ضدعفونی محیط جوجه کشی در برابر ویروس کرونا


ضدعفونی محیط جوجه کشی در برابر ویروس کرونا

پیشگیری از شیوع کرونا در طیور

پرورش دهندگان و علاقمندان به صنعت جوجه کشی و طیور به خوبی می دانند که با رعایت موازین بهداشتی می توان درصد تلفات را به حداقل کاهش داد. در مقابله با ویروس کرونا نیز بهترین روش پیشگیری می باشد. همواره در هر دوره جوجه کشی و یا پرورش می توانید ضدعفونی های کلی را انجام دهید. ضدعفونی روش های مختلفی دارد و با انواع مواد ضدعفونی ها می توان این کار را انجام داد.

روش ضدعفونی محیط جوجه کشی در برابر ویروس کرونا

بعد از انتخاب و خرید دستگاه مورد نظر، حتما باید لوازم و تجهیزات اعم از شانه های ستری و سبدهای هچری و رطوبت ساز از داخل دستگاه خارج شوند . شانه ها و سبدها را با آب معمولی شستشو دهید و در مکانی خشک شوند بعد از خشک شدن می توانید با اسپری ضدعفونی نانو سیلور که در بخش فروشگاه سایت دی کیو شاپ موجود می باشد . ۱ مرتبه تمام شانه ها را اسپری نمایید و بعد از اسپری کردن تخم نطفه دار ها را به آرامی بصورت سطح تیز تخم بسمت پایین در شانه ها جایگزاری نمایید بهمین صورت طبق ظرفیت شانه ها را تکمیل کنید.

 

اسپری ضدعفونی نانوسیلور دستگاه جوجه کشی

بعد از کامل شدن شانه ها مجدد ۲ مرتبه با فاصله بر روی تخم ها اسپری ضدعفونی نانو کنید و اجازه دهید قطرات اسپری بمدت ۲ دقیقه از روی تخم ها به تمام قسمت برسد و بعد به آرامی شانه ها را بر روی رک دستگاه قرار دهید. در حین جوجه کشی روزی یک مرتبه در محیط دستگاه اسپری نمایید و در روز ۷ – ۱۰ که زمان کندلینگ تخم نطفه دار ها می باشد بعد از نطفه بینی داخل دستگاه دو مرتبه اسپری نمایید .

ضد عفونی را مستمر انجام دهید

ضدعفونی مستمر دستگاه جوجه کشی و تخم نطفه دار ها می توان از هرگونه بیماری پیشگیری کند و بدون هرگونه تلفاتی کسب و کار پر سودی را داشته باشید. پس بهتره با پیشگیری و ضدعفونی هدفمند برای مقابله با اشاعه هر نوع بیماری و یا ویروسی اقدام نمایید. ویروس کرونا به مانند ویروس آنفلوآنزا و حتی ضعیف تر از آن می باشد که با کمک هم و در نظر گرفتن بهداشت فردی و عمومی می توانیم از آن پیش گیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *