مرغ مکزیکی

مرغ-مکزیکی

مرغ مکزیکی :  بر اساس تاریخچه صنعت دام کشور مکزیک ، قبل از ورود اسپانیایی ها به آمریکا صنعت دام به ویژه در زمینه پرورش مرغ دارای پیشینه تاریخی چشمگیری بود .البته در آن زمان بیشتر بر روی پرورش بوقلمون هزینه می کردند .ولی با ورود مهاجران و نژادها و انواع پرندگان، کارکنان مزارع که داری مرغ بودند ،شروع به تولید و پرورش مرغ در مقیاس کوچک کردند و تا حدودی در این زمینه خودکفا شدند و فعالیت خود را در بخش های وسیعی گسترش دادند ‌.

شبیه سازی صنعتی مرغ مکزیکی

در راستای این شبیه سازی صنعتی،عوامل اقتصادی ،پروسه های بیولوژیکی مانند رشد و تکثیر و همچنین تمامی هزینه های غذایی در مراحل پرورش طیور در نظر گرفته می شود .همان طور که میدانید طراحی این مدل بر اساس صنعت طیور مکزیک است ولی با شبیه سازی یکپارچه بین پارامترهای مختلف تولید و خروجی مرغ در شرایط استاندارد در مزارع و شرکت های تولیدی پرورش مرغ و طیور امکان پذیر می باشد .

علاوه بر تولیدکنندگان مرغ ،برای ارزیابی سناریوهای اقتصادی در تولید گوشت مرغ قابل اجرا است .از مزیت های این شبیه سازی این است که تولید کننده را در مورد تعداد و وزن پرندگان بر اساس خوراکی ها،پارامترهای رشد و زنده مان و تعداد تولدها و کل هزینه پرداختی جهت تولید  یک کیلوگرم راهنمایی می کند وتولید کننده را در صورت بروز تغییر در پارامترهای مهم در تولید،آگاه می سازد .

تاریخچه صنعت دام مرغ مکزیکی

این رویه از تولید و تجارت تا اوایل دهه ۵۰ در مناطق شهری در مزارع متوسط و کوچک ادامه  داشت ،ولی با شیوع بیماری نیوکاسل در مکزیک این فعالیت متوقف شد .اما خوشبختانه با همکاری مقامات و تولیدکنندگان  پرورش طیور در اوایل دهه ۸۰ توسعه چشمگیری پیدا کرد .با پیشرفت علم و صنعت ساختاری شبیه به مدل زنجیره ارزش مرغ مکزیکی تولید شد. به طوری که این شبیه سازی بر اساس تجزیه و تحلیل بهتر و درک متقابل بین متغیرهای اصلی زنجیره ارزش مرغ مکزیکی استوار است .

جوجه کشی مرغ

در واقع این مدل یک توصیف جامع از سیستم تولید و خروجی آن می دهد و بیان می کند که ریسک تولید مخصوصا در تغییرات تصادفی که در اصطبل ها و غرفه های بین پرندگان ایجاد می شود ،بسیار اهمیت دارد .در حال حاضر این مدل شبیه سازی  به عنوان بخش مرغداری از شاخه کشاورزی شناخته شده است که به سطح تکنولوژی و بهره وری رسیده و در صنعت طیور با کشورهای توسعه یافته به رقابت می پردازد .

جایگاه تولید گوشت مرغ مکزیکو

لازم به ذکر است که دومین جایگاه در تولید گوشت مکزیکو ، محصولی با کمترین  قیمت برای جایگزین گوشت محسوب می شود‌.در این مدل ۱۳۷۰۰ گونه مرد و ۴۷۲۵ گونه زن را بر اساس اهداف مدل به کار گرفته و دوره های پرورش و تولید تخم مرغ را در مزرعه می گذرانند .مجموعه ای از تعداد زیادی از پرندگان (Ph.D.Thesisn calder ) که مراحل پرورش و تولید تخم را گذرانده اند تا تخم مرغ ها را وارد مرحله انکوباسیون کنند قابل اجرا است .

عدد تخم مرغ بارور شده باید مراحل مورد نظر را در چرخه انکوباسیون تکمیل کند .تمامی تسهیلات فرآیند باید با هر قطعه از هر مرحله تناسب و هماهنگ و متعادل  باشند و با صرف زمان چرخه را تکمیل کنند تا یک جریان کافی و با کیفیت از معاملات در سیستم برقرار گردد.

خرید ماشین جوجه کشی

اگر شما قصد جوجه آوری و تولید مرغ مکزیکی را دارید میتوانید از طریق سایت ما اقدام به خرید ماشین جوجه کشی فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *