قرقاول سیلور

قرقاول سیلور

قرقاول سیلور یک گونه از قرقاول موجود در جنگل است، این گونه به طور عمده در کوه ها، از سرزمین اصلی آسیای جنوب شرقی، و شرق و جنوب چین، با جمعیت معرفی شده در هاوایی و مکانهای مختلف و در سرزمین اصلی ایالات متحده است. پرنده قرقاول سیلور نر بالغ سیاه و سفید است، در حالی که پرنده ماده به طور عمده قهوه ای است. هر دو جنس نر و ماده صورتی قرمز و پاها هم قرمز و کمی بلند می باشد.

نژاد قرقاول سیلور دارای رنگهای خیلی متنوع و پررنگ بوده و برای مبتدی ها بسیار مناسب میباشد. و میتوان آنها را درمحیط سایه نیز براحتی دیده و پرورش داد. از ویژگی های ظاهری قرقاول نر می توان به دم بلند و کشیده و بسیاز زیبا و جذاب اشاره کرد.

نگهداری،تغذیه و تولید مثل قرقاول سیلور

بستر مناسب  این گونه از قرقاول زمینی  مساحت ۹ مترمربع است و  تغذیه آن از انواع خوراک ها می باشد که به صورت ترکیبی به آن می دهند. به طور کلی رژیم غذایی آن شامل ( کنسانتره ها ، دانه و تخم گیاهان و حشرات زنده است )

سن بلوغ :  بیشتر در دوسالگی ولی میتوان در یک سالگی نیز تولید مثل داشت .

زمان تولید مثل : از اواسط فروردین ماه شروع می شوند. و فصل تخمگذاری بصورت مصنوعی از دی تا خرداد می باشد. که با نوردهی مصنوعی و ترکیب تغذیه مناسب فصل تخمگذاری این پرنده تغییر می کند و می تواند تخمگذاری بالایی داشته باشد.

همچنین این پرنده مولد ۲۰ تا ۳۰ عدد در سال تخم می گذارد.

قرقاول سیلور در ایران

جوجه کشی قرقاول سیلور در ایران به مانند دیگر قرقاول ها معمولا بصورت مصنوعی و به کمک دستگاه جوجه کشی انجام  می گیرد. مدت زمان جوجهه کشی این پرنده بین ۲۶ – ۲۸ روز می باشد. جوجه کشی این گونه از قرقاول در ایران سخت می باشد و در هر دستگاه جوجه کشی نمی توان تخمم نطفه آن را تبدیل به جوجه کرد.
معمولا رطوبت این پرنده نسبت به سایر نژاد های قرقاول بالاتر می باشد. و نیاز بهه اکسیژن دهی و چرخش استاندارد و گهواره ای دارد.

 

قرقاول سیلور

قیمت قرقاول سیلور

قیمت این گونه از قرقاول حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان می باشد ( دی ماه ۱۳۹۹ ) و با توجه به فصل متغییر است . بازار خرید و فروش قرقاول نیز حدودا از اواسط بهمن ماه شروع می شود.

  نظرات کاربران
  • یکشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۹ at ۱۵:۳۴
   Permalink

   مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

   Reply
  • دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۹:۲۱
   Permalink

   سلام توضیح در مورد جوجه کشی داخل دستگاه کم بود اگر دما و رطوبت دقیق برا دستگاه گفته بشه خیلی بهتره.

   Reply
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.