پرورش قرقاول لیدی امهرست

نکات پرورش قرقاول لیدی امهرست
4.8/5 - (5 امتیاز)

پرورش قرقاول لیدی امهرست بعنوان یک پرنده بسیار زیبا و شگفت انگیز با ترکیب رنگی فوق العاده، از موارد نادر نگهداری از پرندگان می باشد.

این پرنده زیبا دارای یک دم بلند حدودا ۸۰ سانتی متری می باشد که مانند طاووس از ظاهر زیبای خود برای جلب توجه قرقاول ماده بهره می برد.

قرقاول لیدی ماده جثه ای هم اندازه پرنده نر دارد اما دم آن کوچکتر و رنگ آن خاکستر مایل به قهوه ای رنگ است.

با اصول پرورش قرقاول ریوز آشنا شوید !

قرقاول لیدی امهرست

این نژاد قرقاول از توت ها، علف، برگ و دانه گیاهان، همچنین بی مهره های کوچکی مانند کرم، حشرات و … تغذیه می نماید. به دلیل پروتئین بالایی که گوشت این پرنده دارد، مصرف و عرضه آن در بازار به حدی است که می تواند منبع درآمد خوبی برای افراد جویای کسب و کار پر سود باشد.

لازم به ذکر است پرورش و جوجه کشی از این نژاد مانند سایر پرندگان دارای نکات کلیدی و قلق های خاصی است. که با شناخت خوب ویژگی های این پرنده می توانید به سود خوبی در این کار دست یابید. این امر مستلزم صرف زمان و علاقه مندی زیادی است.

راه های درآمدزایی و کسب سود از پرورش قرقاول چیست ؟

روش پرورش قرقاول لیدی امهرست

جوجه کشی قرقاول لیدی

زمان جفتگیری و تولید مثل قرقاول به شرایط آب و هوای محل زندگی بستگی دارد و پرنده ماده در هر نوبت حدود ۱۲ تخم می گذارد.

طول دوره جوجه کشی از نژاد لیدی امهرست حدود ۲۳ الی ۲۵ روز است که این مدت زمان در روش طبیعی بیشتر از ۲۳ روز نخواهد بود. البته زمان لازم برای رشد جنین به شرایط و کیفیت جوجه کشی نیز تا حد زیادی بستگی دارد.

نکات جوجه کشی قرقاول لیدی

نکات کلیدی

تنظیم و حفظ دما و رطوبت لازم به طور دقیق تاثیر مستقیم بر روند فرایند جوجه کشی از قرقاول لیدی را دارد. میزان دمای لازم از روز اول تا بیستم فرآیند، حدود ۹۹٫۴ درجه فارنهایت و رطوبت نسبی مورد نیاز ۵۳ درصد می باشد.

از روز بیست و یکم تا بیست و پنجم که دوره هچ این پرنده نیز می باشد، دمای لازم ۹۸ درجه فارنهایت و رطوبت نسبی تنظیم ۵۳ درصد می باشد. در نظر داشته باشید حتما در زمان خروج جوجه ها از تخم رطوبت را به ۷۵ الی ۷۶ درصد افزایش دهید.

با افزایش دادن رطوبت محیط در دوره هچ، کمک می کنید تا بدن جوجه ها خشک نشود و به پوسته تخم نچسبد.

در نظر داشته باشید تنظیم دقیق دما و چرخاندن صحیح تخم ها در طول دوره جوجه کشی قرقاول لیدی امهرست، عوامل مهم موثر در موفقیت جوجه کشی از این پرنده هستند.

تخم نطفه‌دار قرقاول نژاد لیدی

در صورتی که قصد جوجه کشی و پرورش این نژاد قرقاول را دارید بهتر است تخم نطفه دار آن را از یک پرورش دهنده معتبر بخرید.

برای خرید تخم نطفه دار حتما سعی کنید از بین تخم هایی با ساز متوسط که بیش از حد کوچک یا بزرگ نباشد انتخاب نمائید. همچنین به شرایط نگهداری و بهداشت محیط نگهداری از تخم ها بسیار دقت کنید. زیرا این عوامل نقش کلیدی در سلامت تخم های نطفه دار خواهد داشت.

دقت کنید از زمان تولید تخم ها یش از حد نگذشته باشد، زیرا این موضوع راندمان جوجه کشی شما را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. بهترین زمان نگهداری هفت روز می باشد و با افزایش این زمان سلول های بلاستودرم کاهش یافته، سبب مرگ نطفه خواهد شد.

برای نگهداری از تخم های نطفه دار لیدی امهرست دمای ۱۴ تا ۱۶ درجه سانتی گراد و رطوبت حدودی ۷۳ الی ۷۵ درصد بسیار مناسب است.

نکات کلیدی جوجه کشی قرقاول لیدی

دی کیوشاپ

برای جوجه کشی از نژاد امهرست حتما از دستگاه جوجه کشی کم ظرفیت با راندمان بالا استفاده کنید. این کار هزینه های شما را پائین آورده، ریسک شکست در روند جوجه کشی را به شدت کاهش می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان و انتخاب دستگاه مناسب با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول
  • دما و رطوبت لازم برای نگهداری از تخم نطفه دار نژاد لیدی امهرست چقدر است؟
    دمای لازم برای نگهداری از تخم نطفه دار ۱۴ تا ۱۶ درجه سانتی‌گراد می باشد. میزان رطوبت ۷۵ – ۷۳ درصد برای این کار بسیار مطلوب می باشد.
  • تفاوت تغذیه نژاد امهرست در طبیعت و محیط پرورش در چیست؟
    قرقاول های لیدی در طبیعت از حشرات، گیاهان، لاروها و میوه های گوشتی تغذیه می کند. در محیط پرورش این پرنده بهتر است از سبزیجات، میوه ها و کنسانتره با درصد بالای پروتئین در جیزه غذایی استفاده کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *