طوطی برزیلی

طوطی برزیلی

طوطی برزیلی پرنده ای با جثه کوچک، حدود ۱۴ تا ۱۷ سانتی متر میباشد. این حیوان شباهت زیادی به مرغ عشق داشته و با نام های LoveBird و طوطی کوتوله نیز شناخته میشود. زادگاه این حیوان بر خلاف نامش در جنگل های آمریکای جنوبی، آفریقای مرکزی و سواحل کنیا میباشد.

این طوطی در آفریقا به رنگ سبز با سر نارنجی دیده میشود اما امروزه با افزایش شکار شدن و واردات این پرنده رنگ های مختلف آن را در مغازه ها مشاهده میکنیم که تکثیر یافته از نوع بومی آن میباشند. پرندگان نابالغ این گونه در منقار خود علامت سیاه رنگی دارند و ساکت تر و آرامتر از پرنده های بالغ هستند.

مشخصات ظاهری طوطی برزیلی

طوطی کوتوله برزیلی در بازار انواع وحشی شکار شده و یا تکثیر یافته عرضه می شوند. دمای مناطق زادگاه این پرنده بالا میباشد، از این رو پرنده به تغییرات آب و هوا نسبت به سرماخوردگی بسیار حساس است و هوای گرم برای نگهداری آن مناسب است. طوطی برزیلی به آسانی تکثیر یافته و نوع بومی آن به آدمی خو نمی گیرد.

مطالب مرتبط : جوجه کشی شاه طوطی

طوطی کوتوله سخنگو بسیار باهوش است و همانند مرغ عشق، نمیتوان آن را به تنهایی نگهداری کرد. این پرندگان براحتی به صاحبشان عادت کرده و با انسانها خو میگیرند. آنها از هوش طوطی سانان بهره برده اند، اما بر خلاف سایر طوطی ها توانایی تقلید صدا را ندارند. عمر مفید این طوطی ها بین ۱۵ تا ۲۰ سال میباشد و در صورتی که شرایط مناسب را برایش فراهم کرده باشید میتواند تا ۳۰ سال نیز عمر کند.

طوطی کوتوله سخنگو

آناتومی بدن آنها همانند سایر طوطیسانان است، پاهای آنها دارای دو انگشت در جلو و دو انگشت در عقب میباشد که ایستادن بر روی شاخه های درختان را برای آنها راحت کرده است. دم طوطی های کوتوله نسبت به سایر طوطیها کوتاه تر بوده و منقار آنها در مقایسه با جثه شان کمی بزرگ بنظر میرسد.

پرورش طوطی برزیلی

گونه های طوطی برزیلی

طوطی کوتوله از خویشاوندان نزدیک مرغ عشق نقاب دار محسوب می شود، این طوطیها به دو دسته تقسیم بندی میشوند که در یکی از آنها حلقه ی سفید و دیگری حلقه ی سیاه به دور چشم های پرنده مشاهده میشود. امروزه این پرنده در گونه های زیر مشاهده میشود :

 • لیلیان
 • نقابدار
 • فیشر
 • سیاه گونه
 • گلگون
 • قابدار
 • صورت قرمز
 • خاکستری

طوطی برزیلی

پرورش کوتوله برزیلی

گونه نر و ماده این حیوان به سختی قابل تشخیص است، در صورتی که با هدف پرورش این حیوان زیبا اقدام به خرید آن میکنید بهتر است که چند عدد خریداری کنید تا در آینده با مشکل کمبود نر یا ماده در گله خود روبرو نشوید. همچنین میتوانید از مغازه جفت مولد تهیه کنید، در چنین شرایطی پول بیشتری برای خرید میپردازید اما خیالتان از جفت خوردن و جوجه دهی پرنده هایتان راحت خواهد بود.

پروریش طوطی کوتوله از طریق دستگاه های جوجه کشی خانگی و صنعتی نیز امکانپذیر است.

این طوطی ها لانه هایشان را در طبیعت درون درختان و با استفاده از چوب میسازند، بهترین مکان مناسب برای نگهداری یک جفت طوطی برزیلی یک قفس ۵۰ در ۸۰ سانتی متری میباشد. برای لانه سازی بهتر است داخل قفس خرده چوب، خاک اره، شاخه های کوچک علف و بوته را قرار دهید.

جیره غذایی طوطی کوتوله شامل میوه ها و سبزجایت میباشد. میتوان آنها را با ارزن و غلات تغذیه نمود اما برای تکمیل رژیم غذایی حتما باید از سبزیجات، هویج، کاهو، تربچه در کنار میوه هایی مثل موز، کیوی، گلابی، زردآلو و سیب به عنوان مکمل غذایی استفاده کنید. استفاده از خشکبار همچون بادام، تخمه آفتابگردان و گردو نیز توصیه میشود اما نباید در آن زیاده روی کنید، این مواد به علت چربی بالا منجر به چاق شدن حیوان شده و میتوانند در تولید مثل و جفت گیری اختلال ایجاد کنند.

تکثیر کوتوله برزیلی

برای تولید مثل این پرنده، دو راه در اختیار دارید. اول اینکه یک جفت حیوان مولد خریداری کنید که بسته به صداقت فروشنده و اعتماد به آن میتوان با پرداخت هزینه بیشتر این کار را انجام داد.

راه دوم این است که یک گله ۹ الی ۱۵ عددی از این حیوان تهیه کنید و شرایط مناسب برای لانه سازی و جفت گیری آنها را با تغذیه و رسیدگی روزانه فراهم کنید تا پرنده ها با یکدیگر جفت بخورند. در صورتی که امکان تهیه فضای مناسب برای پرنده ها را دارید، روش دوم را انتخاب کنید.

زمان جفت گیری طوطی برزیلی در تابستان و بهار میباشد، ماده تقریبا پس از یک هفته از جفت گیری شروع به تخم گذاری میکند. تعداد تخم ها بین ۴ تا ۶ عدد است و بین ۲۱ تا ۲۴ روز طول میکشد تا جوجه ها سر از تخم در بیاورند. جوجه های طوطی برزیلی پس از ۶ هفته دانخور شده و نیازی به والدین نخواهند داشت. در صورتی که قصد اهلی کردن آن را دارید باید در همان روز های اول جوجه را جدا کرده و آن را با سرلاک تغذیه کنید.

علائم مریضی طوطی کوتوله

به طور کلی میتوان گفت علائم مریضی در پرندگان مشابه است. در صورتی که هر کدام از موارد زیر را در پرنده خود مشاهده کردید آن را از سایر پرندگان خود جدا کرده و زیرنظر داشته باشید:

کم تحرکی : حیوانات مریض اغلب پف کرده هستند و در حال چرت زدن بوده و طراوت پرهای بدنشان را از دست میدهند. به هنگام چرت زدن سر طوطی بر روی پرها پشت گردن قرار میگیرد و بر روی یک پا می ایستد، پرنده های کم تحرک را میتوانید در کف قفس مشاهده کنید. کم تحرکی معمولا بی اشتهایی را با خود به همراه خواهد داشت.

ترشحات اضافی : وجود هر گونه ترشح اضافی بر روی بدن میتواند از علائم مریضی طوطی برزیلی بشمار رود. ترشحات اضافی دور چشم ( که معمولا با پر ریزی اطراف چشم نیز همراه است )‌ ، عطسه کردن و ترشحات اضافی بینی یا خس خس کردن به هنگام نفس کشیدن حیوان همگی میتوانند علائم مریضی باشند.

تغییرات مدفوع : شل بودن، بی رنگ بودن، وجود غذای هضم نشده یا رنگ های غیر عادی در مدفوع علائم بیماری پرنده هستند. در برخی موارد حیوان دچار یبوست شده و مدفوع نمیکند که باید از ملین هایی مثل کاهو، خیار و سیب برای درمان آن استفاده کنید. بررسی مدفوع یکی از بهترین روش ها برای تشخیص مریضی پرنده میباشد، در صورتی که به بیماری حیوان مشکوک شدید با بررسی مدفوع میتواند تا حدود زیادی از وضعیت پرنده اطلاع حاصل کنید.

قیمت و خرید طوطی برزیلی کوتوله

امروزه این طوطی ها به عنوان پرندگان زینتی در ایران به فروش میروند و میتوانند به عنوان یک منبع درآمد برای افرادی که به پرورش پرندگان زینتی علاقمند هستند بشمار رود. برای تشخیص یک طوطی برزیلی سالم و سرحال باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

ظاهر پرنده : حتما ظاهر حیوان را بررسی کنید، پرنده های سالم به نظافت خود اهمیت میدهند و پرها و بالهایشان مرتب و یکدست میباشد. وجود باقی مانده یا کثیفی فضله در کنار پرهای مقعد میتواند از علائم بی توجهی حیوان به نظافت خود باشد.

سلامت پرنده : پرنده سالم، تیز و قبراق است و در برابر هر عملی به سرعت واکنش نشان میدهد. پرنده های مریض اغلب پرهای پف کرده و باد کرده دارند و بسیار کم تحرک هستند.

قیمت دستگاه جوجه کشی طوطی برزیلی

شما میتوانید با دستگاه جوجه کشی فروشگاه دی کیو وان، انواع حیوانات تخم گذار را جوجه کشی کنید. این دستگاه ها با قابلیت تنظیم حرارت، رطوبت، دما و چرخش تخم ها در اندازه ها مختلف برای شما امکان جوجه کشی انواع پرندگان از شتر مرغ گرفته تا پرندگان زینتی مثل کاسکو و طوطی ها را فراهم کرده است.

فروشگاه دی کیو شاپ مفتخر است که با ارائه دستگاه های جوجه کشی با کیفیت تجربه پرورش مار، سمندر، تمساح و انواع پرندگان را برای مشتریان خود رقم زده است.

سوالات متداول
 • طوطی دارای چند گونه است ؟
  این طوطیها به گونه های متفاوتی دیده می شوند که شامل : لیلیان، نقابدار، فیشر، سیاه گونه، گلگون، قابدار، صورت قرمز و خاکستری می باشند
 • هنگام خرید طوطی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟
  به نظافت و وضعیت ظاهری پرنده دقت کنید، طوطی های سالم معمولا تیز و قبراق هستند و عکس العمل سریعی نسبت به عوامل دارند، و پرنده های بیمار معمولا سست، بی حال و پف کرده می باشند.
 • چگونه پرنده نر و ماده را از هم تشخیص دهیم؟
  با اینکه تشخیص نر و ماده این حیوان دشوار است، اما چند راه ساده وجود دارد که با بررسی آنها میتوانید جنسیت پرنده تان را حدس بزنید: - رنگ پای حیوان ماده صورتی یا کرم است اما رنگ پای حیوان نر خاکستری میباشد. - جنس نر بدنی کشیده تر داشته و به هنگام نشستن پاهای خود را جفت کنار هم قرار میدهد. - رنگ طوطی برزیلی نر پررنگ تر از ماده میباشد - لگن پرنده تان را بررسی کنید، اگر دو استخوانی که مابین پاها در نزدیکی دم و مقعد قرار گرفته اند فاصله زیادی داشته باشند حیوان شما ماده است.
نظرات کاربران
 • چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ at ۱۴:۲۷
  Permalink

  سلام
  حدود قیمت این طوطی چقدر است ؟

  Reply
  • چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ at ۱۹:۳۵
   Permalink

   سلام
   حدود قیمت ۷۰۰ – البته بستگی به گونه و نژاد دارد

  • دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ at ۱۴:۵۷
   Permalink

   من جفتشو۱۲۰تومن خریدم خیلی خوبن

 • Pingback:قیمت غذای طوطی سبز - سایت قیمت

 • شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۶:۱۵
  Permalink

  سلام، روزتون بخیر،من جفتشو ۴۰۰ گرفتم، گرون گرفتم ایا؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۰:۱۰
   Permalink

   با سلام
   طوطی کوتوله رو تقریبا به این قیمت خوب گرفتید. ان شالله مبارک باشه.

  • جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۳:۲۸
   Permalink

   داداش الان زاهدان جفتی۸۰هستش

  • شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ at ۱۵:۴۵
   Permalink

   با سلام
   قیمت های پرندگان در نقاط مختلف کشور متفاوت می باشد. مهم سلامت پرنده می باشد که باید از مرکز خرید یقین داشته باشید.

 • سه شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۶ at ۲۲:۲۱
  Permalink

  مغازه یا فروشگاه معتبری در تبریز می شناسید لطفا پیشنهاد دهید؟

  Reply
 • جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ at ۱۰:۱۶
  Permalink

  سلام ، درصورت تمرین زیاد با این پرنده آیا میتونه صحبت کنه ؟

  Reply
 • چهارشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۷ at ۱۳:۴۳
  Permalink

  سلام‌
  ببخشید مزاحم شدم طوطی برزیلی زرد دارم ی مدت رو یک پا می ایستاد و پای دیگرش بالا می گرفت و میلنگید و راه میرفت بردمش دکتر گف ناخونک داره و دگزامتازون بهش داد و مدتی دادم خوب شد به یک هفته نرسید دوباره ناخن پاش سیاه کرد و باز بردمش دکتر گف عفونت کرده و از طریق پا داره خارج میشه و داروی ساختنی با مولتی ویتامین بهش داد الان سیاهیش کمتر شده ولی ناخن های پاش افتاده و هنوز در نشده باید چکار کنم
  غذاش در طول روز ارزن به همراه مولتی ویتامین و آرد حبوبات جوانه زده و سیب زمینی اب پز و تخم مرغ و تخمه آفتاب گردون

  Reply
 • یکشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۱
  Permalink

  سلام
  برای راهنمایی و مشاوره پرورش و جوجه کشی با ۰۹۱۱۱۱۳۹۴۷۸ تماس بفرمایید/

  Reply
 • دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ at ۲۳:۲۲
  Permalink

  سلام قیمت طوطی فیشر و طوطی صورت هلویی با دم ابز رو مبخوایتم بپرسم

  Reply
 • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۰۸:۲۰
  Permalink

  سلام من میخاهم یک طوطی کوتوله بخرم ولی نمیدون چه قیمتی هستش میشه بهم بگین برام مهمه که تا قیمت ۱۲۰ باشه

  Reply
  • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۱۵:۱۱
   Permalink

   سلام
   قیمت های طوطی کوتوله برحسب نوع و سن و.. در شهرهای مختلف متفاوت می باشد . شما از نزدیکترین محل فروش استعلام بفرمایید/

 • دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ at ۰۳:۴۸
  Permalink

  الان قیمت طوطی کوتوله ازجفتی۲۵۰به بالا هست دقت کنید ک اگر برای تکثیر میخواید از هر جایی نخرید چون الان پرنده های عقیم شده ی پاکستانی رو مفت میدن(قابل توجه اون دوستی که گفت زاهدان انقده…)
  تشکر

  Reply
  • دوشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۸:۴۸
   Permalink

   سلام
   ممنونم از راهنمایی شما دوست عزیز؛

  • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ at ۱۶:۳۹
   Permalink

   سلام
   احتمالا نطفه دار نیستند .

 • چهارشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۸ at ۲۲:۴۲
  Permalink

  سلام من ۲جفت طوطی کوتوله میخاستم چکارباید بکنم

  Reply
  • پنجشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۸ at ۱۷:۳۲
   Permalink

   سلام
   باید از پرنده فروشی های معتبر تهیه بفرمایید.

 • شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ at ۱۶:۵۶
  Permalink

  ۰سلام دوتا طوطی برزیلی دارم بهم گفتن نروماده هستن. جفت گیریشون هم دیدم ولی تخم نذاشتن ۲ماهه دارمشون یک هفته هم هست جفت گیری کردن. مشکل از کجاست

  Reply
  • شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ at ۱۷:۲۸
   Permalink

   سلام
   غذاهای گرم به همراه عناصر کمیاب به پرنده بدهید. برای تخمگذاری مناسب می باشد.

 • جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ at ۲۱:۲۲
  Permalink

  سلام.من یک عدد کوتوله تازه خریدم .آیا میشه از این پرنده تکی نگهداری کرد یا باید حتما جفت باشن؟؟

  Reply
  • شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ at ۱۷:۱۰
   Permalink

   سلام
   جفت باشن بهتره و عمر کوتاهی ندارن/

 • پنجشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۸ at ۱۹:۲۰
  Permalink

  سلام من یه جفت برزیلی دارم که بنام مولد خریدم ولی اصلا تخم نمی زارن ، اصلا تا حالا داخل لونه هم نرفتن ، چیکار کنم ؟ ۵۵۰ خریدمشون

  Reply
  • شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ at ۱۷:۲۵
   Permalink

   سلام
   باید مطمئن شوید تا سن بلوغ کامل شده یا نه؟ نکته بعدی برای تخمگذاری موارد مهمی وجود دارد.. تغذیه ، استرس ، شرایط محیطی ، نور و…

 • چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ at ۰۹:۳۹
  Permalink

  سلام وقت بخیر
  من قبلا یک جفت طوطی برزیلی داشتم تخم گذاشتن ولی بعد از چند روز تخما رو شکستن و از لانه بیرون انداختن
  دلیلش چی بود؟
  الان یک جفت جدید خریدم میترسم کار اونا رو تکرار کنن

  Reply
  • پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ at ۱۷:۰۳
   Permalink

   سلام
   بخاطر کمبود کلسیم پرنده ها معمولا پوسته تخم ها رو میخورن.

 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ at ۱۷:۲۲
  Permalink

  باسلام و عرض خسته نباشید از دوست هان گرامی
  من میخواهم یک جفت طوطی برزیلی بگیرم قیمت گرفتم
  ۱۸۰ خوب گفته از زاهدان

  Reply
  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ at ۱۲:۰۰
   Permalink

   سلام
   باید از پرنده فروشی های معتبر استعلام بگیرید .

 • پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ at ۰۹:۳۵
  Permalink

  با سلام
  طوطی برزیلی دارم تخم می گذارند ولی نطفه نمی شه
  بدلیل تو چرا؟

  Reply
  • پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ at ۱۱:۲۲
   Permalink

   سلام
   موارد مختلفی داره
   ۱. استرس
   ۲. تغذیه
   ۳. اختلالات ژنتیکی
   ۴. دما و نور محیط پرورش

  • جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ at ۱۳:۲۶
   Permalink

   سلام ببخشید طوطی برزیلی ما سرش رو با پاش میگیره و گاهی جیغ هم میزنه ایا نشانه بیماریه؟

  • شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۹:۰۳
   Permalink

   سلام
   علائم های دیگه ای هم داره؟ پرهاش به چه صورته؟

 • جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ at ۰۹:۲۴
  Permalink

  سلام ۲جفت طوطی برزیلی دارم داخل قفس بزرگ بزارم بهتر جوجه میکنن یا قفس کوچک از پرنده فروشی بخرم براشون بهتره.؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ at ۱۱:۱۱
   Permalink

   سلام
   قفس بزرگ باشه بهتر برای گردش پرنده مناسب می باشد.

 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ at ۱۵:۴۴
  Permalink

  سلام و خسته نباشید. طوطی برزیلی صورت هلویی دارم و الان مدتی هست که جفت گیری میکنند.ایا اینها اگر جاشون گرم باشه و داخل منزل نگهداری بشن در هر فصلی تخم گذاری میکنن یا اینکه فقط فصل بهار و تابستان؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۵
   Permalink

   سلام
   فصل تخمگذاری پرنده های زینتی اخرای زمستان تا اول تابستان می باشد.

 • شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ at ۱۱:۲۰
  Permalink

  سلام
  دوست عزیز این طوطی هایی که تو زادان هست چون که از مرزپاکستان رد میکنن و اوردنشون هزینیه آنچنانی نداره قیمتاشون ارزونه .دلیل نمیشه چونکه ارزونه یعنی طوطی خوبی نیستند.اتفاقا طوطی هایی اونجا پیدا میشه که جاهای دیگه پیدا نمیشه خیلی از فروشگاها از همونجا میخرن و تو استانای دیگه پخش میکنن و گرونتر میفروشن.

  Reply
  • شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ at ۱۶:۲۲
   Permalink

   سلام
   تشکر بابت اطلاع رسانی شما؛

 • پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۹:۳۴
  Permalink

  سلام
  من شش تا کوتوله دارم یکیش پدرسوخته پنج تاش بچه هاشون
  الان همگی ریختن سر یکی از بچه ها از ناحیه سربه شدت زخمی کردن الان چیکار کنم

  Reply
  • یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۳
   Permalink

   سلام
   قسمت خونریزی و جراحت را با اسپری OTC بر روی محل بزنید و مراقب باشید به چشم پرنده نپاشد/

 • سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۷:۰۷
  Permalink

  با سلام
  من میخواستم طوطی برزیلی بخرم میخواستم ببینم کدوم نژاد با قیمت مناسب برای خرید خوب هستش ؟؟؟برای جفت گیری هم می خواستم بپرسم کدوم نژاد رو پیشنهاد می کنید

  Reply
  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۷:۳۵
   Permalink

   سلام
   اطلاع دقیقی در زمینه نژاد ها نداریم

 • سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۷:۳۲
  Permalink

  سلام طوطی برزیلی ۵ ماهه خریدم که کف قفس پتو داره و شبها میره زیر پتو میخوابه
  بعضی شبا هم روی تاب سرشو فرو میکنه تو پرهاش و روی یک پا میخوابه
  این نشونه ترسه یا ارامش؟ یا مریضه؟!

  Reply
  • چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۷:۰۹
   Permalink

   سلام
   با این توضیحاتی که فرمودید علائم سرحال بودنه. با این حال چند تصویر باید ارسال نمایید تا دقیق تشخیص داد

  • دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۰
   Permalink

   سلام
   سرحال و شاداب می باشد. مولتی ویتامین در آب اضافه کنید/

 • یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۶:۵۵
  Permalink

  سلام من یک جفت طوطی برزیلی دارم وحشی اند و حدود ۷و ۸ ماه دارمشون ولی نمی دونم چه کار کنم که تخم بگذارند و دستی شوند ممنون می شوم اگه خیلی زود به سوالم پاسخ دهید🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  Reply
  • دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۰:۴۶
   Permalink

   سلام
   تغذیه طوطی شما ضعیف می باشد.
   برای تخم گذاری به چندین پارامتر نیاز می باشد.
   ۱. تغذیه
   ۲. دمای سالن
   ۳. استرس
   ۴ . نور
   ۵ . سن گله
   ضمنا ویتامین AD3E بصورت یک بار در هفته بدهید.

 • چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۶:۰۹
  Permalink

  سلام خیلی ممنون از پاسخگوییتون
  میشه این هم بفرمایید که علت گاز گرفتنشون چی میتونه باشه؟
  قبلا این کارو نمیکرد الان محکم گاز میگیره. به محض نشستن روی دست یا شانه شروع به گاز گرفتن میکنه

  Reply
  • چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۹
   Permalink

   سلام
   باید حالت های پرنده رو تو ویدئو دید تا دقیق تشخیص داد.

 • شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۱:۱۳
  Permalink

  سلام ، میخواستم بدونم هر نژاد از کوتوله برزیلی و میشه جفت کرد ؟

  Reply
 • شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۰۱:۱۸
  Permalink

  سلام ، میخواستم بدونم برای جفت کردن کوتوله برزیلی نژاد و گونشون مهم هست یا اینکه فرقی نمیکنه چه رنگ و نژاد باشن

  Reply
  • شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۹
   Permalink

   سلام
   با یک نژاد باشه نسل بعدی از لحاظ ژنتیک مقاوم تر می باشد/

 • دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ at ۲۰:۰۵
  Permalink

  سلام خسته مباشید من دوجفت کوتوله خریدم تویه قفس متوسط دوتا لونه گذاشتم هرچهارتاشون رفتن تویه لونه مشکل داره؟

  Reply
  • پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ at ۱۶:۲۰
   Permalink

   سلام
   لونه یا بهاربند برای بازی و تفریح کوتوله ها می باشد و مشکلی پیش نمی آید.

 • شنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۲۰:۴۲
  Permalink

  سلام من ۱جفت خریدم ۳۵۰ هزار تومن ۵ماهونه میترسم تخم نزارن ایا امکانش هست که تخم نزارن یا چه جوری دستی شون کنم

  Reply
  • یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۸:۵۸
   Permalink

   سلام
   تغذیه خوب و بالانس شده بدهید در زمان بلوغ تخمگذاری دارند.

 • دوشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۸:۵۵
  Permalink

  باسلام من یک جفت طوطی کوتوله صورت هلوی دارم که از ۴ هفتگی خودم بهشون غذا دادم و بزرگشون کردم و بزودی ۳ ساله میشن …. مشکلم باهاشون اینه که ماده تمام مدت سال پشت سر تخم میذاره البته من چون دوست ندارم جوجه بشن تخماشون رو با تخم پلاستیکی عوض میکنم البته جوری که متوجه نشن وقتی تو روز تو اتاق رهاشون میکنم واسه چند دقیقه… لونه ای که واسشون گذاشته بودم رو هم برداشتم اما کف قفس رو تمیز میکنن و اونجا تخم میذاره…. خیلی نگران سلامتی ماده هستم چون هر دوره ۵ تا تخم میذاره بعد از تقریبا ۵ هفته دوباره ۵ تا …
  ممنون میشم از راهنماییتون

  Reply
  • سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۵:۱۱
   Permalink

   سلام
   تخمگذاری منظم و با برنامه یکی از علت های سلامت پرنده و جیره بالانس شده می باشد. تنها روش جلوگیری از تخمگذاری تغذیه را بصورت هفته ای تغییر دهید و یا بصورت مناسب در اختیار قرار ندهید .

 • شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۵:۵۶
  Permalink

  سلام دوستان عزیز من می خواستم بدونم تخم کوتوله برزیلی بزارم زیر کبوتر مشکلی ندارد

  Reply
 • دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۲:۳۴
  Permalink

  با سلام
  من یک جفت کوتوله کاربنی دارم که حدود ۴ ماهه خریدم ۲ بار تخم گذاشتن دفعه اول از ۵ تخم فقط یدونه جوجه شد و جوجه اش هم بعد ۶ روز مرد ، دفعه دوم که اولین تخم ۱۷ فروردین بود و کلا ۴ تا تخم گذاشت و هیچ کدومش نطفه دار نبود ، غذای پرنده هم : همیشه تخمه آفتابگردان توی دان خوریش هست + ارزن و کتان به نسبت مساوی

  Reply
  • پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۸
   Permalink

   سلام
   تغذیه مناسبی دارند، احتمال زیاد پرنده نر ضعیف می باشد.

 • جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۲:۱۲
  Permalink

  سلام من یه جفت طوطی برزیلی دارم الان ۱۱ تا تخم گذاشته این طبیعیه؟

  Reply
  • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۶:۱۴
   Permalink

   سلام
   پارامترهای نگهداری طوطی بالغ را انجام دهید تقریبا طبیعی می باشد.

 • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۳:۱۷
  Permalink

  سلام طوطی هیبریدی چقدر احتمال داره ک جوجه بیاره ؟همش تو لانس ینی پیشه جوجه بیارخ؟

  Reply
  • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۵:۳۸
   Permalink

   سلام
   مشکلی از بابت جنسیتی ندارن . فقط جوجه های اصلی هچ نمی شوند.

 • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۴:۲۱
  Permalink

  سلام امروز متوجه شدم نوک طوطی های برزیلیم ک دو روز پیش گرفتم دو رنگه ینی فک کنم هیبریدیه ینی نمیشه امید داشت جوجه بیارن ؟؟ولی همش یکی شون میره تو لونه میمونه سرحالا غذاشونم تقریبا خوبع

  Reply
  • شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۵:۳۷
   Permalink

   سلام . اگر اصلاح نژاد باشه ضعیف تره و جز نژاد اصلی نمی باشد.

 • دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۵:۴۱
  Permalink

  قیمت الان ی دونه کوتوله خاکستری چند هست

  Reply
 • دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۲:۳۷
  Permalink

  سلام در مشهد قیمت چند است؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۵:۲۲
   Permalink

   سلام
   از پرنده فروشی های معتبر استعلام بگیرید/

 • یکشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۰:۳۴
  Permalink

  سلام دوتا طوطی برزیلی داشتم‌که‌تخم‌گذاشتن و بچه دار شدن بعد پرنده نر مریض شد و مرد
  الان یکی از جوجه ها که یکساله شده با پرنده ماده که‌قبلا تخم گذاشته بود(مادرش) جفت شده و تخم گذاشتن
  تخم ها ممکنه سالم باشه یا مشکل ژنتیکی داره و باید برشون دارم که جوجه نشن؟

  Reply
  • سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۹:۰۶
   Permalink

   سلام
   معمولا جفتگیری پرندگان باید غیر خویشاوندی باشد تا از لحاظ ژنتیکی نسل بعد دچار مشکل نشود.

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ at ۱۲:۳۷
   Permalink

   سلام الان برزیلی صورت قرمز چند هست؟؟؟

  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ at ۱۷:۵۵
   Permalink

   سلام
   قیمتها بر اساس مناطق متفاوت می باشد، قیمت بروز را از پرنده فروشی های معتبر محل سکونت خود جویا شوید.

 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ at ۲۱:۰۹
  Permalink

  الان قیمتش چنده

  Reply
 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ at ۲۱:۱۲
  Permalink

  من میخوام تکی بگیرم قییمتش چنده شیطون
  باشه خوبه

  Reply
  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۰
   Permalink

   سلام
   اطلاعی از قیمت نداریم . این مطلب فقط توجیه علمی دارد./

 • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ at ۲۳:۲۵
  Permalink

  سلام من یک کوتوله خریدم امروز کپ کرده و فقط نگاه میکند مشکل از چیست

  Reply
  • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۰
   Permalink

   سلام
   تا چند روز اول فقط استرس دارد/

 • دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۶:۴۸
  Permalink

  ممنون میشم پاسخ یدید

  Reply
 • چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۸:۲۹
  Permalink

  سلام من یه جفت طوطی برزیلی رو با تا تخم که گذاته بودن ۷۰۰ خریدم . ولی پرنده نر که بیشتر بیرون میاد خیلی میترسه و وقتی ما نزدیک قفس میشیم فورا در میرن . باید چیکار کنیم ؟

  Reply
  • شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۹:۲۹
   Permalink

   سلام
   پرنده شما دچار استرس شده . تا یک مدت در یک اتاقی قرار دهید تا محل رفت و آمد کمتر باشد.

  • شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ at ۲۲:۰۸
   Permalink

   سلام ببخشید من از قیمت طوطی برزیلی خبری ندارم و می خوام یک جفت طوطی برزیلی بگیریم با قیمت مناسب حدودا قیمتش چند ه۷

  • یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ at ۰۹:۰۸
   Permalink

   سلام
   از مراکز پرنده فروشی معتبر جویا شوید.

 • چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ at ۱۹:۵۴
  Permalink

  سلام.من یه جفت طوطی خریدم،خیلی بامزه و سرحال هستن.۷۰۰ ت دادم.میخوام ج.جه شون رو خودم بزرگ کنم…

  Reply
  • پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ at ۱۱:۱۸
   Permalink

   سلام
   پرورش پرندگان و بخصوص طوطی که بسیار حساس ستند و استرس بالایی دارند نیازمند حوصله و علاقه می باشد. شما می توانید با مطالعه دقیق مطلب بالا براحتی پرورش موفقیت آمیزی داشته باشید.

 • پنجشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ at ۱۳:۳۳
  Permalink

  سلام من یه جفت لاوبردس خریدم نر خیلی شیطون وپرسروصداس اما ماده همش در حال چرت زدنه و کم تحرک تازه دوروزه خریذم میگن طبیعیه، بنظر شما مریض نیس؟

  Reply
  • دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ at ۱۵:۳۵
   Permalink

   سلام
   بدلیل تغییر مکان این استرس طبیعیه

 • شنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۹ at ۰۲:۵۱
  Permalink

  سلام بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار همه گذاشتید ممنونم،
  یه جفت کوتوله دارم که چندتا تخم گذاشتن، تخم کتان و ارزن و میوه مثل سیب و خیار و … و پودرجلبک هم براش میزارم، وقتی جوجه ها از تخم بیرون بیان چه غذایی براشون بزارم و کار خاصی هم برای جوجه ها باید بکنم یا همین تغذیه کافیه؟
  بازم از راهنمایتون ممنونم

  Reply
  • دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ at ۱۵:۴۴
   Permalink

   سلام
   تغذیه طبیعی جوجه ها باید بصورت نرم و نیمه هضم شده داخل چینه دان مادر تهیه می شود که ما به این صورت نمی توانیم در اختیارشان قرار دهیم. بنابراین برخی ها سرلاک و غذاهای نرم را پیشنهاد می دهند. سرلاک بدلیل دارا بودن قند زیاد نمیتوان بصورت دراز مدت از آن استفاده کرد. بهترین تغذیه می توانید مخلوطی از هویج آبپز شده، سیب بدون پوست، موز و ۲ قاشق مغز تخمه آفتابگردان آرد شده.
   همه این موارد رو باید در مولینکس یا آسیاب به طور کامل با هم مخلوط کنیم تا کاملا خمیر و یکدست بشوند. برای هربار مصرف به مقدار لازم از خمیر برداشته و با آب جوشانده شده و ولرم مخلوط می کنیم جوری که شبیه سوپ بشود.
   میتوانید بلال شیر رو رنده کنید، صاف کنید و با مخلوط ذکر شده استفاده کنید.
   بهتره که این خمیر رو به مقدار مورد نیاز هر دفعه درست کنید. ولی میشه خمیر اولیه رو در ظرف در بسته داخل یخچال تا ۱ روز نگهداری کنید.
   در آخر اگر به هیچ عنوان دسترسی به موارد توضیح داده نداشتید یا نیاز فوری داشتید میتوانید برای حداکثر ۱روز از سرلاک بچه گندم و سه میوه بدون لاکتوز استفاده کنید.

 • یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ at ۱۹:۵۴
  Permalink

  سلام جفت کوتوله صورت هلویی من تخم گذاشتند من الان نمیدونم باید چیکار کنم و چی براشون فراهم کنم راهنمایی کنید؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ at ۱۵:۵۴
   Permalink

   سلام
   هم در مقاله و هم در کامنت در جواب سوال دوستان کامل توضیح دادیم.

 • چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۲
  Permalink

  سلام یه کوتوله فیشر دارم بدون جفت تخم گزاشته رفتم براش نر گرفتم که از نظرجثه و سن کوچکتره ازش حالا ماده نر رو میزنه و نر دائم از ماده فرار میکنه چیکار کنم جفت بشن

  Reply
  • چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ at ۱۸:۲۷
   Permalink

   سلام باید زمان بگذره تا باهم عادت کنند. معمولا پرنده ها زمان میبره تا در کنار هم عادی زندگی کنند. با OTC بر روی ناحیه جراحت اسپری شود .

 • دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ at ۱۶:۰۵
  Permalink

  سلام روز بخیرمن یه هفته پیش یه جفت مولد صورت هلویی خریدم و بعد از یه روز طوطی ماده بیحال و کسل شده و میلی به جنس مخالفش نداره
  طوطی نر همش میخواد جفت گیری کنه ولی ماده میلی نداره خیلی نگرانم
  این نشانه چیه?

  Reply
  • چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ at ۱۶:۰۸
   Permalink

   سلام
   سترس نقل مکان استرس محیط جدیدمی باشد . باید به مرور زمان و تغذیه مناسب به شرایط جدید عادت کند.

 • جمعه ۰۵ دی ۱۳۹۹ at ۰۱:۰۵
  Permalink

  سلام من از بوشهر هستم یه طوطی کوتوله بریزیل میخواهم بگیرم قیمت زده ۶۰۰ بنظرتون بگیرم یا نه

  Reply
  • یکشنبه ۰۷ دی ۱۳۹۹ at ۱۱:۲۵
   Permalink

   سلام
   باید از مراکز مطمئن فروش طوطی و پرندگان تزئینی استعلام بگیرید.

 • سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ at ۲۰:۵۴
  Permalink

  ببخشید می خواستم قیمت روز طوطی کوتوله رو بدونم

  Reply
  • چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ at ۱۰:۱۶
   Permalink

   سلام
   از مراکز فروش پرنده های زینتی جویا شوید.

 • چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۱:۱۱
  Permalink

  سلام خسته نباشین من چند روز پیش یه کوتوله خریدم بعد روی یکی از پاهاش نمیتونه وایسه بردم پیش دکتر گفت ویتامین ب کمپلکس بده شما میگید یعنی چشه؟

  Reply
  • چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۱:۳۰
   Permalink

   سلام ضعف عضلانی دارد و باید با ویتامین تقویت بشه .

 • پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۰:۲۵
  Permalink

  چه ویتامین های بهش بدم میشه راهنمایی کنین

  Reply
  • پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۶:۲۷
   Permalink

   سلام
   طوطی های شما چه مشکلی دارند؟

 • چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۲:۵۳
  Permalink

  ا سلام
  من یه جفت طوطی برزیلی دارم
  تقریبا یه ساله دارمشون
  نزدیک به بیست بار نره سوار ماده ه شده ولی تا الان تخم نگذاشتن
  غذا شونم غذای تجاری هستش
  هر هفته بهشون یه تکه سفیده ی تخم مرغ میدم
  نمیدونم چرا تخم نمیزارن!؟

  Reply
  • چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۷:۲۳
   Permalink

   سلام
   پروتئین جیره رو کم کنید . در زمان تخمگذاری پروتئین بالا باعث پرولاپس می شود.

 • چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۲:۵۶
  Permalink

  ابته این رو هم اضافه کنم که لونشون رو پر از پر خودشون
  کاه ، کارتنو… کردن ولی نمیدونم چرا تخم نمیزارن!؟

  Reply
 • چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ at ۰۱:۵۵
  Permalink

  سلام
  من یه طوطی برزیلی آبی دارم که نره! اگه تنها بدون جفت نگهش دارم مشکلی براش پیش میاد؟ خیلی باهوشه و ارتباط خوبی با من و همسرم برقرار کرده! بابا ماما و به به میگه و اگه بی محلی ببینه زودی قهر میکنه! خیلی بهش وابسته شدم و دوست دارم همیشه سرحال باشه!

  Reply
  • شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۶:۱۵
   Permalink

   سلام طوطی بریزیلی بسیار پرنده حساسی است و حتما باید توجه شود . و اگر همراه مناسبی داشته باشد و محبت ببیند حتی در برخی مواقع نیازی به جفت ندارد.

 • جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ at ۰۱:۱۸
  Permalink

  سلام من یدونه طوطی فیشر دارم میام بفروشم حدود چند میخرن؟ فک کنم ۵سالی هست دارمش کرمان هستم

  Reply
  • شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۲
   Permalink

   سلام
   بدلیل نوسان شدید قیمت در شهرهای مختلف ، لطفا قیمت به روز طوطی فیشر را از پرنده فروشی های معتبر محل سکونت خود جویا شوید.

 • دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ at ۱۵:۰۴
  Permalink

  سلام من میخوام تو عید یک پرنده کوتوله بخرم چنتا سوال داشتم اولین سوال اینه که بین نر و ماده کدومشون بیشتر حرف میزنه علاقه به بازی داره و کدام باهوش تر و پر جمب و جوش تر؟ دومین سوال ایا کوتوله ها یا همان طوطی های برزیلی خانه را داغان میکنند هرجا چوب دیدند چوب را میخورند؟سومین سوال ی راهنمای میکنید درمورد دستی کردن رام کردنش حرف زدنش ؟چهارمین سوال همسایمون ی عروس هلندی داشت این عروس هلندی بیماری ی ایدذ داشت که ما نمیدونستیم این حیوان ایدذ داشت عروس هلندی خونه ی ما هم خیلی میومد تو همین کورونا ۸،۹ ماه پیش ردش کردن همسایمون به خاطر بیماری ی ایدذ ایا من پرنده ی کوتوله بخرم بیارم تو خونمون اون پرنده بیمتری ی ایدذ میگیره؟محلولی هست که بشه جاهایی که عروس هلندی قبلی ی بود رو ضد عفونی کرد؟اگه هست میشه اسم این محلول رو بگید؟

  Reply
  • شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۰:۱۳
   Permalink

   سلام
   جنس نر باهوش تر از ماده است. به هرحال پرنده است احتمال داره خرابکاری کنه . بحث رام کردن بستگی به آموزش از ابتدا می باشد. متوجه بیماری خاصی که فرمودید نشدم.
   اسپرس ضدعفونی نانوسیلور هم برای ضدعفونی پرنده ها و هم برای سطوح قابل استفاده است.

 • یکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۲:۰۷
  Permalink

  ببخشید یک جفت طوطی برزیلی فیشر چنده؟

  Reply
  • یکشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۶:۴۶
   Permalink

   سلام قیمت به روز انواع پرنده تزئینی بخصوص طوطی فیشر را از مراکز معتبر پرنده فروشی های محل سکونت خود جویا شوید.

 • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۸:۳۵
  Permalink

  سلام
  من یه طوطی میخوام بخرم برزیلی به نظرتون خوبه؟
  هنوز معلوم نیس بخرم یا نه
  به نظرتون قیمتش خوبه؟

  Reply
  • پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۸:۵۴
   Permalink

   سلام
   برای قیمت بهتره از پرنده فروشی های محل سکونت استعلام بگیرید. قیمت ها در مراکز مختلف متفاوت می باشد.

 • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۶:۲۶
  Permalink

  من میخوام در استان زنجان قیمت چنده

  Reply
  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۲:۲۸
   Permalink

   سلام
   بخاطر نوسان قیمت باید از شهر خودتون قیمت دقیق استعلام بگیرید.

 • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۵:۴۷
  Permalink

  چرا گاز میگیرند

  چرا پر هایشان را میکنند

  Reply
  • یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۶:۳۰
   Permalink

   سلام دلیل کمبود عناصر کمیاب می باشد.

 • یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ at ۰۹:۱۴
  Permalink

  قیمت در در خرداد ماه که می خواهم بخرم چند میشه یالان قیمت این ها چند

  Reply
  • یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۸:۰۰
   Permalink

   سلام
   معمولا با شروع فصل جوجه کشی قیمت ها تغییر میکنه

 • یکشنبه ۰۱ فروردین ۱۴۰۰ at ۲۲:۳۱
  Permalink

  سلام زیر پای کوتوله چی بریزم تراشه نجاری یا پوشال کولر یا همان توری کف قفس

  Reply
  • سه شنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۱:۳۶
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   پوشال نرم و ریز بریزید تا اذیت نشه

 • چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۵:۱۰
  Permalink

  سلام شرمنده ارزانترین نژاد کدام است و چند است مشتشکرم اگه پاسخ بدید

  Reply
  • چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۷:۵۷
   Permalink

   سلام
   کوتوله فعلا
   قیمت دقیقو نداریم متاسفانه

 • دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۰:۵۷
  Permalink

  سلام دوروزه طوطی گرفتم ولی خیلی خیلی حسودوبازی گوشه با عروس هلندی اصلا راه نمیان چیکارشون کنم جفتش توخونه آزاده ولی ازوقتی طوطی رو گرفت عروس هلندی رو اذیت میکنه

  Reply
  • دوشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۱:۲۵
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   کلا پرندگان چنین حسی دارند، بگذارید یه مدت داخل قفس بماند تا طبیعی شود.

 • جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۴:۵۰
  Permalink

  سلام ببخشید من میخوام یک کوتوله برزیلی بگیرم. میخواستم بدونم تکی نگهداشتنشون مشکلی نداره؟و اینکه جوجه هستند باید با سرنگ بهشون سرلاک بدم یا قاشق؟و همینطور نژاد ویولت بهتره یا صورت هلویی یا فیشر؟ و قیمت ۴۰۰به بالا برا جوجه برزیلی خوب هست؟ و آخرین سوالم اینه من تو خونه یک عروس هلندی هم دارم مشکلی پیش نمیاد؟

  Reply
  • یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۸:۲۵
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   فت باشه بهتره و از تنهایی در میان و عمر بالایی دارند.
   قیمت ها در مناطق مختلف متفاوت می باشد. این قیمت مناسبه

 • دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۹:۴۷
  Permalink

  سلام وقتتون به خیر قیمت یه جوجه فیشر چقدر میشه و مرکز خرید معتبری در تهران هست که پیشنهاد دهید ممنون

  Reply
  • چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ at ۰۹:۵۳
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   دی کیو شاپ قیمت فیشر و یا پرندگان تزئینی و یا مراکز خریدی را برای ارائه ندارد.

 • جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۵:۵۷
  Permalink

  من یه کوتوله برزیلی صورت هلویی نر تازه خریدم ۸ ماهی هست ولی وحشیه ایا هنوز دستی میشه یا نه؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۰:۳۸
   Permalink

   سلام
   بله با تمرین دستی میشه.

 • یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۶:۳۰
  Permalink

  سسلام ببخشید بین طوطبی برزیلی و عروس هلندی کدوم رو انتخاب کنم

  Reply
  • یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۶:۳۳
   Permalink

   سلام
   عروس هلندی نسبت به طوطی برزیلی بخوبی اهلی و در منزل ماندگاری بیشتری دارد.

 • سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۳:۰۵
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میشه طوطی برزیلی رو هم مثل عروس هلندی دستی کرد و اینکه میتونم طوطی برزیلی رو از جوجه گی بزرگ کنم؟

  Reply
  • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۰۹:۱۸
   Permalink

   سلام
   از بدو تولد می توانید با دستی دادن غذا و آموزش ، می توانید خانگی و دستی کنید.

 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۰۷:۵۴
  Permalink

  سلام من یه جفت طوطی برزیلی فیشر خریدم. ماده فقط ۳ تا تخم گذاشت و کامل روش خوابید ولی روز ۲۰ اون ها رو زد کنار. نگاه کردم هر سه تا بدون نطفه بود. میشه جفت جوان بوده باشه؟ . الان استراحت بدم و لونه رو بردارم؟ آخه داشت دوباره لونه گرم میکرد.

  Reply
  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۰۹:۵۲
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   دلایل مختلفی دارد. از عدم بلوغ مولد ، تغذیه نامناسب ، استرس محیطی و… البته تخم های سری اول هم بدون نطفه و یا ضعیف هستند. تخم های سری دوم را زیر پرنده قرار دهید.

 • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۶:۳۳
  Permalink

  سلام خسته نباشین دوستان کسی طوطی فیشر برزیلی یا تک یا که جفت یا جوجه باشند یا مولد قیمت مناسب سراغ دارید خبر بدید ممنون متشکرم

  Reply
 • پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۱:۰۵
  Permalink

  سلام من می خوام طوطی برزیلی بخرم
  آیا اهلیش رو می فروشند

  Reply
  • پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۵:۱۳
   Permalink

   سلام
   می توانید از مراکز معتبر فروش پرنده ها خریداری نمایید.

 • پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۸:۴۹
  Permalink

  ببخشید من میخوام طوطی برزیلی بخرم کمترین قیمت برای جفتی چنده؟ برام. مهمه

  Reply
 • پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۸:۵۵
  Permalink

  عروس هلندی خیلی بهتره اما گرونه

  Reply
 • پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۸:۵۶
  Permalink

  من ۳تا مرغ عشق خریدم دستی میشن؟

  Reply
  • سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۷:۴۱
   Permalink

   سلام
   از بدو تولد باید بصورت دستی غذا دهید تا بتوانید اهلی کنید.

 • پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ at ۱۳:۰۶
  Permalink

  سلام من سه تا طوطی کوتوله برزیلی دارم کسی خواست درخدمتم

  Reply
 • چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۰ at ۱۹:۳۷
  Permalink

  سلام. لطفا کمکم کنید. من یک عدد طوطی کوتوله دارم(سرلاکیه)که از وقتی خریدمش. انگشت های پای چپش حرکت نمیکنه. اما میتونه راه بره. اما انگشتاش بی حسه. دردی هم نداره. باید چی کار کنم؟ پاش شکسته؟ روی پاهاش هم کاملا از نظر ظاهری سالمه و براش اتفاقی نیوفتاده. لطفا زودتر جواب بدید. ممنون

  Reply
  • پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰ at ۱۰:۵۹
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   حرکت و حسی نداره احتمالا ضرب دیدگی داره و عصبش غیرفعال شده و باید توسط دامپزشک از نزدیک معاینه بشه و اگر نیاز به جراحی باشه انجام گیرد.

 • یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ at ۰۰:۵۸
  Permalink

  سلام خسته نباشید-تهران هستم برای اولین بارمیخواستم طوطی برزیلی بخرم جایی رو میشناسید معرفی کنیدباقیمت مناسب ممنون میشم-جوجه بخرم بهتره یا بزرگ شده بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply
  • یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰ at ۱۰:۱۸
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   دی کیو شاپ ، هیچ مرکزی را تایید نمی کند.
   شما می توانید از پرنده فروشی های حاشیه شهر بررسی و خرید نمایید.

 • پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ at ۲۰:۴۶
  Permalink

  سلام ممنون از مطالب مفید 🏵

  آیا این درست هست که کوتوله ها می توانند فوتبال بازی کنند ؟

  Reply
 • پنجشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۰ at ۲۰:۴۹
  Permalink

  سلام به همه
  آیا کسی عروس هلندی ارزان قیمت در استان چهارمحال و بختیاری جایی سراغ دارید

  Reply
 • سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۵:۲۷
  Permalink

  سلام من اولین باره میخوام بخرم و مطلب زیادی ندارم مثلا اگر بیاریم درخانه استرس بگیرن بعد چند روز خوب میشه
  یا اگه بخواهیم بریم بیرون میتوانیم انهارا به مدت ۱روز تنها بزاریم؟؟

  Reply
  • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۶:۴۶
   Permalink

   سلام
   اگر محیط منزل از لحاظ اکسیژن دهی مناسب باشد و پرنده دچار هر نوع استرسی نشود ، مشکلی پیش نمی آید.

 • پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۰:۴۱
  Permalink

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که طوطی های کوتوله رو

  نمیشه به صورت تکی نگه داشت؟

  از وقتی که جوجه هست…

  یه سوال دیگه این که قیمت جوجه هاشون چقدره؟

  Reply
  • دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۱:۲۲
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   طوطی برزیلی بمانند پرنده های دیگ که حساس هستند مثل مرغ عشق نیست و بتنهایی هم میشه نگهداشت. اگه جفت باشه بهتره

 • یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۵:۵۲
  Permalink

  سلام من چندتا سوال داشتم ۱میخوام کوتوله بخرم نمیدونم چه نژادی ۲از دیوار اشکال نداره از سایت دیوار ۳ من از پرنده میترسم امکانش هست ترسم بریزه ۳ اگه بخوایم بریم بیرون میشه اونارو داخل کارتن با خودم به بیرون ببرم

  Reply
  • چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۱:۲۳
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   برای خرید پرنده تزئینی بهتره از مراکز معتبر و یا اشخاص قابل اعتماد خریداری نمایید. پرنده ها به هیچ عنوان ضرری ندارند و همیشه در برابر انسان حالت تدافعی ترس دارند و به شما آسیبی نمی رسانند و باید این تابوی ترس را از بین ببرید. برای سفر می توانید طوطی برزیلی را در قفس شیک قرار دهید و دقت نمایید در مراکز شلوغ احتمال سکته شدن را دارند.

 • سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ at ۰۱:۰۳
  Permalink

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم چند سال عمر میکنن و قیمتشون در زجیره کیش چطور هست

  Reply
  • سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۷:۳۵
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   اگر نژاد اصلی باشد و تغذیه و از لحاظ پرورش استرس و کمبودی نداشته باشد، عمر مفید این طوطی ها بین ۱۵ تا ۲۰ سال میباشد و در صورتی که شرایط مناسب را برایش فراهم کرده باشید میتواند تا ۳۰ سال نیز عمر کند.

 • سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۵:۵۱
  Permalink

  سلام طوطی برزیلی تا چه قیمته

  Reply
 • چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۶:۱۵
  Permalink

  سلام طوطی من فیشر نژاد اصلی هست ولی پر های دمش خیلی بلند شدن ینی از حالت عادی خارج شدن
  اشکالی نداره

  Reply
 • جمعه ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۲:۵۹
  Permalink

  سلام شمایی که گفتی پرنده توی جزیره کیش تا چ قدر عمر میکنه
  میخواستم از شما بپرسم پرندتو از کجا گرفتی؟ یا میخوای بگیری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply
 • جمعه ۰۵ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۳:۰۲
  Permalink

  شمایی که گفتی توی جزیره کیش هستی منم کیشم
  میشه بگی میخوای پرندتو از کجا بگیری ؟
  آدرس پرنده فروشی رو دارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply
 • دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۲:۴۸
  Permalink

  سلام‌ کوتوله خرف زن قیمتش چنده‌

  Reply
 • دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۸:۵۱
  Permalink

  سلام جفتی چند طوطی برزیلی و عکسشون

  Reply
 • چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ at ۲۳:۱۴
  Permalink

  سلام یک طوطی برزیلی صورت قرمز به قیمت ۷۰۰ دیدم ۲ ساله هست ایا گرونه؟

  Reply
  • پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۰ at ۱۰:۲۲
   Permalink

   سلام اطلاع دقیقی از قیمت نداریم ، برای تشخیص سلامت پرنده و قیمت با پرنده فروشی های معتبر محل زندگی خود در ارتباط باشید.

 • شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ at ۲۰:۴۲
  Permalink

  سلام من می‌خوام طوطی برزیلی بگیرم میخواستم بدونم که اگه

  برای سرگرمی خودم بگیرم جفت بهتره یا تنها؟؟

  Reply
  • پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ at ۲۰:۰۶
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   جفت باشه بهتره و برای سرگرمی مناسب هست.

 • شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ at ۱۰:۲۹
  Permalink

  سلام من طوطی برزیلی قیمت کردم اما قیمت هر کدام ۵۰۰بود

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.