راهنمای خرید رطوبت ساز سرد و گرم جوجه کشی

انواع رطوبت سازهای سرد و گرم جوجه کشی

در دستگاه های جوجه کشی از روش های متفاوتی جهت تامین رطوبت مورد نظر بهره می برند برخی از پد های سلولزی و برخی با یک ظرف ساده آب، پمپ های آب و سیستم های رطبوت ساز گرم و سرد نیز از دیگر متد های محبوب هستند. طبیعتا هر سیستمی مزیت ها و ایرادات خودش را دارد ، در این مقاله می خواهیم به بررسی انواع رطوبت سازهای سرد و گرم جوجه کشی بپردازیم

بخوانید : رطوبت ایده آل برای دستگاه های جوجه کشی چند درصد است ؟

رطوبت ساز سرد و گرم دستگاه جوجه کشی

سیستم رطوبت ساز شامل بخار ساز های التراسونیک و بخار ساز های اتومایزر است. در حالت کلی سیستم التراسونیک بخار با دمای پایین را تولید میکند و اتومایزر بخاری گرم تولید و وارد محیط دستگاه می کند. در این مطلب نیز منظور از رطوبت ساز سرد بخار ساز التراسونیک و رطوبت ساز گرم بخار ساز اتومایزر است.

بخار ساز التراسونیک

از این بخار ساز ها در مکان های متفاوتی و در دستگاه های گوناگونی استفاده می کنند که یکی از آن ها دستگاه های جوجه کشی است این سیستم با کمک امواج التراسونیک مولکول های بخار آب را از هم می شکافد و ان را از حالت مایع به بخار در می ارود کافیست آب را در مخزن مربوطه ریخته و دستگاه را روشن کنید. دمای این بخار پایین بوده و به همین دلیل آن را بخار ساز سرد می گویند.

بخار ساز اتومایزر

در طرف مقابل سیستم اتومایزر وجود دارد که با المنت ها سبب بخار شدن آب می شود که طبیعتا در این حالت بخار داغی تولید می شود. هر دو این سیستم ها از برق ۲۲۰ ولت استفاده می کنند و بازده یکسانی دارند اما اینکه کدامیک مناسب دستگاه جوجه کشی است را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

مقایسه سیستم التراسونیک و اتومایزر

سیستم التراسونیکسیستم اتومایزر
تولید بخار سردتولید بخار با دمای بالا
مصرف برق خانگیمصرف برق خانگی
انتقال آهک به داخل دستگاهتولید بخار صاف و تمیز
وارد کردن شوک دمایی به تخم هاکمک به افزایش دمای داخل دستگاه
قیمت بالاقیمت پایین
کمک به کاهش دمای محیطکمک به افزایش دمای محیط
هزینه تعمیرات بالاهزینه تعمیرات پایین

با بررسی و مشاهده ی این جدول ، کاملا مشخص است که سیستم اتومایزر به دلیل تولید بخاری تمیز برای دستگاه های جوجه کشی بهتر است. در ضمن از نظر تعمیرات و نگه داری نیز هزینه کمتری دارد و با حفظ دمای ایده آل در محیط سبب شوک دمایی نخواهد شد. جهت تهیه انواع رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی می توانید از طریق این بخش از سایت دی کیو شاپ خرید خود را انجام دهید.

رطوبت ساز سرد و رطوبت دیسکی ( بستگی به سایز ) برای دستگاه جوجه کشی مناسب می باشد.

  نظرات کاربران
  • دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ at ۱۷:۳۵
   Permalink

   عالی و مفید
   خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون

   Reply
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.