خواص روغن شتر مرغ

اثرات مثبت روغن شتر مرغ روی پوست

خواص روغن شتر مرغ : روغن شتر مرغ علاوه بر ویتامینA  و اسیدهای آمینه ، اسیدهای چرب مصنوعی مانند امگا ۳،۶،۹ را نیز داراست که برای شادابی و سلامتی پوست انسان بسیار موثرند. اسیدهای چربی که در روغن شترمرغ وجود دارند ، بسیار شبیه به اسیدهای چربی هستند که در پوست بدن دیده می شود ، هستند همچنین مولکول های درون آن نیز کوچک بوده و نقطه ی ذوبش پایین است. به همین علت به راحتی در پوست نفوذ می کند و برعکس سایر کرم های پوستی ، منافذ پوست را مسدود نمی کند. به علاوه خصوصیات دیده شده در روغن شتر مرغ باعث شده تا از این روغن برای تولید انواع محصولات آرایشی بهداشتی لوسیون ها، شامپوها، کرم ها و صابون ها استفاده شود. همچنین از روغن شترمرغ نیز به تنهایی می توان برای پوست استفاده کرد.

دی کیو وان مرکز بزرگ خرید دستگاه جوجه کشی در ایران.

روغن شترمرغ در زمان های گذشته برای بهبود بیماری های پوستی نظیر درماتیت ، اگزما ، پسوریازیس و لکه های قرمز روی پوست ، خراشیدگی ، خشکی پوست ، سوختگی سطحی ، آفتاب سوختگی ، ترک خوردن لب ها ، موهای خشک کاربرد بسزایی دارد.

 خواص روغن شتر مرغ روی پوست

لایه بردار و جوان کننده ی پوست (روشن کننده ، ضد لک ، نرم کننده)

بهبود بافت های پوستی به دلیل وجود اسیدهای چرب غیر اشباع

ضد چین و چروک پوست صورت و گردن و از بین برنده ی خطوط

بهبود خشکی لب و کمبودی و پف زیر چشم ها و جای جوش

قوی ترین برطرف کننده ی ترک های پاشنه ی پا ، بعد از زایمان و ترک های چاقی یا لاغری

ترمیم و بهبودی جای زخم ، سوختگی ، بخیه و گوشت اضافی

طریقه ی استفاده از روغن شتر مرغ

همانطور که می دانید درمان قطعی برای بهبود بیماری های پوستی وجود ندارد اما با مصرف این روغن ها می توان تا حدی این بیماری را مدیریت کرد. با توجه به وزن ، سن و نیاز بیمار اثرات این روغن روی پوست و نفوذ عمقی روغن برای بازسازی پوست هر کدام وظیفه ای خاص دارد که زمان مصرف روغن برای بهبود پوست ۷۵روز خواهد بود که با توجه به وزن و سن و نیاز بیمار دوز مصرف متفاوت می باشد.

افرادی که دچار خشکی بیش از حد پوست هستند و بعد از استحمام دچار خارش می شوند ، می توانند بعد از هر بار استحمام صورت و دست های خود را با روغن شتر مرغ چرب کنند.

همچنین برای از بین رفتن جوش های صورت ۲ الی ۳ روز در هفته یک مرتبه بعد از شست و شو با صابون روغن شتر مرغ را به خوبی به مدت یک دقیقه روی پوست بمالید. به علاوه این لکه ها نیز زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارند. برای از بین بردن ترک پا روزی ۲مرتبه (یک مرتبه حتما قبل خواب) روغن شتر مرغ را به خوبی بمالید و بعد از سه روز اثر این روغن را مشاهده خواهید کرد.

مصرف روغن شتر مرغ روی زخم های پوست و خراشیدگی، سوختگی تقریبا روزی ۳ مرتبه در طی یک هفته اثر مطلوبی روی پوست می گذارد و جای زخم بسیار کمتر دیده می شود.

اثر دارویی روغن شتر مرغ

درمان جای زخم ، بریدگی و خراشیدگی پوست

ترمیم سوختگی های شدید و خفیف

درمان زخم بستر ، نیش حشرات و دارای خاصیت آنتی هموروئیدی

از بین برنده ی ناراحتی ها ، التهابات پوستی (تبخال ، تاول ، اگزما و…)

آرام کننده ی دردهای مزمن و شدید مفاصل (کمردرد، آرتروز ، زانو درد ، رماتیسم و سیاتیک)

از بین برنده ی دردهای ناشی از کوفتگی و کشیدگی عضلات و ماهیچه ها (در رفتگی ، رگ به رگ شدن)

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.