آموزش قراردادن تخم نطفه دار در شانه ستری

قراردادن تخم نطفه دار در شانه
4.9/5 - (7 امتیاز)

آموزش قراردادن تخم نطفه دار در شانه ستری دستگاه : چرخه زندگی همه موجودات با تولد آغاز می شود. پرندگان نیز در گذشته با تخمگذاری و مراقبت های لازم و قرارگیری در زیر بالا و پر خود با ورود به حالت کرچی ، تخم های بارور و یا نطفه دار را بعد از پرسه زمانی معین تبدیل به جوجه می کنند.

پرنده کرچ که در میان آن ها اردک موسکووی یکی از بهترین دستگاه جوجه کشی طبیعی نیز می باشد که با هوش خود درصد بالایی از تخم های نطفه دار را تبدیل به جوجه می کند. در اوایل دوره به مانند دستگاه تخم ها را به آرامی در حالت های مختلف چرخش نرم می دهند و با رفتن در حوضچه آب ، رطوبت مناسب را در روزهای پایانی می دهد و ضمنا تهویه و اکسیژن رسانی را با بلندشدن از روی تخم ها می دهد.

برای یک هچ موفق قرارگیری تخم نطفه دار در شانه های مخصوص ستری بسیار مهم می باشد.

تخم ها را باید بعد از جمع آوری در مزرعه گرید بندی شوند. تخم های ریز و بسیار درشت ( دو زرده ) برای جوجه کشی مناسب نیستند و باید در مرحله گرید بندی از چرخه حذف شوند.

قراردادن تخم نطفه دار در شانه

نظافت پیش از قراردادن تخم نطفه دار در شانه

بعد از مرحله گرید بندی تخم ها را با یک پارچه تنظیف، از خاک و ضایعات تمیز کنید و هر تخم نطفه داری دارای شانه مخصوص ستری می باشند که تخم ها را بصورت سر تیز در جاهای مشخص شده شانه ها جایگذاری کنید.

ضد عفونی

سپس ، بعد از اتمام چیدن تخم های نطفه دار در شانه دستگاه جوجه کشی ، با ضدعفونی نانوسیلور بر روی تخم ها اسپری نمایید و اجازه دهید به مدت ۲ دقیقه تخم ها به همان حال باقی بماند.

و در آخر از این زمان شانه ها را به آرامی به دستگاه جوجه کشی منتقل نمایید و بر روی راک قرار دهید.

در ویدئو آموزشی زیر می توانید طریقه قرار گرفتن تخم نطفه دار در شانه مخصوص ستری را با دقت مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *