عیب یابی دستگاه های جوجه کشی

تعمیر عیب یابی دستگاه های جوجه کشی

ارائه خدمات پس از فروش متعهد ، تامین قطعه و پاسخگویی در شرایط حساس مسئله ای بسیار مهم است که مشکل اکثریت افراد فعال در این زمینه می باشد. خراب شدن دستگاه جوجه کشی در فصل حساس بهار ( خصوصا در تعطیلات عید نوروز ) می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند و بخش زیادی یا تمام جوجه ها تلف شوند. در چنین شرایطی باید عیب یابی دستگاه های جوجه کشی یا تعمیرات آن را در سریع ترین زمان ممکن انجام داد.

خدمات پس از فروش دی کیو شاپ

مجموعه دی کیو شاپ، با اولویت قرار دادن ارائه خدمات متعهد به مشتریان خود ( تعمیر و سرویس تمامی دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار ) مفتخر است که به صورت ۲۴ ساعته در ۳۶۵ روز سال، پاسخگو و در خدمت مشتریان محترم باشد.

چنانچه نیاز به تعمیرات دستگاه دارید می توانید با واحد خدمات پس از فروش دی کیو شاپ تماس حاصل کنید، و یا قطعه دستگاه را از این بخش خریداری نمایید، همچنین می توانید با مطالعه این مقاله دستگاه خود را عیب یابی کنید.

عیب یابی و تعمیر ماشین جوجه کشی

در این ادامه به ۱۱ سوال ” عیب یابی دستگاه های جوجه کشی ”  از سوالات شما دوستان پاسخ داده ایم هرچند سوالات ساده هستند اما برای کسانی که از دستگاه جوجه کشی استفاده می کنند بسیار کاربردی می باشند.

تعمیر و عیب یابی دستگاه های جوجه کشی : پس از اینکه کابل دستگاه جوجه کشی را به پریز برق متصل می کنیم دستگاه خاموش می ماند و قطعاتش شروع به کار نمی کنند در این صورت چه اقداماتی باید انجام شود ؟

وقتی با چنین مشکلی مواجه می شویم در ابتدا باید به سیستم کنترل وصل بودن برق ماشین جوجه کشی اقدام کنیم که از طریق چک کردن پریز یا دوشاخه در محیطی که دستگاه جوجه کشی به آن وصل می شود، صورت می گیرد و در صورت سالم بودن و درست کار کردن پریز , از وصل بودن کابل برق ورودی به سیستم کنترل اطمینان حاصل کنیم. جدا شدن سیم کابل در جابه جایی ها از سوکت کنتلر در بیشتر مواقع دیده شده که یکی از عامل های اصلی این مشکل است.

در صورتی که تست کامل جریان ورودی صورت گرفت و این مشکل حل نشد با بخش خدمات پس از فروش گروه صنعتی دی کیوشاپ تماس بگیرید.

اگر هنگامی که دستگاه جوجه کشی در حال کار کردن است نمایشگر های دستگاه شروع به چشمک زدن متوالی کرد و دستگاه عدد صفر را نشان داد و آلارم دستگاه به صدا در آمد اقدامات زیر را انجام دهید :

وقتی چنین حالتی برای دستگاه به وجود آمد یک بار دستگاه را خاموش روشن کنید و اگر این روند چشمک زدن و عدم نمایش دما و رطوبت ادامه پیدا کرد، بایستی برای تعمیر بُرد دیجیتال دستگاه اقدام کنید و با بخش خدمات پس از فروش دی کیوشاپ تماس بگیرید.

برق گرفتگی بدنه دستگاه

هنگام لمس کردن دستگاه اگر با وجود برق یا الکتریسیته باردار در آن مواجه شدید مواردی که در زیر ارائه می شود را رعایت فرمایید .

به ساختار و نوع ماشین جوجه کشی توجه کنید و با توجه به وجود بُرد کنترل, موتور گردان,فن و … بدنه دستگاه جوجه کشی در قسمت هایی مثل پِرچ و راک ها و … یک نوع الکتریسیته ی ساکن یا القایی را دارا می باشد ، که با وصل کردن سیم ارت دستگاه به سیستم ارتینگ محل جوجه کشی اقدام به خنثی سازی این نوع برق القایی می کنید .

خراب شدن دستگاه جوجه کشی

علت نوسان دما و رطوبت در دستگاه های جوجه کشی

پس از آنکه دستگاه روشن می شود کم کم شروع به افزایش دما و رطوبت می کند و همچنین شروع به آلارم زدن می کند.

ممکن است وقتی تازه دستگاه روشن می شود در ابتدا دما و یا حتی رطوبت دستگاه تا حدودی کم ویا زیاد تر از حالتی که تنظیم شده باشد و نوسان پیدا کند .اما این نوسانات در هنگام شروع به کار دستگاه، کاملا طبیعی می باشد و به مرور زمان از شدتش کاسته می شود .

ولی در صورتی که در طول دوره جوجه کشی این گونه نوسانات از حالت طبیعی خود خارج شوند وایراتور جوجه کش نوسان دمایی در رنج ۳ الی۴ درجه و یا نوسان رطوبتی ۱۵ الی ۳۰ درصدی را نشان دهد در چنین حالتی باید برای رفع ایراد و کنترل بهتر دستگاه با بخش خدمات تماس بگیرید.

حتما باید توجه داشته باشید که دمای مابین ۲۰ الی ۲۵ درجه سانتیگراد و رطوبت متناسب باشد . زیرا دما و رطوبت محیط بیشترین احتمال ایجاد نوسانات حرارتی و رطوبتی در دستگاه را دارند .

مشکل در نمایش دقیق دما و رطوبت دستگاه ( سنسورهای دستگاه )

در صورتی که نمایش دما و رطوبت در مدار کنترل و یا اعداد غیر واقعی و غیر طبیعی دما و رطوبت نشان داده شود اقداماتی که در زیر ارائه شده باید صورت گیرد:

در صورتیکه نمایش دما و رطوبت بر روی کنترل صورت نگیرد ابتداباید دستگاه را خاموش کنیم و بعد سوکت سنسور دما و رطوبت را از جای خود در بیاوریم و پس از کنترل بدون ایراد وسالم بودن سیم و سوکت سنسور، آن را دوباره به سوکت نر وصل کنیم و دستگاه را روشن کنیم و پس از گذشت زمان کوتاهی اعداد باید به صورت قابل قبولی نمایش داده شوند.

در صورتی که نمایش اعداد دما و رطوبت غیر طبیعی باشند برای مثال دمای کمتر از۰\۲ درجه و یا رطوبت بالای ۱۰۰ درصدی بایستی برای تعویض سنسور دستگاه اقدام کنیم و با رعایت کردن شرایط ایمنی و همکاری کردن مهندسان بخش خدمات پس از فروش گروه صنعتی دی کیوشاپ اقدامات لازم را به عمل آوریم.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشیم که در بعضی مواقع علت بالا رفتن بیش ازحد رطوبت جمع شدن قطرات آب بر روی سنسور و یا به اصطلاح شبنم زدن سنسور می باشد . وقتی با چنین حالتی مواجه شدیم باید احتیاط کامل را رعایت کنیم وبعد از قطع کردن برق دستگاه نسبت به خشک کردن سنسور اقدام کنیم .

عیب یابی سنسور های دستگاه جوجه کشی

در صورتی که پارامترهای دما و رطوبت به صورت صعودی بالا بروند و دما و رطوبت دستگاه درست نمایش داده نشوند باید به روش های زیر عمل کنیم :

در مرحله ی اول باید سنسور رطوبت را کاملا کنترل کنیم تا هر گونه اختلالاتی مثل پارگی یا زدگی درسیم و… در ظاهر بُرد وسنسور وجود نداشته باشد و سپس به سراغ سوکت نری و مادگی سنسور و بُرد برویم و در مرحله ی بعد دستگاه را خاموش کنیم ،سنسور رطوبت را از سوکتش جدا کنیم و یک بار دیگر با دقت بیشتر و محکم تری آن را وارد سوکت کنیم.

پس از اینکه دستگاه راه اندازی شد در صورتی عملکرد سنسور قابل قبول است که رطوبت نشان داده شده مابین ۰ تا ۱۰۰ درصد باشد اگر غیر از این صورت بود باید جهت خرید یا گارانتی کردن سنسور اقدام کنید و بعد از تعویض سنسور جهت انجام کالیبره با خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

همچنین در صورت بروز مشکل بالا رفتن بیش از ۳ الی ۴ درجه ای دما در صورت اینکه محیط جوجه کشی دمای مناسب ۲۰ الی ۲۵ درجه ای داشته باشد.

با گذاشتن دما سنج آنالوگ استاندارد داخل دستگاه نسبت به دمای واقعی دستگاه اقدام کنید.

درصورتی که دمای درون دستگاه بالا باشد در اسرع وقت میبایستی نسبت به تعمیر خروجی هیتر بر روی بُرد کنترل اقدام کنید و برای این کار با بخش خدمات تماس بگیرید.

باید توجه داشته باشید که سنسورهای دستگاه عمر مصرفی دارند لذا باید با درنظر داشتن میزان استفاده از دستگاه نسبت به تعویض سنسورها اقدام کنید و حتما با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید .

بخار بستن روی شیشه دستگاه

همه ی دستگاه های جوجه کشی برای تولید بخار و رطوبت از آب استفاده می کنند اگر حجم بخار داخل دستگاه بیش از حد نرمال محفظه باشد ، شیشه و بدنه دستگاه شروع به بخار بستن می کنند.

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید توجه داشته باشید که حتما دمای محیط شما پایین تر از حد نرمال بوده است و برای گرم کردن نسبی دمای محیط خود اقدام کنید.

درصورتی که مشکل برطرف نشد برق دستگاه را قطع کنید و برای جلوگیری از خراب شدن سنسورها و دیگر قطعات دستگاه درب دستگاه را باز کنید و با یک پارچه نرم و لطیف شیشه و بدنه دستگاه را خشک کنید.

سپس با کم کردن ولوم بخارساز و کم کردن حجم آب نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و به این نکته هم توجه کنید که دما ورطوبت محیط دربخار زدن شیشه دخیل است.

تعمیر دستگاه های جوجه کشی

با توجه به اینکه کنترل دما در رطوبت داخل دستگاه و محیط جوجه کشی امری الزامی است به وسیله ی دما سنج و رطوبت سنج های استاندارد در صورت مواجه با اختلاف در دماسنج و رطوبت سنج داخلی دستگاه با نمایشگرهای دستگاه طبق اصول زیر رفتار کنید:

با توجه به حساسیت های زیاد کنترل دما و رطوبت داخل دستگاه هر اُپراتور جوجه کش باید برای کنترل رطوبت داخل دستگاه به تهیه ی دما سنج و رطوبت سنج استاندارد اقدام کند .

پس از آنکه دما سنج و رطوبت سنج استاندارد تهیه کردید باید آن ها را درون دستگاه قرار دهید و اختلاف موجود بین اعداد دماسنج و رطوبت سنج تهیه شده با نمایشگرهای دستگاه را به دست آورید و در صورت اختلاف داشتن اعداد آن ها را یادداشت کنید وسپس با بخش خدمات پس از فروش دی کیوشاپ تماس بگیرید تا با راهنمایی مهندسین اقدام به کالیبره دستگاه نمائید.

توجه : دما سنج یا رطوبت سنج آنالوگ باید در نزدیکی سنسورهای مربوطه ی داخل دستگاه قرار بگیرند.

دما سنج و رطوبت سنج های استاندارد به دماسنج و رطوبت سنج های میله ای و آنالوگی می گویند که در شرایط استاندارد و به صورت دقیق در آزمایشگاه های کشورهای پیشرفته همچون فرانسه, آلمان و… تولید و استاندارد سازی شده و با مارک همین کشورها ارائه بازار می شود .

تعمیر عیب یابی دستگاه های جوجه کشی

تعمیر موتور دستگاه جوجه کشی

در صورت نچرخیدن و رد کردن موتوردستگاه به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم ؟

در مرحله اول توجه داشته باشید که زمانی که دکمه چرخش را فشار دادید باید چراغ led موتور که بر روی بُرد کنترل دستگاه هست روشن شود در غیر این صورت دکمه یا سوئیچینگ چرخش روی بُرد کنترل خراب است.

درصورتی که دکمه سالم بود و چراغ LED موتور بر روی بُرد روشن شد باید توجه کنید که با فشار دادن دکمه چرخش و نگه داشتن باید موتور به گردش درآید و وقتی دست خود را از روی دکمه برداشتید چرخش موتور متوقف شود در غیر این صورت اپراتور جوجه کش باید ابتدا از عدم  گیر کردن موتور یا اهرم و… اطمینان لازم را بدست آورد و پس از آن نیروی عمودی در جهت حرکت موتور وارد کند و سعی در رفع مشکل نماید .

اگر هنگامی که نیرو وارد می کند با شل بودن اهرم چرخاننده و یا به راحتی چرخیدن شفت موتور روبرو شد در چنین صورتی نیروهای عمودی بر خلاف جهت حرکت موتور ناشی از گیر کردن سبدها، راک ها ، و یا… می چرخند. همچنین چیده نبودن درست سبدها و نشانه ها باعث شکستگی چرخنده ها شده است .

که در این صورت اپراتور باید اقدام به خرید موتور  چرخشی نماید . توجه کنید که اگر شفت موتور چرخش داشت و عدم چرخش یا شل بودن اهرم پلاستیکی سر موتور باید نسبت به تعویض اهرم پلاستیکی اقدام کنید .

توجه: شکستگی در چرخنده های موتور گردشی در دستگاه های سایز بزرگتر معمولا ناشی از عدم چینش درست شانه ها و یا سبد ها در راک ها می باشد .

باید دقت داشته باشید هنگام چینش شانه ها علم و ظرافت لازم برای خنثی سازی بار اضافی صورت بگیرد.

جهت خرید انواع موتور دستگاه جوجه کشی به این بخش مراجعه نمایید.

عیب یابی فن دستگاه های جوجه کشی

در صورتی که هر کدام از فن ها کار نکرد ابتدا دستگاه را خاموش کنید و پس از ان اپراتور جوجه کش باید از اتصالات الکترونیکی فن ها و وصل بودن مناسب و محکم سوکت ها و سیم ها اطمینان حاصل کنید و در صورتی که فن ها کار نکردند دوباره اقدام به تهیه آنها نمایید .

اما در صورتی که حرکت فن ها کند شد و یا هنگام کار کردن فن ها از آن ها صدای ناهنجار شنیده شد باید ابتدا دستگاه را خاموش کرده و سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب ونرم به پاک نمودن آهک ها و جرم بندی های دور شفت وپروانه ی فن اقدام کرد و بوش ها و موتور گردشی فن را از هرگونه گرد و غبار و جرم بندی ها پاک کرد.

نمناک شدن زیر دستگاه

در صورت نمناک شدن گوشه های زیرین دستگاه و چکیدن قطرات آب می توانیم به روش های زیر عمل کنیم:

درفصل های سرما و کاهش یافتن دمای محیط با توجه به اصول حرکتی گرما از طرف منبع گرم (داخل دستگاه) به منبع سرد(بیرون دستگاه) گرما و رطوبت موجود در درون دستگاه وبا توجه به محیط اطراف فرآیند مَیعان رخ داده و قطرات آب تشکیل می شود وقطرات آب تشکیل شده به وسیله ی شیارهای موجود در لابه لای ورق ها و… دستگاه به بیرون هدایت می شوند .

در چنین حالتی با گرم کردن محیط می توان دما را به حالت استاندارد رساند واز ریزش آن جلوگیری کرد در صورت زیاد شدن و تکرار شدن این پدیده می توانیم با استفاده از کمی موم درزگیرهای مختلف نسبت به مسدود کردن راه و مسیر ریزش آب اقدام کرد.

هشدارها:قبل از هر اقدام تعمیری چک کردن و یا رفع نقص فنی با توجه به خطر برق گرفتگی زیاد حتما دستگاه را از پریز برق جدا کنید و خاموش نمایید .با توجه به کارکرد دستگاه با برق شهری و وجود اتصالات در سوکت ها و… امکان برق گرفتگی بسیار زیاد است.

 • باید از متصل بودن سیم ارت اطمینان لازم را حاصل کنید .
 • درصورت بروز هر نوع مشکل فنی ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید و همه اتصالات دستگاه را جدا کنید و با خدمات پس از فروش دی کیوشاپ تماس بگیرید .
 • و در مواقع خرابی و یا … آرامشتان را حفظ کنید و با بخش خدمات گروه دی کیوشاپ تماس حاصل فرمایید.

 

پس از خرید دستگاه اگر سوال فنی و غیر فنی داشتید جهت عیب یابی و تعمیر دستگاه جوجه کشی با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید و از تماس با سایر بخش ها خودداری کنید.

نظرات کاربران
 • چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۲۳:۴۷
  Permalink

  سلام کلید heaterهمش قرمز میشه چه مشکلی داره دستگاه؟؟دستگاه با برد ۹۵۰هس

  Reply
  • دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۰۹:۵۲
   Permalink

   سلام
   باید به خدمات شرکت مربوطه در جریان بگذارید تا دقیق تر شما را راهنمایی نمایند.

   دی کیو شاپ

 • یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۷:۳۴
  Permalink

  سلام چرا دائم صدای بوق دستگاه همراه باچشمک زدن کلید
  هچر ب صدا درمیاد دیگه خستمون کرده

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۹:۲۱
   Permalink

   سلام
   دستگاه شما برا چه شرکتیه؟ مدل دستگاه؟
   با خدمات در ارتباط باشید ۰۹۱۱۱۱۳۹۴۷۸
   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۲:۰۳
  Permalink

  سلام دستگاه تازه خریدم در زه تخم داخلش گذاشتم دوز که دما رطوبت تا ۸۰ و۸۰ رفت بعد از دوستان سوال کردم گفت آب کف دستگاه رو کمتر کن این کارو انجام دادم روطوبت اومد ‌‌، باین ۶۴ /۵۵ میخوام بدانم آیا به نتفه تخم ها ضربه زده تخم ها خراب شده تخم مرغ گذاشتم

  Reply
  • چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۹
   Permalink

   سلام
   مشخصات خود را بفرمایید و با خدمات پس از فروش در ارتباط باشید

 • دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۲:۰۹
  Permalink

  سلام من دستکاه دماوند دارم الان درجه دما رو رویه ۳۷/۷ تنظیم کردم برای اتمینان رو تخم ها یه دماسنج عقربه ی گذاشتم دماسنج خود ستگاه ۳۷/۷ رو نشان میده ولی دماسنج عقربه ی ۳۴ نشون میده دلیلش چیه آیا برا تخم ها مشکلی بیش نمیاد

  Reply
  • چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۸
   Permalink

   سلام
   بهترین دماسنج مرجع که با هزینه کم می توانید تهیه نمایید ، دماسنج جیوه ای می باشد.

 • دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۰
  Permalink

  سلام من دستکاه دماوند دارم الان درجه دما رو رویه ۳۷/۷ تنظیم کردم برای اتمینان رو تخم ها یه دماسنج عقربه ی گذاشتم دماسنج خود ستگاه ۳۷/۷ رو نشان میده ولی دماسنج عقربه ی ۳۴ نشون میده دلیلش چیه آیا برا تخم ها مشکلی بیش نمیاد

  Reply
 • یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۱:۱۷
  Permalink

  سلام من تر موستات دارم اما بجای نشون دادن دما و رطوبت فقط _ _ _ _ رو نشون میده

  Reply
 • یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۳:۰۱
  Permalink

  دستگاه ما۱۰۰۸تایی اسکندری هس صداری آلارمش چطورمیشه قطع کردزیادصداش

  Reply
  • دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۹:۵۸
   Permalink

   سلام
   لطفا با خدمات شرکت مربوطه نماس بفرمایید.

 • جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۷:۰۱
  Permalink

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دیشب برا نطفه سنجی درب دستگاه رو باز کردم و وقتی درب رو سرجاش میذاشتم متاسفانه اهرم موتور سر جاش نیوفتاده بود و من هم بعد ۱۶ ساعت متوجه شدم این موضوع رو میخواستم ببینم الان اسیبی به نطفه ها وارد شده یا نه؟ دستگاهم ایزی باتور ۶
  میشه لطفا کمکم کنین

  Reply
  • شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۱
   Permalink

   سلام
   اگر دمای محیط پایین باشد تخم ها سرد می شوند.

 • دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ at ۲۳:۲۳
  Permalink

  سلام من سنسور بلدرچین دماوندو خریدم یک بار ازش استفاده کردم دوباره خواستم دستگاهو روشن وکنم الان راکشو طبق راهنمای دفترچه تنظیم کردم ولی کار نمیکنم باید چیکار کنم

  Reply
  • پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ at ۱۶:۱۹
   Permalink

   سلام
   موتور رک طبق زمانبندی سیستم کنترلر کار می کند . برای اطمینان از سالم بودن ، دکمه رک یا تورنر ، بر روی سیستم کنترلر را به آرامی فشار دهید.

 • دوشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۷:۵۱
  Permalink

  سلام دستگاه بلدرچین دماوند۱۲۶تایی دارم.روی بردرطوبت دستگاه حرف ohنشان داده میشه .مشکل ازکجاست

  Reply
  • سه شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۰
   Permalink

   سلام
   بر روی برد کلید Seting+ فلش بطرف بالا را همزمان نگه دارید . تا وارد تنظیمات کالیبره شوید و به آرامی دکمه seting را فشار دهید تا منوی H22 بیاید و بعد دکمه جهت بالا را فشار دهید تا بر روی منوی H51 تنظیم شود . از منو خارج شوید تا ذخیره شود و رطوبت به حالت قبل در بیاید.

 • شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۷
  Permalink

  سلام دستگاه جوجه کشی اسکندری دارم،یک بار که دستگاه رو به برق زدم فیوزش کم کن داغ کرد و سوکت رو آب کرد دلیلش چیه؟

  Reply
  • یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۰
   Permalink

   سلام
   احتمالا دارای اتصالی می باشد.

 • سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ at ۱۲:۴۵
  Permalink

  سلام به عوامل سایت
  اول از همه میخواستم به خاطر سایت خوبی دارید تشکر کنم تا الان از سایت های زیادی در مورد جوجه کشی سوال کردم ولی همیشه سایت شما بهترین پاسخ ها رو در اختیارم گذاشته.
  من یه دستگاه دست ساز دارم که به صورت اتوماتیک کار میکنه. این دستگاه در زمان ستر که دما رو ۳۷.۷ و رطوبت روی ۶۰ درصد تنظیم بود خوب کار میکرد ولی وقتی زمان هچر فرا رسید با کاهش دما به ۳۷.۲ و افزایش رطوبت به ۷۲.۵ درصد شیشه دستگاه عرق کرد به نظرتون این اتفاق عادی بوده یا یه واسه دستگاه بوده؟(همونطور که گفتم این عرق کردن در زمان ستر وجود نداشت).

  Reply
  • سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ at ۱۷:۱۶
   Permalink

   سلام
   معمولا در زمان هچر ، دما را پایین و رطوبت را بالا بیارید.
   خیس شدن پشت شیشه ( عرق کردن ) علل های مختلف داره، دمای محیط احتمالا پایین می باشد ! ( دمای مطلوب محیط ، ۲۲-۳۰ درجه سانتی گراد ) مورد بعدی و بسیار مهم کالیبره نبودن و اختلاف رطوبت می باشد، که می توانید با رطوبت سنج استاندارد ، سنسور رطوبت دستگاه را کالیبره نمایید.

 • دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ at ۱۴:۰۰
  Permalink

  سلام‎
  من یک ماشین جوجه کشی ۸۴ تایی دارم متاسفانه قبلا بر اساس یک اشتبا قطعات کنترلر دستگاه را از هم باز کردم ولی ‏الان طریقه اتصال این قطعات کنترلر را نمی دونم اگر اجاز می دهید و مقدور است من لیست قطعات و عکسشون را بدهم ‏شما بفرمایید که چگونه این ها به هم وصل کنم و اگر قطعه ای کم وکسری داشت زحمت حضرتعالی هم مزد و هم منت ‏برایمان بفرستید سپاسگزارم

  Reply
  • چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ at ۱۰:۵۳
   Permalink

   سلام
   دستگاه شما برای چه شرکتی می باشد؟

 • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۰۸:۵۳
  Permalink

  سلام من یک دستگاه جوجه کشی ۴۸ تایی دارم مال شرکت اسکندی هسته والان دما رطوبت رو باهم صفرنشان میده و هی بوق میزنه من الان باید چیکارش کنم

  Reply
  • شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۱:۰۹
   Permalink

   سلام
   متاسفانه اطلاعاتی راجع به این دستگاه نداریم / با خدمات مربوطه در ارتباط باشید.

 • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۰:۳۲
  Permalink

  سلام دستگاه بلدر چین دماوند دارم دماش یه سره بالا میره خاموش نمیشه کجا بدم تعمیرش کنند

  Reply
  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۵:۳۵
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   لطفا مشخصات خریدار و از محلی که خرید کردید، بفرمایید.

 • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ at ۲۲:۱۵
  Permalink

  سلام وقت بخیر
  من یه دستگاه جوجه کشی اسکندری دارم با برد dic600.صدتا تخم مرغ داخل دستگاه گذاشتم که ۴۵ تاش جوجه شد،در حالیکه روز هشتم همشون رگ بسته بودن یه سری از تخم مرغا روز بیست‌و یکم جوجه داشتن ولی جوجه ها مرده بودن و یه سری دیگه هم اصلا نطفه‌شون رشد نکرده بود.
  می خواستم بدونم مشکل چیه؟
  در ضمن از همین تخم مرغا زیر مرغ گذاشته بودم که از پونزده تا۱۳ تاش جوجه شد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Reply
  • دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۸:۳۵
   Permalink

   سلام
   علل مختلفی دخیل می باشد تا یک هچ موفق به ثمر بشیند. باید با دقت تخم ها را باز کنید و بررسی شود تا عوامل موثر بر هچ پایین را بررسی کرد.

 • شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ at ۱۰:۵۷
  Permalink

  سلام ایزی باتور سه غلطک نمیچرخه پیچ ها شل هستند ایا باید سفت بشه یا همین مدلی هست ؟ بعد غلطک تخمها رو نمیچرخه

  Reply
  • شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ at ۱۸:۰۲
   Permalink

   سلام
   پیچ ها رگلاژ می باشد و از ساختار کارخانه ای خارج نکنید. احتمالا موتور گیربکس از کار افتاده یا سوخته.

 • یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ at ۲۰:۳۲
  Permalink

  با سلام یه دستگاه جوجه کشی خریدم از یه کارگاه تولیدی تو بابل .چند روز پیش متوجه شدم ازدستگاه

  صدای بوق هشدار شنیده میشود دقت کردم دیدم قسمت بورد دستگاه دمای دستگاه را ۳۷.۷نشان

  میدهد ولی رطوبت را اعداد مختلف مثلاً ۱۰۰۱یا۸۸,یا۵۵و…نشان میدهد به سازنده دستگاه اطلاع دادم دستگاه

  را به کارگاه انتقال دادم امروز زنگ زد که بورد دستگاه شما به دلیل نوسانات برق خراب شده است و باید

  تعویض شود و شامل گارانتی نمیشود باید مبلغ حدودا ۱,۳۰۰,۰۰۰تومان پول بدهید میخواستم خواهش کنم

  راهنمایی کنید چه کار کنم. (دستگاه دارای برگه ضمانت نامه گارانتی هست)

  Reply
  • دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ at ۱۵:۴۳
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   گارانتی بعنوان تعهد سازنده یا فروشنده به مشتری می باشد که در زمان خرید محصول باید از بابت ضمانت و یا گارانتی قطعات جویا شوید. هر شرکت و یا سازنده طبق برگه گارانتی که به مشتری می دهد ، می تواند عمل کند. دی کیو شاپ ( بلدرچین دماوند ) تا ۱۲ ماه بی قید و شرط قطعات به غیر بدنه و شیشه دستگاه جوجه کشی را گارانتی می کند.

 • چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ at ۲۳:۴۳
  Permalink

  سلام شمارو به خدا قسم راهنمای کنید من یک دستگاه امانت گرفتم الان خاموش میشه بعد از چند دقیقه روشن میشه تور خدا بگیدمن چکار کنم دستگاه ۴۸ تای اسکندری

  Reply
  • شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۰:۱۴
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   احتمالا اتصالات برق ورودی در سیستم کنترلر وجود دارد. از آنجاییکه دستگاه برای شرکت ما نیست اطلاعات دقیق تری متاسفانه نداریم تا خدمت شما راهنمایی کنیم.

 • جمعه ۰۹ مهر ۱۴۰۰ at ۰۶:۱۸
  Permalink

  سلام من یک دستگاه دارم دمای دستگاه errنشان میده دستگاه صحرا طیور صنعته راهنمایی کنید لطفاً

  Reply
  • یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ at ۱۰:۰۲
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   احتمالا از سنسور دما می باشد و باید تعویض کنید.

 • سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ at ۰۴:۵۱
  Permalink

  سلام .من المنت دستگاه سوخت بجاش یه المنت ۳۰۰وات گذاشتم الان دمای بین ۳۶تا۳۹رطوبت بین۵۳تا۶۴در نوسان هست لطفا راهنمایی کنید چطوری تنظیم کنم

  Reply
  • چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ at ۱۲:۱۴
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   دستگاه شما چه ظرفیتی هست؟
   این نوسان دما خیلی زیاده..

 • پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ at ۰۵:۲۹
  Permalink

  سلام کسی این ساعت بیداره به بنده کمکی کرده باشه چرا رطوبت دستگاه ۰ یا ۱ شده دما هم روی ۳۷.۷ تنظیم کرد

  Reply
  • پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰ at ۱۰:۰۳
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   دستگاه شما برای چه شرکتی هست؟

 • جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ at ۱۴:۵۲
  Permalink

  سلام وقت بخیر دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۲دارم وقتی روشن میشه چند دقیقه بعد خاموش میشه کمکم کنید ممنون

  Reply
  • شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ at ۱۱:۲۴
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   احتمالا پشت برد ( برق ورودی ) قطعی داره.

 • دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ at ۱۹:۱۹
  Permalink

  سلام من دستگا دماوند خریدم قبل از تخم گذاشت درون دستگاه اون رو بردم نمایندگی برای تنظیماتش حالا که وصل کردم دما تنظیم شد ولی رطوبت از ۹۰درجه پایین تر نیومد بعد از دو ساعت پروانه ی پایین جرقه زد و سیم هاش آتش گرفت خدارو شکر آسیب دیگه ای نداشت حالا می خوام بدونم مشکل از چیه و چی کار کنم دستگاه ۴۲۰تایی هستش

  Reply
  • سه شنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ at ۱۲:۰۹
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   از کجا خریداری کردین؟ چرا برا تنظیمات به نمایندگی منتقل کردین؟
   – دستگاه از محل کارخانه تنظیم شده به تمام نقاط ارسال میشود و نیازی به تنظیمات اولیه ندارد.
   – ابتدا قبل از روشن کردن دستگاه قوطی سنسور رطوبت را پر از آب جوشیده خنک نمایید و فیتیله را کامل خیس کنید و بعد دستگاه را روشن کنید تا بعد از بالا رفتن دما ، رطوبت فعال شود. موقعیکه سنسور میله ای رطوبت که بصورت ( W/D ) می باشد وقتی کامل خیس شده ، رطوبت حسی دقیق را نمایش میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.