مصرف گوشت سفید در ایران

مصرف گوشت سفید در ایران

مصرف گوشت سفید در ایران : مصرف گوشت سفید در ایران دو برابر میانگین جهانی است . رکنی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره تولید گوشت قرمز و صادرات لبنیات عنوان کرد: صادرات محصولات لبنی به بازارهای هدف در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است همچنین در حوزه گوشت سفید و قرمز؛ به دلیل این که برخی گوشت ها در کشور ما محدودیت مصرف دارند؛ گوشت سفید دو برابر میانگین جهانی در کشور ما استفاده می شود و پیش بینی می شود در سال جاری میزان تولید گوشت قرمز در مقایسه با سال گذشته با افزایش ۲۰ هزار تنی به مرز ۸۲۰ هزار تن برسد.

وی با اشاره به صادرات مرغ گفت: در سه ماهه اول سال ۲۳ هزار و ۷۰۰ تن گوشت مرغ، ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه، ۶ هزار و ۳۰۰ عدد تخم مرغ نطفه دار ، ۱۲ هزار تن تخم مرغ خوراکی و بسیاری از محصولات فرعی دیگر همچون احشا مرغ، پای مرغ، پودر گوشت ، مو، پشم و… صادر شده که درنهایت مثبت شدن تراز تجاری بخش دام و طیور را در سه ماه اخیر به همراه داشته است.

مصرف گوشت سفید در ایران چقدر است

رکنی با اشاره به کاهش وزن لاشه مرغ بیان کرد: طی یک سری جلسات هماهنگی با تشکل ها کارهای  مقدماتی در این خصوص انجام و آیین نامه های اجرایی تدوین و تحویل به استان ها شده است چرا که اعتقاد داریم که این امر ملی به هر شکلی باید انجام شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه یادآور شد: عملیات کاهش وزن لاشه باید به تدریج صورت گیرد تا هیچ گونه استرس و تنشی در بخش های مختلف زنجیره تولید اتفاق نیفتد و می توان گفت که بهبود ضریب تبدیل غذایی و کاهش هزینه های تولید از مهم ترین دستاوردهای این طرح است که انتظار داریم در مرداد ماه با هماهنگی های انجام شده عملیاتی شود. گفتنی است که این امر باید به صورت تدریجی و در یک پروسه زمانی دو ساله رخ دهد تا نتایج خوبی برای کشور در برداشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *