دستگاه جوجه کشی فنچ

جوجه کشی فنچ

دستگاه جوجه کشی فنچ  : در این مطلب در ادامه بحث آموزش روش های مختلف جوجه کشی فنچ سعی داریم تا شما را با فرایند تکثیر فنچ آشنا کنیم. معمولا در مواردی که فرد قصد جوجه کشی به صورت انبوه را دارد باید حداقل از چهل جفت پرنده ی جفت مولد استفاده کند. توجه داشت باشید که هنگام جوجه کشی باید به ظرفیت پرنده خانه ای که در اختیار دارید به صورت ویژه توجه کنید. همچنین توجه کنید که جفت ها ی مولد نباید رابطه ی خویشاوندی نزدیکی داشته باشند ، چرا که این امر موجب همخوانی ژنتیکی شده و سطح زاد و ولد را کاهش می دهد.

جوجه کشی فنچ

شرکت پر طلایی ( دی کیو شاپ ) تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی ، خانگی و صنعتی می باشد. چنانچه قصد خرید دستگاه های جوجه کشی جهت پرورش انواع پرندگان را دارید می توانید با بخش فروش این مجموعه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمائید.

اولین قدم برای جوجه کشی فنچ ها انتخاب گله ی مناسب این کار است. توجه داشته باشید که حتما گله را از اشخاصی با تجربه تهیه کنید. خرید فنج ها از بازار های پرنده فروشی به دلایل متعددی نمی توان انتخاب درستی باشد.

در بازارهای پرنده فروشی به طور معمول پرندگاه مختلف و متنوع با تراک بالا نگهداری می شوند که به طور مدارم تعداد و ترکیب جفت گیری آن ها مرتبا تغییر می کند.

شرایط بهداشتی و نظافت سلامت پرندگان نیز در این بازار ها معمولا شرایط مناسب و ایده آلی نبوده و باعث بیماری پرنده می شود. حتما توجه داشته باشید که جوجه های جوان با سن ۹۰ تا ۱۲۰ روز را انتخاب کنید. به مدت ۱۴ روز جوجه ها را در قرنطینه نگهداری کنید. در مرحله ی بعد آن ها را از نظر جنسی تفکیک کرده و در قفس های مختلف قرار دهید. ( برای آشنایی با فرایند جوجه کشی مصنوعی کلیک کنید )

مراحل جوجه کشی فنچ

قبل از شروع فرایند جوجه کشی فنچ و در مرحله ی انتخاب پرنده ها ، همه ی فنچ ها را از نظر ظاهری و سلامت مورد معاینه قرار دهید تا از سلامت اعضا از جمله چشم ها ، پا ها و سایر اندام ها برخوردار باشند. قبل از رهاسازی فنچ ها در قفس ها پرنده ها را از نظر جنسی مورد بررسی قرار دهید تا تناسب بین نر ها و ماده ها بر قرار باشد. توصیه می شود که تعداد ماده ها ۱۰ درصد بیشتر از نر ها باشد تا شرایط رقابتی برای نر ها بوجود نیاید و ده درصد باقی مانده نیز می توانند با ۲ ماده جفت شوند.

آموزش جوجه کشی فنچ با دستگاه

شاید در ابتدای فرایند رها سازی برخی از فنچ ها به دلیل حسی که به فضای جدید دارند دچار کم تحریکی شده و احساس غریبی داشته باشند. این شرایط نگران کننده نبوده و با گذشت زمان بهبود می یابد. توجه داشته باشید که اگر این شرایط ادامه یافت باید با یک دامپزشک در این باره مشورت کنید. ( برای اطلاع از روش های مختلف جوجه کشی و روش های نگهداری از پرندگان مختلف به سایت دی کی شاپ مراجعه کنید )

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.