ساخت ترنر دستگاه جوجه کشی

ساخت ترنر دستگاه جوجه کشی
3.9/5 - (23 امتیاز)

در روند رشد جنین انواع پرنده در داخل تخم ها چرخش نقش مهمی را ایفا می کند. چرخاندن تخم ها به این دلیل مهم است که از چسبیدن محتوای درون آن به پوسته پیشگیری شده و دمای درون دستگاه به طور مساوی به تمام تخم می رسد. معمولا کسانی که در خانه اقدام به ساخت دستگاه جوجه کشی می کنند می خواهند ترنر آن را هم خودشان بسازند چرا که چرخاندن تخم ها با دست علاوه بر زمان بر بودن می تواند سبب شکسته شدن و گسترش باکتری در محیط شود برای همین بهتر است فرایند چرخیدن تخم ها به صورت اتوماتیک انجام شود در ادامه این مقاله روش ساخت ترنر دستگاه جوجه کشی را در ۹ مرحله به شما آموزش می دهیم.

ساخت ترنر جوجه کشی در خانه

در ابتدا مانند شکل زیر ۴ تکه چوب به ابعاد ۲۰ اینچ و ۱۵ اینچی تهیه کنید. سپس از یک سمت چوب های ۲۰ اینچی به فاصله ۱ اینچ یک علامت بزنید. سپس با فاصله ۴.۵ اینچ از همان سر علامت های دیگری نیز تا انتهای هر دو چوب ۲۰ اینچی بزنید. در آخر با دریل هر علامت را سوراخ کنید. سپس تکه چوب های ۱۵ اینچی را با پیچ و مهره به ۲۰ اینچی ها وصل کرده و یک مستطیل بسازید.

ساخت ترنر در خانه

 

زیر ضلع عرضی این مستطیل دو عدد چوب ۱۵ اینچی دیگر نیز قرار دهید.

روش ساخت چرخان جوجه کشی

به ۱۱ عدد لوله ۱۲ اینچی پی وی سی با درپوش از هر دو طرف نیاز دارید. مانند تصویز زیر وسط درپوش ها را با دریل سوراخ کنید و سپس پیچ و مهره را طوری در آن فرو کنید که از لوله خارج شود.

در نهایت این لوله های PVC را درون قاب مستطیلی قرار دهید و با پیچ و مهره دو سرشان را محکم کنید. اما از یک سر تکه چوب دیگری را به شکل زیر به لوله ها وصل کنید.

 

قسمت مکانیکی دستگاه را می توانید با یک موتور مکانیکی کوچک درست کنید کافیست بک تکه لوله پی وی سی با قطری بزرگتر از لوله کمی ( که بتوان لوله قبلی  را در آن جا زد ) به طول ۲ اینچ درست کنید و به قسمت چرخان موتور با پیچ و مهره وصل کنید. سپس لوله وسط قاب را در آورده و به اندازه دو اینچ از یک سر ببرید. ( از سری که سمت مخالف تخته چوب نصب شده در مرحله قبل )

برای محکم کردن جای موتور نیز می توانید با وصل کردن یک تکه چوب به تخته از پشت موتور را به آن وصل کرده و جایش را محکم کنید. در آخر کافیست تخم ها روی لوله بگذارید و دستگاه را روشن کنید. اگر برای ساخت ترنر زمان لازم را ندارید می توانید برای خرید ترنر دستگاه جوجه کشی به این قسمت مراجعه کنید.

ساخت ترنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *