ویدئو پرورش اردک

یکی از شغل های پر سود در شاخه پرورش طیور ، پرورش اردک می باشد. پرورش اردک یکی از شغل های پر سود است که همه ساله در بین علاقمندان به این رشته در فصل پاییز شروع می شود. علاقمندان به پرورش اردک ، باید از صفر تا صد کار بصورت یکجا در یک مجموعه داشته باشند . گله مولد اردک و جمع آوری تخم نطفه دار و بعد از گرید بندی و ضدعفونی با ، محلول ضدعفونی نانوسیلور بر روی تخم نطفه دار اسپری نمایید.

بعد از این مرحله ، شانه های مخصوص ستری حاوی تخم نطفه دار را بر روی راک ها به ترتیب جایگذاری نمایید. بعد از ۷ تا ۱۰ روز تخم ها را نطفه بینی کنید و تخم های بدون نطفه و مشکوک را از دستگاه جوجه کشی خارج نمایید. به همین صورت تا پایان مرحله ستر طبق زمانبندی به هچر منتقل کنید.

جوجه های هچ شده را ۱۰ تا ۱۲ ساعت باید داخل دستگاه بماند و بعد از خشک شدن پر پشت گردن ، جوجه ها را به اتاق گرم ( ۳۵ درجه ) منتقل نمایید و بمدت ۲ روز نیازی به تغذیه ندارند و با آب و شکر + مولتی الکترولیت پذیرایی نمایید. و بعد از این مدت تغذیه را شروع نمایید . تغذیه ۱۰ روز اول پلیت سوپر استارتر می باشد و به همین صورت با زمانبندی رده های پلیت را تغییر دهید.

جوجه اردک ها هر هفته که از سن آنها میگذرد ، ۱ درجه سانتی گراد دمای محیط پرورش را کم کنید . دقت نمایید بعد از سن ۴ ماهگی باید محلی بعنوان فضای باز یا بهاربند در نظر بگیرید تا اردک ها برای جفتگیری و تخمگذاری محیا شوند. که برای این منظور جعبه های خاصی برای محل تخمگذاری در سن بلوغ تعبیه نمایید تا اردک ها طبق عادت بعد از بازگشت از مرتع ، تخم ها را در جعبه تخمگذاری کنند و به این صورت همیشه تخم های تازه و تمیز را جمع آوری می کنید.

ویدئو پرورش اردک

 

فیلم دیدنی پرورش صنعتی اردک پکنی در آب و سالن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *