راندمان دستگاه جوجه کشی

جوجه دهی بالا

راندمان جوجه کشی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که باید تک تک موارد را دقیق مورد بررسی قرار داد. آمار جوجه دهی و هچ بالا به طور کلی به ۳ عامل بستگی دارد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم :

  • کیفیت تخم نطفه دار
  • محیط جوجه کشی
  • کیفیت دستگاه جوجه کشی
  • اپراتور

اهمیت کیفیت تخم نطفه دار در افزایش راندمان جوجه کشی

باید زمان خرید تخم نطفه دار دقت کنید و بهتر است خرید خود را حضوری انجام دهید. برای خرید مطمئن بهتر است که با مراجعه به مزرعه ی فروشنده و بررسی ضریب و نر و ماده و محیط نگهداری از رعایت استانداردها اطمینان حاصل کنید. تمامی این موارد در راندمان و افزایش هچ تاثیر گذار هستند.

تازه بودن تخم نیز اهمیت بسیاری دارد و تخم های نطفه دار کهنه معمولا درصد جوجه اوری پایینی دارند.

توصیه می شود تخم ها کمتر از ۳ روز در دستگاه قرار بگیرند.

پس از تهیه تخم های تازه و با کیفیت، مهم ترین مسئله نظافت تخم هاست. آنها را با دستمال، پارچه زبر یا برس تمیز نموده و از مواد شیمیایی برای ضد عفونی استفاده نکنید. سعی کنید از تخم های با اندازه متناسب استفاده کنید. تخم های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک به جوجه تبدیل نخواهند شد و ضمن فاسد شدن درصد هچ را کاهش می دهند.

محیط جوجه کشی برای جوجه دهی بالا

دما و روطبت محیط جوجه کشی مسئله مهم دیگری است که باید تحت نظر داشته باشید. دمای مناسب برای محل قرارگیری دستگاه ، ( ۲۲- ۳۰ درجه سانتی گراد ) و رطوبت ۵۵ درصد است.

بهداشت محیط جوجه کشی باید رعایت شده و حتما دستگاه جوجه کشی مکانی غیر از سالن پرورش قرار داده شود و با دیوارها حداقل ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد.

همچنین توجه داشته باشید که دستگاه نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. همچنین باید از گرد و غبار و … و آلودگی نیز محافظت شود.

کیفیت دستگاه جوجه کشی

کیفیت دستگاه و استفاده از یک دستگاه هوشمند و مدرن نقش موثری در راندمان جوجه اوری دارد. به عنوان مثال دستگاه های جوجه کشی کاکس با قراردادن قطعات یدکی ( مثل ترموستات اضطراری ) به شما این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن خرابی دستگاه را با تغییر فیش برطرف کرده و تلفات ندهید.

کنترل دستگاه از طریق GSM نیز قابلیت بسیار موثری است که مدیریت جوجه کشی را برای شما ساده تر میکند. بنابر این زمان خرید دستگاه به تمام این قابلیت ها و امکانات جانبی و نقش آنها در بازدهی و سود و زیان توجه کنید.

تجربه ی اپراتور دستگاه

تجربه ی شخصی که فرایند جوجه کشی را مدیریت می کند تاثیر بسیاری در افزایش جوجه آوری دارد. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید حتما از مشاوره افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید و با مطالعه مقالات آموزش جوجه کشی دی کیو شاپ در این زمینه دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. پیش از شروع کار نیز دفترچه ی راهنمای دستگاه را مطالعه کرده و در رابطه با دما و رطوبت مناسب جوجه کشی پرنده ی مورد نظر تحقیق و بررسی کنید

تجربه مشتریان دی کیو شاپ ، ۸۰ درصد جوجه آوری !

با پشت سر گذاشتن موارد گفته شده توسط مشتریان محترم دی کیو شاپ، که یکی از آنها آقای حسن حسین نیا طارسی کلایی می باشد که حدود دو سال از دستگاه جوجه کشی ۲۱۰۰ عددی استفاده می کند که هر دوره به نسبت هر فصل تخم نطفه دار مختلف در داخل دستگاه جوجه کشی استفاده می کند. که هر دوره هچ بالایی دارد. یکی از این دوره ها چند روز قبل به پایان رسید که بالغ بر ۸۰ درصد جوجه در آوری داشتند.

مزرعه آقای مهندس حسن حسین نیا طارسی کلایی بنام مزرعه برکت نام گذاری و برند سازی شده است که بصورت مستقیم و غیر مستقیم دارای ۷ نفر نیرو کاری می باشد. که در مطلب بعدی از زوایای مختلف مزرعه و سالن پرورش بلدرچین مزرعه برکت توضیح می دهیم.

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.