ضدعفونی کردن تخمها برای جوجه کشی

ضدعفونی کردن تخم ها برای جوجه کشی

ضدعفونی کردن تخمها برای جوجه کشی – ضد عفونی کردن تخم های نطفه دار برای مرغ ، بلدرچین ، کبک ، غاز و اردک روش تاثیر گذاری برای بهتر نتیجه گرفتن از تخم های برای جوجه کشی می باشد که در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

ضدعفونی کردن تخمها برای جوجه کشی با فرمالدئید

یکی از روش ها برای ضوعفونی برای تخم هایی است که در جوجه کشی استفاده میشود که هر چه گاز دادن بعد از تخمگذاری سریع تر صورت بگیرد تاثیر بیشتر و بهتری خواهد داشت. این روش یعنی گاز دادن با فرمالدئید باعث میشود تمام باکتری هایی که هنوز در سطح تخم وجود دارد از بین برود ولی این روش قادر به این نمی باشد که باکتری هایی که از طریق روزنه های تخم وارد میشوند را به خوبی پاکسازی کند همچنین اگر تعداد تخم ها زیاد باشد در اتاق مخصوصی این کا انجام میشود در غیر این صورت از محفظه ویژه گاز دادن استفاده میشود.

توجه داشته باشید که این گاز یک ماده سرطان زاد می باشد ، بنابراین حتما موارد ایمنی را در استفاده از این ماده انجام دهید.

هنگام گاز دادن باید درهای اتاق گاز بسته باشد  و علامت اخطار روی آنها نصب شود. و برای دستسری فقط در زمان های ضروری با ماسک تنفسی مخصوص می توان وارد شد.

همچنین می توانید برای ضد عفونی و نظافت دستگاه از اسپری ضدعفونی دستگاه جوجه کشی استفاده کنید.

ضدعفونی کردن تخم برای جوجه کشی با اسپری کردن

در این روش از ضدعفونی شما باید با محلولی به صورت دستی تخم مرغ ها را اسپری کرده که میتوان گفت این روش ، میتواند روش موثر و خوبی برای ضدعفونی تخم مرغ ها باشد. محلول هایی که از استفاده میشود ترکیباتی از  آمونیوم، فرمالین، مخلوطی از این دو ماده یا مواد فنلی جهت ضدعفونی از معایب استفاده از این روش به شمار میروند . همچنین خوب است بندانید که تمامی مواد ضد عفونی در زمانی که دمای محلول بالا باشند بهتر عمل خواهند کرد.

جهت خرید دستگاه جوجه کشی کلیک کنید.

غوطه ور ساختن :

در این روش شما احتیاج به آب دارید که باید حدود ۴۳ تا ۴۹ درجه سانتی گراد دما داشته باشد که برای پاکسازی و ضدعفونی تخم مرغ میتوانید از پاک کننده بهداشتی مانند پرکلرین یا ترکیبات چهارتایی آمونیوم برای از بین بردن آلودگی پوسته تخم به آب  استفاده کنید. همچنین باید دقت داشته باشید که زمان غوطه ورد شدن تخم ها در آب نباید بیشتر از ۳ دقیقه باشد .

تخم ها را پس از ضدعفونی باید در محل مناسبی نگهداری کنید ، باید تخم ها را وارد سالن جوجه کشی کرده و بهتر است بیش ز یک هفته در زمان نگهداری تخم چرخانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.