پرورش شترمرغ

پرورش شترمرغ

پرورش شترمرغ در ۲ دهه ی گذشته در ایران رشد چشمگیری داشته است و به همین جهت لازم دانستیم اطلاعاتی در رابطه با پرورش این پرنده ی غول پیکر برای شما جمع آوری کرده و شما را با مزایا،‌معایب و شرایط پرورش شترمرغ آشنا کنیم در ادامه نگاهی به نگهداری و پرورش مولد شترمرغ و تولید تخم می اندازیم.

در رابطه با جوجه کشی شترمرغ اینجا بخوانید !

پرورش شترمرغ مولد

شترمرغ ها در دوره ی تولید مثل هر دو روز یک تخم می گذارند و این مشروط به استراحت آنها در فواصل زمانی معین می باشد. جالب است بدانید که شترمرغ ها دوستدار هوای گرم هستند و طولانی شدن گرمای تابستان به نفع شماست. چرا که در این دوره شترمرغ ها تخم گذاری بیشتری می کنند. توجه کنید که برای بیشتری بازدهی از جابه جایی پرندگان باید پرهیز شود. هچنین از هر گونه عاملی که باعث استرس پرنده شود بایستی جلوگیری کرد زیرا شترمرغ ها به شدت نسبت به صدا حساس هستند و استرس بازدهی آنها را کاهش می دهد

شرایط پرورش شتر مرغ

برای پرورش این پرنده نیازمند زمینی با امکانات زیر هستیم :

  • پن های تولید مثل
  • دانخوری پرنده
  • آبخوری
  • سایه بان مناسب
  • آشیانه تخم گذاری ( نیازی به اقدام شما نیست زیرا شترمرغ ها خود این بستر را فراهم می کنند !‌)

برای پیش گیری از درگیر شدن شترمرغ های نر و حملات سایر حیوانات بایستی دور تا دور زمین را با حصاری محفوظ کنید.

سود پرورش شترمرغ

تغذیه ی در پرورش شترمرغ

برای تغذیه شترمرغ نیز ۲ روش مرسوم است:

  • روش محدود
  • روش نامحدود

روش محدود زمانی اجرا می شود که در نظر داریم از مصرف زیاد خوراک جلوگیری کنیم زیرا چاقی تاثیرات منفی در باروری شترمرغ ها دارد.

سود پرورش شترمرغ

بازار فروش و سود شترمرغ بی نظیر است و همچنین موقعیت صادرات محصولات نیز در کشورهای همسایه امکان پذیر می باشد. مزایای عالی و سود خوب پرورش این حیوان به دلیل این است که تمامی اجزای این پرنده مورد نیاز بوده و تک تک . آنها اعم از تخم شترمرغ – چرم شترمرغ – گوشت و پر شترمرغ بازار فروش مناسبی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *