ستر و هچر چیست؟

ستر و هچر چیست

ستر و هچر چیست ؟ : فرایند جوجه کشی به ۲ بخش ستری و هچری تقسیم می شود که یک دستگاه جوجه کشی دیجیتال و هوشمند می بایست توانمندی ایجاد هر دو شرایط را داشته باشد. در ادامه این مقاله به بررسی این ۲ واژه می پردازیم و زمان هر یک ، دما و رطوبت که از عوامل مهم است را بررسی می کنیم.

ستر چیست ؟

ستر یا ستری به آغاز دوره جوجه کشی میگویند که ۴ وظیفه ی مهم از ابتدای دوره تا قبل از تولید جوجه بر عهده دارد. این چهار وظیفه عبارتند از :

  • تولید وحفظ دما در محدوده ی مورد نیاز برای هر پرنده که مقدار معینی دارد.
  • تولید و حفظ رطوبت مورد نیاز جوجه کشی.
  • چرخش تخم ها ( این چرخش از چسبیدن زده به سفیده جلوگیری کرده و به جنین کمک خواهد کرد تا بتواند زرده را به طور کامل به داخل شکم ببرد).
  • رساندن اکسیژن مناسب.

به طور کلی زمانی که تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی قرار دارد از روز شروع تا سه روز قبل از تمام شدن جوجه کشی را دوران ستری می گویند.

هچر چیست؟

به قسمتی از فرایند جوجه کشی گفته می شود که شرایط را برای جوجه کشی در سه روز پایانی تا ساعاتی قبل از تولد جوجه مهیا می سازد، هچر یا هچری (hatchability) گفته می شود و جوجه ای که از دستگاه جوجه کشی بیرون می آید را هچ شده می گویند. سه روز پایانی جوجه کشی برای تمام پرندگان را دوره هچر می نامند . در دوره ی هچر نیازی به چرخش تخم مرغ ها نیست. بعد از هچ ، جوجه ها باید ۱۰ تا ۱۲ ساعت در داخل دستگاه قرار بگیرند و اولین علائم خروج جوجه ها از دستگاه پر خشک شده پشت گردن می باشد.

دما و رطوبت مناسب دوران ستر و هچر چقدر است ؟

یکی از سوالات رایج دما و رطوبت مناسب در این مرحله است. دمای مرحله ستر یا اولیه ۳۷.۷ و رطوبت ۵۵ درصد می باشد. و ۳ روز پایانی یعنی دوران هچر دما باید ۳۷.۲ درجه سانتی گراد و رطوبت ۶۰-۷۰ درصد تنظیم شود.

رطوبت و دما در ستر و هچر

تفاوت بین ستر و هچر

در زمان ستر و هچر تفاوت های زیادی در شرایط دما و رطوبت و اکسیژن وجود دارد.

دما: در بیشتر پرندگانی که در دوران هچر قرار دارند دما بین ۰.۳ الی ۰.۵ درجه ی سانتی گراد پایین تر از دمای دوران ستر می باشد. زیرا جوجه ها در هنگام هچر گرمای زیادی تولید می کنند که می توان با اندکی خنک نگه داشتن دستگاه جوجه کشی در دوران هچر به کیفیت جوجه ها کمک کرد.

رطوبت: مقدار رطوبت حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از زمان ستر بالاتر بوده و درون دستگاه هچر به نرم شدن پوست تخم و خروج آسان آن کمک خواهد کرد و بالا بودن رطوبت باعث می شود در درون تخم نطفه دار آب جمع شود و پایین بودن مقدار رطوبت دستگاه هچر، جوجه در حال هچ دچار کم آبی و دی هیدراته می شود و باعث تلفات می شود. برای حل این مشکل ، کارشناسان شرکت دقیق ترین نوع سیستم کنترل با استفاده از سنسور تر و خشک ( سنسور رطوبت ) که در دستگاه های جوجه کشی صنعتی می باشد در دستگاه های تولیدی شرکت نیز استفاده شده است تا کاربران محترم با کمترین خطا و درصد هچ بتوانند جوجه کشی انجام دهند.

اکسیژن: جوجه هایی که در حال هچر شدن هستند و جنین هایی که نزدیک به جوجه شدن می باشند به اکسیژن بیشتری نیاز دارند. می توانید با باز و بسته شدن دمپرها و روشن و خاموش کردن فن های تهویه اکسیژن دستگاه را افزایش دهید.

ستر و هچر همزمان در دستگاه جوجه کشی

ستر و هچر همزمان در دستگاه جوجه کشی

ستر و هچر همزمان بندرت اتفاق میوفته و باید تخم ها را بصورت پلکانی و با تفاوت روز در دستگاه قرار داد تا باهم هچ شوند. به اینصورت مثلا ، دوره جوجه کشی تخم غاز ۳۰ روز بطول می انجامد و دوره جوجه کشی مرغ ۲۱ روز می باشد. باید تخم غاز زودتر داخل دستگاه قرار دهید و ۹ روز بعد مرغ رااضافه می کنید تا باهم به هچر رفته و جوجه ها یک زمان تقریبا از دستگاه خارج شود.

در تمامی دستگاه های جوجه کشی موجود در سایت دی کیو شاپ می توانید شرایط ستری و هچری را به صورت همزمان فراهم نمایید.

بدلیل مسائل بهداشتی زیاد این روش توصیه نمی شود.

جلوگیری از رشد باکتری در دستگاه هچر

در دستگاه هچر به همراه جوجه های در حال هچ که بیشترین آلودگی را دارند ممکن است باکتری رشد کند که جوجه های به دنیا آمده در طی دوره با این باکتری ها مقاوم خواهند شد ولی جنین های تازه ایجاد شده در برابر این باکتری ها مقاومتی ندارند. و دستگاه جوجه کشی بدون ضدعفونی محل رشد انواع میکروارگانیسم ها می باشند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.