعه خود دارد و از صفر تا صد ( جوجه کشی تا بلوغ پرنده ) در این مجموعه پرورش می دهد.

پرورش پرندگان زینتی

آقای سلمانپور یکی از مشتریان موفق دی کیو شاپ می باشد که در سال ۹۴ با خرید دو دستگاه جوجه کشی ۵۸۸ عددی شروع به فعالیت نمودند و از پرنده مولد با تغذیه و مدیریت دقیق تخم نطفه دار هر پرنده را در دستگاه جوجه کشی قرار می دهند و با درصد هچ بالا جوجه کشی می نمایند.

آموزش پرورش پرندگان زینتی در ایران

به گفته آقای سلمانپور، ایشان با نیت کارآفرینی در روستا و علاقه به این کار پا به این عرصه گذاشتند. مجموعه پرورش پرندگان زینتی آقای سلمانپور بعد از ۲ سال از آغاز فعالیت تا امروز ۲ نفر بصورت مستقیم و ۴ نفر بصورت غیر مستقیم مشغول به فعالیت می باشند در زیر ویدئو یکی از قفس های پرورش پرندگان تزئینی آقای سلمانپور را مشاهده می نمایید.

 

 

    نظرات کاربران
    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.