دستگاه جوجه کشی کبک

دستگاه جوجه کشی کبک

دستگاه جوجه کشی کبک : دوره جوجه آوری کبک ۲۳ تا ۲۴ روز طول می کشد.دما روز اول تا بیستم باید ۳۸ درجه ی سانتی گراد باشد.همچنین دمای هچر نیز در روز بیست و یکم باید ۳۲ درجه ی سانتی گراد باشد.چرخش تخم ها بین ۳ تا ۲۴ بار در روز می باشد و چرخاندن تخم ها از بیست و یکم که به درون هچر انتقال می یابند، متوقف می شود.

تخم ها را درون دستگاه باید به گونه ای قرار داد که انتهای کوچک تخم به طرف پایین و انتهای بزرگ آن به سمت بالا باشد. به طور تقریبی ۹۰% قابل جوجه کشی هستند. کبک با جمع آوری و یا تخم نطفه دار آغاز شده و پس از نگهداری در شرایط خاص و ضدعفونی کردن تخم ها را در دستگاه قرار می دهند.جوجه آوری در کبک ها معمولا ۲۴ روز طول می کشد که حیوان ماده در ۷ ماهگی شروع به تخم گذاری می کند.

جوجه آوری کبک به دو صورت انجام می شود.

جوجه آوری طبیعی در طبیعت با کرچ شدن ماده بر روی ۴-۶ تخم می خوابد.

جوجه آوری مصنوعی یا همان ماشین

مزیت های دستگاه جوجه کشی کبک

پرنده ای که کرچ می شود طول عمرش کاهش می یابد، تولیداتش کم می شود و از نظر روحی و جسمی دچار آسیب می شود. به همین دلیل از دستگاه استفاده می کنند تا تخم های بیشتری تولید شود همچنین کبک هایی که در قفس مولد یا تخم گذار استاندارد نگهداری می شوند ، موفقیت بیشتری در جفت گیری و نطفه دارشدن تخم کبک ها دارند. اگر اپراتور کار با دستگاه به دقت بر روند کار تسلط داشته باشد و کیفیت مناسب باشد تعداد زیادی از این تخم ها به جوجه تبدیل شده و پس از اتمام عملیات درصد گیری آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *