طوفان ۶۶.۵ میلیارد تومان به بخش کشاورزی قائم شهر خسارت وارد کرد

خسارت طوفان قائم شهر کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر: طوفان ۶۶.۵ میلیارد تومان به بخش کشاورزی قائم شهر خسارت وارد کرد به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، فرزین فرهادی در جلسه بحران شهرستان قائم شهر، با اشاره به آسیب دیدگی ۱۶مورد در بخش کشاورزی و مرغداری های شهرستان در طوفان اخیر، اظهار داشت: این موارد شامل آبگرفتگی برنج های پرمحصول برداشت نشده دوباره نشاء و رتون، تخریب مزارع آماده برداشت سویا، تخریب کامل باغات خرمالو، ریزش ۳۰ درصد میوه کیوی ، ریزش ۱۵ درصد مرکبات و آب گرفتگی سالن های مرغداری و جوجه کشی و برداشتن سقف سالن ها و انبارها بوده است.

آسیب و خسارت ۶۶.۵ میلیارد تومان طوفان به بخش کشاورزی قائم شهر

واحد سورتینگ دچار آسیب شدند. فرهادی با اشاره به تخریب جاده های بین مزارع و پرشدن زه کشی ها، بیان کرد: شالیکوبی ها بدلیل آبگرفتگی دچار خیس شدگی برنج ها شدند و سقف انبارهای محصولات کشاورزی هم تخریب شدند. مدیر جهادکشاورزی قائم شهر از تخریب کامل محصولات باغی زراعی گلخانه ای خبر داد و تصریح کرد: غیر از محصولات کشاورزی حدود ۶ میلیارد تومان به تأسیسات و زیر ساخت های بخش کشاورزی خسارت وارد شد.

طوفان کشاورزی و دامپروری قائمشهر

فرهادی در پایان با اشاره به اینکه خسارات محصولات کشاورزی بایستی از طریق بیمه کشاورزی  جبران شود، گفت: در خصوص آسیب به تأسیسات کشاورزی، آسیب دیدگان می توانند به بنیاد مسکن مراجعه کنند.

خاطر نشان می شود در طوفان و تندبادی با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بامداد جمعه مورخ ۱۲ شهریور سال ۹۵ تا کنون بی سابقه بوده و خسارات زیادی برجای گذاشت که با کمک امدادگران هلال احمر و سپاه و دیگران ارگان های دولتی و مردم نهاد از همان ساعات ابتدایی بعد از طوفان کار امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان طوفان مازندران در بخش شهری ، روستایی و کشاورزی و دامپروری آغاز گردید و خداروشکر مشکلات مردم تقریبا برطرف گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *