ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن

ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن

امروزه دستگاه جوجه کشی پیشرفت های زیادی کرده اند. از چرخش تخم ها گرفته تا تنظیم دما و رطوبت همگی این کارها را دستگاه دیجیتال و اتوماتیک انجام می دهد و شرایط را برای تخم نطفه دار شبیه سازی می کنند. تمامی این موارد بسیار عالی هستند و کمک بسیاری برای شخصی که تازه قصد دارد شروع به این کار کند، خواهد کرد اما همه ی این کارها هزینه بر می باشند و ما قصد داریم بدون پرداخت هزینه های گزاف یک دستگاه جوجه کشی ساده بسازیم که در ادامه روش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی با کارتن را به شما آموزش خواهیم داد.

در ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن خانگی بسیار باید دقت داشته باشید زیرا در داخل دستگاه باید شرایط دمایی و رطوبتی مناسبی فراهم شود. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید که جوجه کشی نیازمند صبر و حوصله است، به علت حساسیت بالایی که نطفه داخل تخم دارد، یک اشتباه کوچک یا نادیده گرفتن یک مسئله ساده ممکن است باعث شکست پروژه شما بشود. در جنین شرایطی باید اعتماد بنفس خود را حفظ کنید و دست از تلاش برندارید.

چه چیزهایی برای ساخت دستگاه خانگی نیاز داریم ؟

 • کارتن جعبه چوبی یا یونولیتی به عنوان بدنه ی دستگاه
 • لامپ و سرپیچ برای تامین حرارت و تنظیم دما
 • دماسنچ جهت بررسی دمای دستگاه
 • چسب مایع
 • توری فلزی (‌توری مرغی‌)
 • ظرف آب و اسفنج برای تامین رطوبت و منبع آب دستگاه

ساخت ماشین جوجه کشی در منزل

با تهیه لوازم بالا تقریبا بیشتر پیش نیازهای تولید دستگاه جوجه کشی با کارتن در خانه را خریداری کرده اید. تهیه لوازم زیر هزینه چندان زیادی نخواهند داشت اما تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه شما دارند :

دماسنج : بهتر است از یک دماسنج جیوه ای استفاده کنید که قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه بوده و به راحتی کار مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی ساده با کارتن در خانه را انجام خواهد داد. دماسنج یکی از مهمترین وظایف را بر عهده دارد. دماسنج به ما کمک میکند تا دمای داخل محفظه را بین ۳۷ تا ۳۸ درجه نگه داریم تا نطفه ها به خوبی رشد کنند.

رطوبت سنج : میتوانید از دستگاه هایی که کار رطوبت سنج و دماسنج را در کنار یکدیگر انجام میدهند یا رطوبت سنج های عقربه ای استفاده کنید. رطوبت هوا باید به میزان ۵۵ تا ۶۵ باشد.

دیمر در دستگاه جوجه کشی وسیله ای کاربردی است که میتواند مقدار ولتاژ خروجی آداپتور را تنظیم کند، بدین ترتیب میتوانید میزان حرارت تولید شده توسط لامپ را تعیین کنید.

*نکته مهم :  توجه داشته باشید که حتما از تخم های نطفه دار استفاده کنید، در صورتی که ساکن شهرستان هستید میتوانید به مرغداری ها و مراکز فروش تخم مرغ مشاهده کنید یا تخم مرغ رسمی از فروشگاه ها و سوپر مارکتها تهیه کنید. در این صورت ممکن است تمامی تخم ها نطفه دار نباشند اما میتوان گفت تقریبا ۵۰ درصد تخم مرغ های رسمی فروشگاه ها، نطفه دار هستند.

مراحل ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتون ساده

مرحله ی اول : ابتدا قسمت بالایی یخدان را به عنوان درب به صورت کامل جدا کنید ، می توانید این عمل را بعد از برش دادن و قرار دادن سرپیچ نیز انجام دهید .

ناحیه ای از دیواره های یخدان یا کارتن را به اندازه ای که سر پیچ در داخل آن قرار گیرد برش بدهید (توجه داشته باشید که یخدان به علت عایق بودن گزینه ی مناسب تری است.)

پس از عبور دادن سر پیچ از داخل یخدان (یا کارتون) می توانید سر پیچ را هم از داخل و هم از خارج با چسب محکم کنید .

توجه داشته باشید که در صورت برخورد لامپ با بدنه ی جعبه احتمال آتش سوزی زیاد است پس با قرار دادن مناسب سر پیچ در این مرحله از آتش سوزی جلوگیری کنید. بعد از اطمینان از قرارگیری صحیح سرپیچ لامپ رشته ای را به آن متصل کنید.

مرحله ی دوم : در این مرحله باید با توری فلزی اطراف لامپ را به طور کامل بپوشانید قرار گیری توری در اینجا به این علت است که مانع از برخورد جوجه ها پس از تولد شود .

مرحله ی سوم : پس از قرار دادن توری بر دور لامپ ،نوبت به قرار دادن دماسنج و رطوبت سنج درون جعبه رسیده است. برای بهتر گردش پیدا کردن هوا درون جعب دو سوراخ در طرفین یخدان ایجاد کنید تا تهویه درون جعبه به درستی انجام گیرد و اکسیژن کافی برای رشد و زنده ماندن جنین درون جعبه باشد.

مرحله ی چهارم : در مرحله ی اخر ظرف آب را درون جعبه قرار دهید. بهتر است ظرف را در فضایی نزدیک به لامپ بگذارید تا تبخیر بهتر انجام شود قبل از قرار دادن تخم ها در جعبه جعبه را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت روشن بگذارید تا به دما و رطوبت ایده آل برسد.

ساخت دستگاه جوجه کشی با کمترین هزینه

برای ساخت دستگاه جوجه کشی با کارتن شما نیازمند  یک جعبه خواهید بود که این جعبه میتواند از جنس MDF یا ABS باشد، که ویژگی این جعبه ها این است که می توانند دما و رطوبت را به خوبی در خود نگه دارند. علاوه بر این میتوانید از یونولیت نیز استفاده کنید، یونولیت به خوبی حرارت را در خود حفظ میکند. کارتن را می توانید از مغازه دارها یا سوپر مارکت ها تهیه کنید. اندازه ی کارتن نیز ۲۷ سانتی متر عرض ، ۳۳ سانتی متر طول ، ۳۷ سانتی متر ارتفاع داشته باشد. بعد از انتخاب جعبه مناسب برای دستگاه شما باید دیواره داخلی و خارجی را با چسب ۵ سانت بپوشانید. قطعات را روی جعبه قرار دهید و سپس اتصالات قطعات را به برد انجام دهید.

بعد از این مرحله ، یک دریچه ی مستطیلی به ابعاد ۴ سانتی متر در ۶ سانتی متر روی بدنه و در جایی که تخم مرغ و دماسنج دیده شود نیز ایجاد نمایید و از دو طرف با چسب ۵ سانتی متری بپوشانید. میتوانید این پنجره را توسط یک تلق بپوشانید تا انرژی کمتری برای گرمای داخل اتاق صرف شود. این دریچه برای مشاهده ی داخل محفظه و همچنین مشاهده ی تخم ها در روز های هچ ایجاد می شود. روزهای هچ به ۴-۵ روز پایانی گفته میشود که میزان رطوبت باید در این روزها افزایش یابد.

زمان قرار دادن تخم ها در دستگاه

در مرحله بعدی باید برد را بیرون جعبه قرار دهید و حسگر دما سنج روی برد را داخل جعبه بگذارید، سپس راک را داخل جعبه قرار داده  و جای آن را به خوبی محکم قرار دهید، همچنین لازم به ذکر است که راک به موتور متصل است و موتور نیز به برد که کار آن گردش راک خواهد بود که در آن تخم مرغ ها خواهند چرخید به همین دلیل باید جای سفت و محکمی داشته باشند. در مرحله آخر باید فن عنکبوتی و المنت را در مکان مناسبی از جعبه قرار دهید تا برای فن امکان گردش هوا و تنظیم هوا وجود داشته باشد.

بعد از اینکه دستگاه را ساختید بگذارید به مدت ۵ ساعت کار کند تا به تعادل گرمایی برسد. اگر دما بالاتر از ۳۷.۵ بود دما را کاهش دهید. اگر هم کمتر از ۳۷.۵ بود سعی کنید با افزایش توان لامپ یا کوچک کردن سوراخ هواکش نسبت به افزایش دما اقدام کنید. همچنین قبل از اینکه تخم نطفه دار ها را داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید، مطمئن شوید که دما به تعادل رسیده باشد. بهتر است قبل از قرار دادن تخم مرغ ها در دستگاه ، آن را ۲۴ ساعت قبل از آن تست کنید و آن را تنظیم و تست کنید تا از عملکرد دستگاه مطمئن شوید.

به طور معمول در طبیعت پرنده ی مادر بر روی تخم های خود میخوابد و شرایط لازم (دما ، رطوبت و …) برای تبدیل شدن تخم به یک جوجه را فراهم می کند. دستگاه های جوجه کشی ، دستگاه هایی هستند برای شبیه سازی این صحنه که توسط انسان ساخته شده اند.

 

ساخت ماشین جوجه کشی دست ساز

تنظیم رطوبت و دمای دستگاه دست ساز

دمای یخدان را باید بین ۳۷ تا ۳۸ نگه دارید(مناسب ترین محدوده ۳۷.۲ تا ۳۷.۵ است). رطوبت را نیز برای ۱۸ روز اول بین ۵۵ تا ۶۵ درصد باشد و برای چهار روز آخر بین ۶۵ تا ۷۵ درصد باشد و از این مقدار بیشتر یا کمتر نشود و تغییر ناگهانی در هیچ یک از موارد فوق برای تخم های نطفه دار مناسب نمی باشد.

جهت اطلاعات بیشتر مقاله ای که در رابطه با تنظیم دما و روطوبت دستگاه ها تدارک دیده شده است را مطالعه فرمایید. پس از تنظیم شدن دما و رطوبت اکنون زمان آن رسیده که تخم های نطفه دار را درون دستگاه قرار دهید و منتظر بمانید . یک تخم نطفه دار برای تبدیل شدن به جوجه نیاز به زمانی حدود ۲۱ روز را دارد که در ۱۸ روز اول هر روز به طور منظم باید تخم ها را بچرخانید.

آموزش ساخت ماشین جوجه کشی با کارتن

بعد از روز هشتم تخم مرغ ها را با یک چراغ قوه برسی کنید تخم هایی که دارای نطفه باشند در داخل آن یک نقطه با مقادیری رگ دیده میشود و تخم های مرده ( فاقد نطفه ) نور از آنها عبور کرده و تو خالی به نظر می رسند که باید آنها را از داخل دستگاه خالی کنید . پس از رعایت تمام نکات در روز ۲۱ ام صدای ضربه زدن جوجه ها به تخم را می شنوید به طور میانگین برای خارج شدن جوجه از تخم ۱۰ تا ۱۲ ساعت زمان نیاز است .

توجه داشت باشید که زمانی که جوجه از تخم خارج می شود به هیچ عنوان به جوجه کمک نکنید تا خودش از تخم خارج شود .

ساخت دستگاه جوجه کشی حرفه ای

اگر تصمیم دارید یک دستگاه حرفه ای با امکانات پیشرفته و اتوماتیک با المنت و تجهیزات به روز طراحی کنید،‌ بهتر است اطلاعات کلی از نحوه عملکرد دستگاه و قطعات آن داشته باشید. یک ماشین جوجه کشی پیشرفته چند قسمت اصلی دارد :

موتور دستگاه و راک

موتور گیربکس دار و راک : در بخش دوم به موتور گیربکس میرسیم که به اتصال به برد دستگاه کار می کند و وظیفه این قسمت از دستگاه عمل گردش راک را بر عهده دارد که لازم به ذکر است که در دستگاه راک نیز محل قرار گرفتن تخم ها می باشد.

فن و المنت

فن عنکبوتی و المنت : قسمت سوم این دستگاه که فن عنکبوتی بوده که به برد دستگاه وصل میشود و وظیفه آن تنظیم دما می باشد که در صورت نیاز روشن و خاموش میشود تا دمای داخل دستگاه را تنظیم کند. میتوانید این المنت را به همراه فن،‌ از مغازه های الکتریکی تهیه کنید. علاوه بر این میتوانید از فن های مجهز به المنت که مخصوص دستگاه جوجه کشی تولید شده است استفاده کنید.

آداپتور : این قسمت وظیفه برق رسانی به دستگاه را دارد که به برق ۱۲ ولت نیاز خواهد داشت و باید برق شهری ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت تبدیل کند.

اگر تصمیم به طراحی و ساخت یک دستگاه حرفه ای دارید می توانید با مراجه به این بخش قطعات دستگاه جوجه کشی مورد نظر را تهیه کرده و یک دستگاه حرفه ای و پیشرفته بسازید .

سوالات متداول
 • وسایل لازم برای ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه چیست ؟
  برای ساخت یک دستگاه ساده در خانه می توانید با ابتدایی ترین تجهیزات کار را شروع کنید » کارتن جعبه چوبی یا یونولیتی ، لامپ و سرپیچ ، دماسنچ، چسب مایع، توری مرغی، ظرف آب و اسفنج برای تامین رطوبت و منبع آب دستگاه
نظرات کاربران
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ at ۲۱:۴۸
  Permalink

  لامپ ۱۰۰ وات گذاشتم سوراخ هم کردم هرکاری میکنم دما کمتر ۵۰ نمیاد

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ at ۱۶:۱۸
   Permalink

   سلام
   ابعاد دستگاه چند سانته؟ فن چی گذاشتین؟

 • جمعه ۰۴ آبان ۱۳۹۷ at ۱۴:۲۴
  Permalink

  سلام
  ایا تخم مرغ ها رو روی کاه بزاریم؟
  یا جایی برای تخم ها درست کنیم؟

  وقتی لامپ روشن هست نور مستقیم تخم هارا خراب نمیکند؟

  Reply
  • یکشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۳
   Permalink

   سلام
   کاه آلودگی دارد و محیط مناسبی برای جوجه کشی نمی باشد.

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۷ at ۱۸:۱۵
  Permalink

  سلام من تخم هارا گذاشتم الان توی روز ۱۴ هستند از روز ۱۸دیگه نیازی به چرخاندن نیست یا روز۱۶؟؟؟؟؟؟

  Reply
 • جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷ at ۰۰:۲۶
  Permalink

  ببخشید من تخمها روچیدم تو دستگاه جوجه کشی که باکارتون درست کردم ولی چون تو و بیرون کارتن با چسب عایق کردم خیلی عرق میکنه این کار باعث خراب شدن تخم نمیشه ممنون میشم جواب بدین

  Reply
  • دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ at ۱۱:۳۲
   Permalink

   سلام
   رطوبت بالا باعث جمع شدن آب در تخم نطفه دار و نهایتا” خفگی جنین می شود.

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ at ۱۶:۴۵
  Permalink

  دماسنج رطوبت می خواد ?

  Reply
  • یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ at ۱۰:۵۴
   Permalink

   سلام
   برای دستگاه جوجه کشی ، یک عدد دماسنج دقیق جیوه ای و رطوبت سنج عقربه ای نیاز می باشد.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۰۲ آذر ۱۳۹۷ at ۲۳:۰۱
  Permalink

  رطوبت دماسنج باید چقدر باشد😎

  Reply
 • شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۶
  Permalink

  سلام من دوتا اردک دارم تخم هاروتودستگاه گذاشتم جواب داد و از ۱۰ تخم ۵سالم بیرون امد یکیش هم دوباره بعد بیرون اومدن از دستگاه مرد و ۴شدهاند ممنون از روشتون

  Reply
  • دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ at ۱۸:۲۸
   Permalink

   سلام
   ممنونم از حسن انتخاب شما

   دی کیو شاپ

 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۴
  Permalink

  آیا ما میتوانیم تخم مرغی را که در یخچال بوده است آن را در دستگاه بگذاریم

  Reply
 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۶
  Permalink

  ما میتوانیم تخم مرغی را که در یخچال بوده است آن را در دستگاه بگذاریم

  Reply
 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۸
  Permalink

  ما میتوانیم تخم مرغی را که در یخچال بوده است آن رادر دستگاه بگذاریم

  Reply
 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۹
  Permalink

  آیا تخم مرغی که در یخچال بوده است اگر ان را در دستگاه بگذاری مشکلی دارد

  Reply
 • شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷ at ۱۵:۵۰
  Permalink

  آیا تخم مرغی که در یخچال بوده است اگر ان را در دستگاه بگذاری مشکلی دارد

  Reply
  • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ at ۱۲:۰۳
   Permalink

   سلام
   مناسب جوجه کشی نمی باشد.

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ at ۱۰:۳۲
  Permalink

  سلام من باید از کجا نگاه کنم که ببینم دما چقدره؟

  Reply
  • دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ at ۱۲:۰۱
   Permalink

   سلام
   باید ذماسنج و رطوبت سنج دقیق داخل دستگاه جوجه کشی نصب کنید.

   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ at ۱۳:۰۶
  Permalink

  چجوری بفهمیم که تخم مرغ نطفه دارد

  Reply
 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ at ۱۹:۰۵
  Permalink

  از کجا بدانیم تخم مرغ نطفه دارد

  Reply
 • چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ at ۱۹:۱۳
  Permalink

  چجوری بفهمیم تخم مرغ نطفه داره

  Reply
  • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۹
   Permalink

   سلام
   بهترین زمان برای نطفه بینی ۷ تا ۱۰ روزگی می باشد.

   دی کیو شاپ

 • پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ at ۲۱:۱۱
  Permalink

  سلام الان من تخم مرغ هارا گذاشته ام در روز ۴ هستند منطقه ی ان وسط کبودی وجود دارد آیا تخم مرغ سالم است

  Reply
  • شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ at ۱۰:۰۵
   Permalink

   سلام
   کبودی و یا تیره باشد ، تخم ها خراب می باشد .
   ضمنا توجه داشته باشید ، زمان مناسب و دقیق کندلینگ ، ۷ تا ۱۰ روزگی می باشد.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ at ۱۴:۱۰
  Permalink

  سلام. آخه چرا تخم مرغ ها سیاه یادبود می شند….. تشکر فراوان

  Reply
 • جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ at ۱۴:۱۰
  Permalink

  سلام. آخه چرا تخم مرغ ها سیاه یادبود می شند….. تشکر

  Reply
  • شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ at ۱۶:۰۴
   Permalink

   سلام
   دوست عزیز ؛
   متوجه منظورتون نشدم ، لطفا مجدد سوال خود را مطرح نمایید/

   دی کیو شاپ

 • یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ at ۱۶:۴۷
  Permalink

  سلام .. چرا تخم مرغ ها کبود یا سیاه میشند

  Reply
  • یکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ at ۱۸:۳۶
   Permalink

   سلام
   تخم های فاسد و بعضا تخم های دارای آهن بالا به این شکل می شوند.

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۷ at ۱۴:۰۹
  Permalink

  سلام تخم مرغ را چطور در دستگاه بزاریم افقی یا عمودی ممنون میشم راهنماییم کنید

  Reply
  • پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ at ۱۰:۳۴
   Permalink

   سلام
   بصورت عمودی و تیزی تخم بسمت پایین در شانه مخصوص ستری قرار گیرد.

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۷ at ۱۴:۱۲
  Permalink

  سلام تخم مرغ را چطوری در دستگاه بزاریم افقی یا عمودی؟ ممنون میشم راهنماییم

  Reply
  • پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ at ۱۰:۳۴
   Permalink

   سلام
   بصورت عمودی و تیزی تخم بسمت پایین در شانه مخصوص ستری قرار گیرد.

   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ at ۲۱:۴۰
  Permalink

  ببخشید آیا بدون رطوبت سنج هم میشود

  Reply
  • پنجشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۷ at ۱۰:۲۹
   Permalink

   سلام
   باید حتما در دستگاه جوجه کشی دماسنج و رطوبت سنج قرار دهید /

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ at ۱۵:۲۴
  Permalink

  سلام
  ببخشید این لامپ ها در تمام طول روز روشن هست از کار نمی افته

  Reply
  • دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ at ۱۱:۳۳
   Permalink

   سلام
   از سنسور دستور میگیرد و هر وقت دما به حد نرمال رسید خاموش می شود.

   دی کیو شاپ

 • شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ at ۰۳:۴۶
  Permalink

  سلام.من چندتاتخم مرغ گذاشتم زیرلامپ باهمون روشی که شماگفتین بعداز۱۰روزنگاه کردم یه نقطه کوچیک وسط بودورگهای خونی زیادی اطرافش.الان۱۹روزه اون نقطه بزرگ شده ولی توی تخمها هنوزیه مایع آبکی هست.چرااینجوری شده؟؟مگه نبایدالان فقط جوجه بدون مایع باشه؟؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ at ۱۱:۳۲
   Permalink

   سلام
   دمای دستگاه دست ساز شما چنده؟ رطوبت رو چه عددی تنظیم کردید؟ تهویه و اکسیژن دهی به چه صورت عمل میکنه؟ و چرخش؟ جوجه کشی هزاران پارامتر دارد تا تخم نطفه دار در یک شرایط ایده آل تبدیل به جوجه شود/
   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۴:۰۵
  Permalink

  ببخشید من از رطوبت سنج استفاده نکردم چطوری رطوبتشو تنظیم کنم؟

  Reply
  • سه شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۶:۵۶
   Permalink

   سلام
   رطوبت سنج عقربه ای قسمت وسط دستگاه جوجه کشی قرار دهید تا رطوبت نسبی را بسنجید.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۸:۱۵
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی را درست کردم با کارتن و اگه تو کاران رطوبت بشه کارتن را خراب نمیکند

  Reply
 • جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۸:۱۷
  Permalink

  سلام رطوبت کارتن راخراب نمیکند

  Reply
  • یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۶:۴۸
   Permalink

   سلام
   به مرور زمان مشکل ایجاد می کند.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۸:۲۵
  Permalink

  سلام من دستگاه رو درست کردم با کارتن آیارطوبت کارتن رو خراب نمیکند

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۲۸
   Permalink

   سلام
   دیواره داخلی ا فویل آلومینیومی پوشش بدید

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۰:۰۰
  Permalink

  سلام
  ما شش عدد تخم مرغ را در کارتن گذاشتیم تخم مرغ ها را چگونه بچرخانیم ؟
  درب کارتن از بالا باز است و برا چرخاندن تخم مرغ ها ما از در استفاده میکنیم وهیچ هوا کش دیگری ندارد آیا این کار ما درست است ؟
  لطفا راهنمایی کنید .

  Reply
  • سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۷:۳۰
   Permalink

   سلام
   تخم ها سرد میشه ، سایز کارتن کوچک می باشد و می توانید از سوراخ کردن ریز در قسمت بالای کارتن تهویه بگیرید.

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۰:۴۹
  Permalink

  سلام با کارتون دستگاه درست کردم جواب میده

  Reply
 • پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۹:۵۰
  Permalink

  سلام حتما باید دور کارتون فویل آلومینیومی هم بکشیم

  .

  Reply
  • شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۷:۳۶
   Permalink

   سلام
   بله / تا گرما رو حفظ کند/

   دی کیو شاپ

 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۶:۰۷
  Permalink

  تخم هارا چند روز یکبار بچرخانیم

  Reply
  • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۲:۰۵
   Permalink

   سلام
   روزی ۳-۴ مرتبه چرخش داده شود/

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۶:۰۷
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم دما ۴۷ درجه رطوبتش ۱۰ اصلا بالا پایین نمیشه درضمن دماسنج با رطوبت سنجم دیجیتالیه دیمرم نخریدم

  Reply
  • سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ at ۰۹:۵۱
   Permalink

   سلام
   سنسور دما و رطوبت مشکل داره. بوسیله دماسنج جیوه ای و رطوبت سنج عقربه ای صحت خطا را تعیین نمایید.

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ at ۱۶:۰۸
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم دما ۴۷ درجه رطوبتش ۱۰ اصلا بالا پایین نمیشه درضمن دماسنج با رطوبت سنجم دیجیتالیه دیمرم نخریدم

  Reply
  • شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۷:۳۳
   Permalink

   سلام
   مقدار ظرف آب را بیشتر کنید . اگر بازم به همین حالت بود با یک رطوبت سنج عقربه ای رطوبت را بسنجید.
   حتما در نظر داشته باشید ، رطوبت محیط بین ۵۰-۵۵ درصد باشد /
   دی کیو شاپ

 • جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۱:۰۸
  Permalink

  سلام ببخشید
  هچر یعنی وقتی ک نوک میزنن؟

  Reply
  • شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۷:۲۴
   Permalink

   سلام
   بله / ۳ روز پایانی تمام تخم نطفه دار ها در دستگاه جوجه کشی را ” هچر ” می نامند.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۱:۱۰
  Permalink

  هچر یعنی وقتی ک نوک میزنن

  Reply
 • دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۵:۰۵
  Permalink

  اگه دیمر وسنج عقربه ی نباشدچی می شود

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۰:۳۴
   Permalink

   سلام
   برای کنترل دما و رطوبت به مشکل بر میخورد/

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ at ۲۱:۳۸
  Permalink

  لامپ چند باشد۱۰۰

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۰:۳۳
   Permalink

   سلام
   برای یه دستگاه جوجه کشی خانگی ۸۴ عددی هیتر ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات کافیه

   دی کیو شاپ

 • سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۶:۱۹
  Permalink

  تخم از کجا بخرم؟؟؟
  از کجا بفهمم تخم نطفه دار است؟؟؟

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۳۴
   Permalink

   سلام
   لطفا با دفتر تماس بفرمایید تا راهنمایی نمایند.

   ۰۱۱۴۲۲۶۲۰۵۶
   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۵:۴۷
  Permalink

  سلام من تخم مرغ هارو تو دستگاهی که خودم ساخته بودم گذاشتم در اخر فقط یکی بیرون امد که نمیتونست رو پاهاش بایستد و بر عکس میشد دیگر تخم ها هم نگاه کردم جوجه شده بودند اما در داخل تخم مرده بودند . به نظر شما مشکل چی بوده .
  آیا زیاد دست زدن به تخم ها باعث مرگ و معلول شدن انها میشود؟؟؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۲۰
   Permalink

   سلام
   باید از دماسنج دقیق استفاده نمایید . دماسنج را روی تخم نطفه دار قرار دهید و دمای تخم نطفه دار ملاک دمای دستگاه می باشد. با اطمینان از دمای دستگاه و با استفاده ظرف آب رطوبت هم تامین می شود و به این صورت درصد هچ بالایی عاید شما می شود.
   ضعف عضلانی جوجه ها دلیل های مختلف دارد ؛ مهمترین دلیل ، کمبود کلسیم مولد می باشد.

   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۶:۱۱
  Permalink

  سلام من این دستگاه ساختم اما متاسفانه فقط یک جوجه تقریبا یالم به دنیا اومد و چند تای دیگر در داخل تخم مرده بودند

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۱۶
   Permalink

   سلام
   باید دماسنج دقیق و رطوبت سنج مطمئن قرار دهید
   دماسنج را لابلای تخم نطفه دار قرار دهید تا دمای تخم را اندازه گیری نمایید.

   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ at ۲۲:۵۹
  Permalink

  سلام من با کارتون درست کردم درش رو کمی باز میذارم تا دما ۳۸بشه ولی برای رطوبتش مشکلی پیش نمیاد؟

  Reply
  • پنجشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۰:۱۹
   Permalink

   سلام
   برای تولید رطوبت باید ظرف آب در دستگاه قرار دهید/

   دی کیو شاپ

 • شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۸:۲۷
  Permalink

  سلام ببخشید من میخواستم بپرسم میشه با هوا کش استفاده نکنیم بعد دیمر به جای دیمر چی بزارم هیچ جا نداره

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۹:۱۱
   Permalink

   سلام
   دستگاه ساخت شما چه ظرفیتی می باشد؟
   برای دستگاه های ظرفیت پایین نیازی به مکنده ندارد.

   دی کیو شاپ

 • شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ at ۲۰:۱۷
  Permalink

  سلام آیا باید لامپ چند وات باشد؟

  Reply
 • دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۰۸:۰۵
  Permalink

  سلام داداش من دستگاه درست کردم ولی تخم خراب شدن رطوبت با دما اندازه نگه داشتم دلیلش چیه

  Reply
  • دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ at ۱۵:۵۹
   Permalink

   سلام
   باید تخم ها رو بشکنید ببینید تا چه مرحله ای جوجه شکل گرفت. و مورد بعدی مقدار دمایی که رو ترموستات نشون میده با دمای روی تخم یکی بود یا نه؟ بعد از ۱۰ روز هم حتما نطفه بینی کنید.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۳
  Permalink

  سلام چطور نطفه بینی کنیم

  Reply
 • جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۴
  Permalink

  سلام چطور نطفه بینی کنیم؟

  Reply
 • جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۹
  Permalink

  سلام چطور نطفه بینی کنیم؟؟

  Reply
 • سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ at ۲۱:۱۰
  Permalink

  سلام در دوران هچر دیگر نیاز به چرخاندن تخم ها نیست

  Reply
  • چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ at ۰۹:۰۰
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار در زمان هچر باید ثابت بماند.

   دی کیو شاپ

  • چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۸:۰۹
   Permalink

   سلام
   مدت زمان لاری ۲۱ روز می باشد.

   دی کیو شاپ

 • چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۲۲:۳۴
  Permalink

  سلام قیمت رطوبت سنج چه قدر هست

  Reply
  • پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۰۹:۲۰
   Permalink

   سلام
   از داروخانه دامپزشکی خرید نمایید.

   دی کیو شاپ

 • جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۰۹:۳۵
  Permalink

  سلام آیا میتوانیم تخم مرغ را که در دستگاه نذاشته ایم نطفه آنرا ببینیم

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۰۹:۵۸
   Permalink

   سلام
   در مجتمع جوجه کشی صنعتی با دستگاه های کندلینگ حرفه ای می توان تشخیص داد. ولی در دستگاه های خانگی حتما باید ۵ تا ۷ روز از دوره جوجه کشی بگذرد تا بتوانید نطفه بینی انجام دهید.

 • جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۷:۲۱
  Permalink

  سلام
  از زمانی که تخم را داخل دستگاه قرار میدهیم تازمانی که جوجه ازتخم بیرون بیاد اگر دستگاه راچندین بار جا به جاکنیم باعث ازبین رفتن جوجه میشود

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۰۹:۰۷
   Permalink

   سلام
   تکان خوردن و لرزش در حین جوجه کشی باعث شوک به جنین می شود و احتمال پاره شده کیسه هوایی می باشد.

   دی کیو شاپ

 • شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۲۲:۴۸
  Permalink

  سلام آیا نطفه سفید میشود یا قرمز

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۰۸:۵۷
   Permalink

   سلام
   بعد از ۷ تا ۱۰ روز جنین با رشد و نمو به حالت رگه های عنکبوتی قابل مشاهده می باشد. رگه های عنکبوتی به رنگ قرمز می باشد/

   دی کیو شاپ

 • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۷
  Permalink

  ببخشید تخم را باید چند ساعت یک بار چرخاند

  Reply
 • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۱
  Permalink

  ببخشید باید چند ساعت یک بار تخم هارا چرخاند

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۱:۲۴
   Permalink

   سلام
   روزی ۴-۵ مرتبه به آرومی چرخش دهید

   دی کیو شاپ

 • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۳
  Permalink

  ببخشید تخم نطفه دار مرغ را باید چند ساعت یک بار چرخاند یکی جواب سوال رابد؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ at ۱۶:۰۸
   Permalink

   سلام
   ۴-۵ مرتبه به آرامی در روز چرخش دهید.

 • یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۵
  Permalink

  سلام شب ها هم تخم مرغ ها را باید چرخاند

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۰۹:۴۷
   Permalink

   سلام
   روزی ۴-۵ مرتبه به آرامی چرخانده شود.

 • دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۳:۳۱
  Permalink

  لامت باید چند وات باشد

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۰۹:۴۶
   Permalink

   سلام
   بسته نو و سایز کارتن وات لامپ متغیر است تا گرمای لازم را حفظ نماید.

 • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۶:۴۳
  Permalink

  لامپ را کجابگذارم

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۶:۴۸
   Permalink

   سلام
   قسمت پایین کارتن قرار دهید. تا گرما در تمام قسمت یکسان باشد.

 • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۲۲:۰۰
  Permalink

  سلام من ۸ روزه که تخم هاراگزاشتم وسط آنها یک کبودی بزرگ و کناره هایشان را رگ های خونی به شکل عنکبوت است آیا تخم مرغ سالم است

  Reply
  • پنجشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۶
   Permalink

   سلام
   بله تخم نطفه دار در حال تشکیل می باشد.

 • دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ at ۰۹:۴۵
  Permalink

  سلام برد دستگاه جوجه کشی را از کجا بخریم

  Reply
  • یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۸:۱۳
   Permalink

   سلام
   با دفتر تماس بفرمایید .
   ۰۱۱۴۲۲۶۲۰۵۶

 • چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ at ۲۲:۱۶
  Permalink

  دسگاه چند درصد تخم هارا جوجه میکند

  Reply
 • چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ at ۲۲:۱۸
  Permalink

  دستگاه چند درصد تخم هارا جوجه میکند

  Reply
  • یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۸:۰۲
   Permalink

   سلام
   جوجه کشی به پارامترهای مختلف بستگی دارد . نوع و کیفیت کنترلر و سنسورها ، نوع فن دائم کار دستگاه ، طریقه چرخش ، تخم نطفه دار و …

 • یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۹:۲۴
  Permalink

  ًدیمر مهم است؟

  Reply
  • دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ at ۰۹:۱۷
   Permalink

   سلام
   دیمر وسیله ایست که شدت گرما را کنترل می کند.

 • جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۴:۳۰
  Permalink

  باید از چه چسبی برای در انخاب کنیم

  Reply
  • شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۳
   Permalink

   سلام
   چسب دو کاره و نهایت با چسب سیلیکون عایق بندی کنید.

 • سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۲:۳۰
  Permalink

  سلام ببخشیدمیشه ازرطوبت سنج استفاده نکرد ولی از دماسنج ودیمراستفاده کرد

  Reply
  • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۵:۱۹
   Permalink

   سلام
   رطوبت و دماسنج دو بخش مجزا هستند و هر کدام کارایی خاص خودش را دارد.

 • چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ at ۱۴:۱۵
  Permalink

  سلام ببخشید لامپ باید ۲۴ساعت روشن باشه تو جعبه اصلا نباید خاموش شه؟؟

  Reply
 • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۰۸:۴۰
  Permalink

  ببخشید لامپ تو کارتن باید ۲۴ساعت روشن باشه؟تا چقد بعد تولد جوجه لامپ باید روشن باشه و جوجه ها تو جعبه بمونن؟؟؟؟

  Reply
 • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۰۸:۴۱
  Permalink

  ببخشید لامپ تو کارتن باید ۲۴ساعت روشن باشه؟تا چقد بعد تولد جوجه لامپ باید روشن باشه و جوجه ها تو جعبه بمونن؟؟؟؟؟؟

  Reply
 • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۰۸:۴۲
  Permalink

  ببخشید لامپ تو کارتن باید ۲۴ساعت روشن باشه؟تا چقد بعد تولد جوجه لامپ باید روشن باشه و جوجه ها تو جعبه بمونند؟؟؟؟؟چرا حواب نمیدین خب؟؟

  Reply
  • پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ at ۱۵:۰۷
   Permalink

   سلام
   مهم دمای نرمال دستگاه جوجه کشی در بخش ستر ۳۷.۷ رسیدن می باشد. که می توانید براحتی با یک ترموستات این امر را انجام دهید/

 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ at ۱۳:۳۹
  Permalink

  سلام من اگه که در مغازه تخم مرغ میفروشن از آن ها استفاده کنم

  Reply
  • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ at ۱۵:۵۲
   Permalink

   سلام
   تخم مرغ سوپرمارکت ها خوراکی می باشد. مناسب جوجه کشی نیست.

 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ at ۱۳:۴۰
  Permalink

  میشه

  Reply
 • دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ at ۲۰:۵۵
  Permalink

  ایول مطابتون عالی بود امروز ۱۲روزه تخما تو جعبن بدون رطوبت سنج از ۸تا تخم ۶تا نطفه تشکیل شده نگا کردم دیدم جوجه تو تخم داره حرکت میکنه

  ممنون بابت مطالب عالیتون و پرسش و پاسخ های با حوصلتون

  Reply
  • سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۵:۲۹
   Permalink

   سلام
   بصورت تجربی وقتی درب دستگاه را باز کنید برخورد اکسیژن به صورت متوجه بالا بودن و یا پایین بودن رطوبت می شوید.

 • شنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ at ۲۳:۲۷
  Permalink

  لامپ چند وات بزارم

  Reply
  • یکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۵:۵۳
   Permalink

   سلام
   وات لامپ ملاک نیست / مهم دمای مورد نظر می باشد .

 • شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۵:۰۳
  Permalink

  سلام من یازده روز تخم مرغ را گذاشتم روز یازدهم ۲ ساعت لامپ خاموش شد مشکلی نداره.

  Reply
  • شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۵:۱۲
   Permalink

   سلام
   در این مدت زمان قطعی برق برای نطفه ها مشکلی پیش نمیاد .

 • پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۴
  Permalink

  سلام
  دمای رطوبت سنج چقدر باشه؟؟
  چطور باید تنظیمش کنیم؟؟؟

  Reply
 • پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۹
  Permalink

  سلام
  دمای رطوبت سنج باید چند درجه باشه؟؟؟
  وچطور باید دمای رطوبت را تنظیم کنیم؟؟

  Reply
  • پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۶:۴۴
   Permalink

   سلام
   دما در مرحله ستر برای دستگاه جوجه کشی : ۳۷.۷ درجه سانتی گراد
   مقدار رطوبت نسبی در مرحله ستر : ۵۵ درصد
   دما در مرحله هچر ( ۳ روز آخر ) : ۳۷.۲ درجه سانتی گراد
   مقدار رطوبت نسبی در مرحله هچر : ۶۵ – ۷۰ درصد

 • پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۸:۲۹
  Permalink

  سلام اگه فن نذاریم مشکلی داره

  Reply
  • دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶
   Permalink

   سلام
   برای اکسیژن دهی و جابجایی مشکل پیش میاد/ ولی اگر کارتن کوچک دارید با سوراخ کردن در قسمت دیواره بالا می توان بدون فن جوجه کشی سنتی انجام دهید.

 • چهارشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۸ at ۲۰:۴۷
  Permalink

  اب باید کجا باشه چند سانت از لامپ ۱۰۰ فاصله باشه

  Reply
  • یکشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۳
   Permalink

   سلام
   ظرف آب باید کف کارتن قرار دهید/ ارتفاع لامپ مهم نیست . مهم دمای مورد نیاز و رطوبت نسبی می باشد که با دماسنج و رطوبت سنج اندازه گیری می کنید/

 • جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ at ۲۲:۵۷
  Permalink

  سلام من لامپ داخل کارتن گذاشتم،،ولی داره خاموش میشه چرا

  Reply
  • شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ at ۱۰:۱۱
   Permalink

   سلام
   لامپ باید به یک ترموستات مطمئن نصب کنید تا دمای کارتن به حد نصاب برسد.

 • سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ at ۱۹:۰۵
  Permalink

  سلام اگه تخم هارو نچرخونیم ولی روی یه تور بزاریم که هم از بالا و هم از پایین گرما برسه بهشون مشکلی داره؟

  Reply
  • پنجشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸ at ۱۵:۴۱
   Permalink

   سلام
   حتما باید در طول روز حداقل ۳-۴ مرتبه چرخش نرم و گهواره ای داشته باشد تا نطفه به زرده نچسبد.

 • پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ at ۲۰:۰۰
  Permalink

  سلام وقت بخیر می خواستم‌بدونم زمان چرخوندن تخم مرغا در دستگاه باز بشه واسه تخم مرغا‌مشکلی نداره یه راهنمایی کنین لطفا

  Reply
  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۳
   Permalink

   سلام
   درب دستگاه در دوره هچ نباید باز شود. و در زمان ضرور دمای محیط را به دمای دستگاه جوجه کشی برسانید.

 • پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ at ۲۰:۳۴
  Permalink

  سلام لطفا به سوالم جواب بدهید.دمای جعبه باید سانتی گراد باشد

  Reply
 • پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۸:۳۳
  Permalink

  سلام من میخوام با یخچال فریزر جوجه کشی کنم چه باید کنم

  Reply
 • پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۸:۳۵
  Permalink

  سلام دما باید چند باشد

  Reply
 • جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ at ۲۲:۵۲
  Permalink

  سلام من میخ.اهم دستگاه را بسازم اگه دو طرف کارتون را لامپ بزارم و دوطرف رنگ شده ی تخم ها رو بین دولامپ بزازم تخم هارو نچر خونم فقط لامپرو هر ۸ ساعت یک بار لامپ هارو روشن کنم مشکلی نداره ممنون

  Reply
  • شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۴
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار ها باید حداقل روزی ۳ مرتبه به آرامی چرخش داده شوند.

 • جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۸
  Permalink

  سلام ببخشید من برای ازمایش مخوام این کار رو کنم و رطوبت سنج ندارم کاری میتونم بکنم

  Reply
  • دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۰:۵۱
   Permalink

   سلام
   رطوبت جز اصلی دستگاه جوجه کشی می باشد. حتما رطوبت سنج عقربه ای دقیق تهیه فرمایید/

 • پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ at ۲۲:۲۶
  Permalink

  چطوری میتوانم رطوبط سنج اتوماتیک بسازم؟؟؟

  Reply
  • دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۰
   Permalink

   سلام
   مزحله ستر : ۳۷.۷
   مرحله هچر : ۳۷.۲

 • جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۴:۲۹
  Permalink

  سلام
  من برای دستگاه جوجه کشی خونگیم یه سنسور خریدم که دمارو روی۳۷/۵تنظیم کنه و این کارو هم میکنه
  ولی برای امتحان سنسور یه دماسنج جیوه ای در دستگاه گذاشتم وای اون دماسنج عدد۴۰ رو نشون میده
  مشکل کجاست؟

  Reply
  • شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۴
   Permalink

   سلام
   اگر دماسنج مرجع شما دقیق باشد. باید سیستم کنترلر کالیبره شود.

 • شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۳:۰۷
  Permalink

  سلام من دستگاه رو درست کردم به صورت سنتی واز دیمر هم استفاده نکردم،ودرجه اکثراوقات روی۳۹و۴۰درجه هستش ایا مشکلی ایجاد میشه؟

  Reply
  • دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۱
   Permalink

   سلام
   دمای بالا باعث مرگ و میر جنین می شود.

 • دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ at ۲۳:۲۴
  Permalink

  سلام آگه دما یک درجه بالا و پایین کنه چه میشود

  Reply
  • سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۷:۰۰
   Permalink

   سلام
   تلورانس دما و رطوبت چند دهم می باشد.

 • سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۵:۵۵
  Permalink

  سلام من دستگاه جوجه کشی با کارتون درست کردم ومیخواستم بدانم ایا نورمستقیم به تخم مرغ ها بخورد اشکالی نداره و رطوبت سنج از کجا مبتوانم بخرم

  Reply
  • سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ at ۱۶:۵۹
   Permalink

   سلام
   نور مستقیم خورشید مشکلی برای جنین ندارد . فقط گرمای نور مستقیم برای دستگاه و تخم مضر می باشد.

 • سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ at ۰۸:۳۶
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  بخشید اگه روزی ۴الی‌۵مرتبه تخم هارو بچرخونیم دما و رطوبت دستگاه رو پایین نمیاره؟

  Reply
  • یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ at ۱۷:۳۷
   Permalink

   سلام
   موقع چرخش دستی و باز کردن درب دستگاه دمای اتاق را نزدیک دمای اتاق نمایید.

 • یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۱:۵۵
  Permalink

  سلام ببخشید تخمه مرغ های نطفه دار رو دقیقاً باید از چه مراکز درون شهری خریداری کرد ؟؟

  Reply
  • یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۹:۰۰
   Permalink

   سلام
   از بازار های هفتگی و مراکز فروش طیور ، چنین مطلبی در سایت دی کیو شاپ همکاران ما از بازارهای روزانه و هفتگی تهیه تخم نطفه دار تحقیق میدانی داشتند و در بخش وبلاگ ( علمی ) سایت دی کیو شاپ موجود می باشد/

 • پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۱:۰۳
  Permalink

  سلام
  بعد از به دنیا اومدن باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  Reply
  • پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۰۹:۲۸
   Permalink

   سلام
   تا ۲ روز اول نیاز به تغذیه ندارند و با آب و شکر + مولتی الکترولیت پذیرایی شوند.

 • دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۲۲:۵۸
  Permalink

  سلام
  چگونه باید بفهمیم کی باز میشوند؟؟

  Reply
  • پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۶
   Permalink

   سلام
   تخم هایی که دارای نطفه خوب و قوی می باشند و طبق پارامترهای جوجه کشی هچ می شوند.

 • پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۱:۱۴
  Permalink

  رطوبت سنج را از کجا تهیه کنم

  Reply
  • یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ at ۱۰:۰۱
   Permalink

   سلام
   از داروخانه های دامپزشکی

 • سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ at ۰۱:۲۰
  Permalink

  سلام المنت بهتر است یا لامپ و اگر تخمهارو با راک دست ساز و بدون موتور لبه سمت بالا و پایین روزی چند بار بچرخایم مشکلی نداره یا با دست ۳۶۰ درجه بچرخونیم

  Reply
  • چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ at ۰۹:۵۲
   Permalink

   سلام
   المنت گرمای مستقیم به تخم ها نمی دهد و گرمای یکنواخت دارد. چرخش باید بصورت اتومات و بدون دخالت دست طبق تایم زمان بندی و زاویه چرخش داشته باشد.

 • Pingback:ساخت دانخوری و آبخوری پرنده در خانه

 • شنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ at ۰۸:۳۵
  Permalink

  سلام من قبلا بدون رطوبت سنج گذاشتم دراومدن الان بازم تخم گذاشتم تو دستگاه رطوبت سنج ندارن مشکلی پیش میاد

  Reply
  • یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ at ۱۰:۱۲
   Permalink

   سلام
   رطوبت رکن اصلی دستگاه می باشد که در صورت کم و یا زیاد بودن رطوبت ، به تخم نطفه دارها ضربه می زند.

 • چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۱۳:۲۳
  Permalink

  سلام باید شب ها چطور تخم را بچرخانیم، شب ها که خواب هستیم باید چکار کرد

  Reply
  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ at ۰۹:۱۱
   Permalink

   سلام
   در دستگاه جوجه کشی دستی ، چرخش را با ۳ برنامه ساعتی تنظیم نمایید ، صبح و ظهر و شب بصورت ۱۸۰ درجه به آرامی چرخانده شوند.

 • پنجشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ at ۲۱:۰۵
  Permalink

  سلام و خسته نباشید یه سوال برای یخدان یونولیتی ۴۲.۲۳. ۱۹ فن۸.۸اسفتاده کنم یا۱۲.۱۲سانتی متر

  Reply
  • یکشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۰ at ۱۰:۱۶
   Permalink

   سلام
   فن ۸ برای این فضا مناسبه و باید حتما دماستج بگذارید تا یکنواخت شدن دما را در سطح های مختلف بسنجید.

 • شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ at ۱۵:۳۶
  Permalink

  سلام
  اوایل فصل تابستون وقت خوبی برای جوجه کشی هست ؟
  رطوبت دستگاه من بالای ۱۰ درصد نمیشه لطفا راه حل بدید
  ممنون از سایت خوبتون

  Reply
  • شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۰ at ۱۷:۵۹
   Permalink

   سلام
   تو این فصل رطوبت بالایی دارد و در یک اتاق با دمای میانگین ۲۵ درجه می توانید دستگاه جوجه کشی را قرار دهید. و برای تامین رطوبت از ظرف آب می توانید استفاده کنید و یا اگر بحالت نرمال نرسید می توانید از رطوبت ساز دیسکی استفاده نمایید.

 • شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۹:۳۱
  Permalink

  سلام تخم مرغ هم میفروشید برای جوجه کشی ؟

  Reply
  • یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ at ۰۹:۴۹
   Permalink

   سلام
   دی کیو شاپ فقط در حیطه فروش دستگاه جوجه کشی – قفس – پرکن و لوازم جوجه کشی و پرورش فعالیت می کند.

 • چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ at ۲۲:۲۵
  Permalink

  سلام ببخشید می‌تونم برای جذب رطوبت بیشتر داخل کارتن را رنگ کنم؟

  Reply
  • شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۱:۰۷
   Permalink

   سلام
   احتمال نوک زدن و خراشیدگی لایه رنگ وجود دارد که باعث مسمومیت می شود.

 • چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ at ۰۲:۴۶
  Permalink

  سلام ممنون از راهنمایی های خوب شما من با کارتون ساختم به دیواره وکف فویل آلمینیم زدم خاک اره کفش ریختم دما سنج و رطوبت دیجیتال کذاشتم دو تا سوراخ برای اکسیژن گذاستم کافیه یا فن بزارم هوا یک نواخت بشه اینم بگم گرمایشم با لامپه راهنمایی کنید لطفا

  Reply
  • شنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ at ۱۰:۰۲
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   یه فن کوچک با دور فن با درنظر گرفتن ابعاد کارتن در زیر منبع گرمایشی قرار دهید ضمن گرما را در تمام نقاط یکسان نماید و اکسیژن دستگاه را میزان نماید.

 • دوشنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ at ۲۲:۴۵
  Permalink

  سلام،وقت بخیر.
  با عرض پوزش.
  آب که نزدیک لامپه، همون مقدار برای ۲۱ روز کفایت میکنه یا باید تمدید کنم؟

  Reply
  • سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۰ at ۰۹:۴۰
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   بسته به ابعاد و ظرفیت دستگاه مخزن رطوبت و یا رطوبت ساز متغیر می باشد. مثلا برای دستگاه های ۸۴ و ۱۲۶ عددی با یه ظرف آب معمولی برای مرحله ستر که کمتر به رطوبت نیاز می باشد ، از فن دائم کار فاصله دهید و بسمت درب تمایل دهید و برای ۳ روز آخر ظرف آب را بیشتر کنید و بسمت فن مایل کنید و ضمنا با رطوبت سنج عقربه ای رطوبت را بسنجید و طبق همان ظرف آب را تامین نمایید.

 • پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۱:۴۷
  Permalink

  سلام حتما باید دماسنج مخصوص خرید
  نمی شود با همین دما سنج جیوه ای که در خانه برای اندازه گیری تب استفاده کرد ؟؟
  رطوبت سنج حتما لازم است که گذاشته شود نمی شود نزاریم؟؟

  Reply
  • شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۱:۱۴
   Permalink

   سلام وقت بخیر
   با دماسنج جیوه ای و تب سنج های خانگی هم می توان فقط باید دقت نمایید الکلی نباشد و موقع خوانش دماسنج را به بیرن دستگاه منتقل نکنید.

 • شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۴:۱۵
  Permalink

  سلام
  من لامپ رشته ای صد برای گرما دهی انتخاب کردم روشن کردم و با دوتا دماسنج جیوه ای رو گذاشتم توش بعد نیم ساعت اندازه گیری دما بالای ۵۰ درجه رفت .
  الان لامپ ال ای دی ۳۰ وات رو گذاشتم دما ۳۹ شده
  این دما خوبه ؟؟؟
  و از لامپ ال ای دی میشه استفاده کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟

  Reply
  • یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۶:۰۳
   Permalink

   سلام لامپ باید دورترین نقطه باشد و یه فن قرار بگیره در مسیرش تا دما را بالا نبرد.

 • شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۹:۴۱
  Permalink

  سلام خسته نباشید من از دوتا دماسنج جیوه ای استفاده کردم که تقریبا درسته با اختلاف خیلی کم با ماست های دیگه
  ببخشید رطوبت سنج حتما لازم است؟؟
  نمی‌شود نذاریم
  جایگزنی برای رطوبت سنج دیجیتال اگه هست ممنون میشم راهنمایی کنید مثل دما سنج دیجیتالی که با دماسنج جیوه ای هم میشود استفاده کرد برای این هم راهنمایی کنید
  باتشکر

  Reply
  • یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۶:۱۶
   Permalink

   سلام رطوبت سنج برای دستگاه جوجه کشی بسیار مهمه و از رطوبت سنج عقربه ای استفاده کنید.

 • یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۵:۴۳
  Permalink

  سلام با لامپ رشته ای دما به بالای ۴۵ درجه میرسه
  با لامپ ۱۲ ولت ال ای دی دما بین ۳۸ تا ۴۰ هست
  این دما خوب است ؟؟ و اشکال نداره از این لامپ استفاده کنم ؟
  ببخشید رطوبت سنج ندارم ولی از نظر تقریبی رطوبت داخل با بیرون زیاد اختلاف نداره رطوبت کم است
  لامپ هم چسباندم بهش ولی نشد خود لامپ گرم است و دمای تولیدی بین ۳۸ تا ۴۰ هست
  چی کار کنم رطوبت رو؟؟
  ممنون

  Reply
  • چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۰:۲۸
   Permalink

   سلام لامپ نسبت ب تخم ها فاصله دهید و یک فن کوچک (کامپیوتری) در بین راهش قرار دهید. برای رطوبت با یه ظرف کوچک برای کارتن سایز کوچک مناسب است و برای ۳ روز آخر هم ظرف آب بزرگتر کنید.

 • سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ at ۰۲:۵۳
  Permalink

  سلام برای ثابت نگه داشتن خودکار رطوبت از چه دستگاهی استفاده کنیم
  مثل دما ترموستات دمای مورد نظر را خودکار ثابت نگه می‌دارد و دیگه نیاز نیست که خودمون کنترل کنیم برای رطوبت سنج هم اگه دستگاهی بگید ممنون میشم
  باتشکر

  Reply
  • چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۷:۰۲
   Permalink

   سلام
   ترموستات رطوبت وجود دارد که از سنسور رطوبت دستور میگیرد.

 • پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۳:۴۲
  Permalink

  سلام ببخشید برای زمین دستگاه جوجه کشی خانگی چی بریزیم؟

  Reply
  • پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۵:۲۹
   Permalink

   سلام
   پوشال را با ضدعفونی نانوسیلور اسپری کنین و از هر آلودگی بدور باشه.

 • دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ at ۱۵:۴۹
  Permalink

  سلام یعنی تو زمان هجر تخم ها را نه چرخانیم

  Reply
  • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ at ۰۹:۲۸
   Permalink

   سلام
   در دوره هچر تخم نطفه دار ها نیازی به چرخش ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.