دستگاه جوجه کشی اردک

دستگاه جوجه کشی اردک

دستگاه جوجه کشی اردک : اگر می خواهید تخم های اردک را قبل از فرایند جوجه کشی اردک ذخیره سازی کنید توجه داشته باشید که باید این تخم ها را در دمای ۱۲ الی ۱۵ درجه ی سانتی گراد نگهداری کنید. اگر مدت زمان ذخیره سازی تخم ها در سردخانه از ۳ روز بیشتر نشود نیازی به چرخاندن  تخم ها نیست اما در غیر این صورت حداقل روزی یک بار باید تخم ها را بچرخانید.

چنانچه تخم ها را بیشتر از ۱ هفته نگهداری کنید، باید بدانید که این امر احتمال باروری تخم ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این توجه داشته باشید که کاهش رطوبت محیط جوجه کشی نیز شانس به دنیا آمدن جوجه های اردک را کاهش می دهد.  اگر چه دوره ی جوجه کشی اردک ها برای انواع مختلف آن ها به طور معمول ۲۸ روز می باشد اما برای اردک مسکوی این دوره ی زمانی می تواند تا ۲۵ الی ۳۲ رو نیز افزایش داشته باشد.

اگر برای جوجه کشی اردک ها قصد استفاده از دستگاه های جوجه کشی را دارید باید بدانید که دمای لازم برای فرایند جوجه کشی تخم اردک ها در هفته ی اول ۳۹ درجه – هفته ی دوم ۳۸.۲ درجه – هفته ی سوم ۳۷.۸ درجه و در هفته ی چهارم ۳۷.۵ درجه ی سانتی گراد می باشد.

رطوبت مناسب در دستگاه جوجه کشی اردک

میزان رطوبت لازم برای فرایند بهتر جوجه کشی تخم اردک در ستر حدود ۷۰ الی ۷۵ درصد و در هچر حدود ۸۰ الی ۸۵ درصد می باشد. میزان رطوبت و دقت در ثابت نگه داشتن آن برای اردک ها و فرایند جوجه کشی آن ها بسیار حیاتی تر و مهم تر از جوجه کشی تخم مرغ ها می باشد. در محله ای که تخم های اردک در ستر قرار دارند باید آن ها را هر روز برای ۴ بار بچرخانید اما وقتی به مرحله ی هچر می رسید نیازی به چرخاندن تخم ها ندارید.

دستگاه مناسب جوجه کشی اردک

دوره جوجه کشی اردک

در دوره ی ۴ الی ۵ روز اول شما می توانید تخم هایی را که قدرت باروی ندارند را شناسایی کرده و از دستگاه خارج کنید. تخم های سالم را می توانید به وسیله ی لکه ی سیاهی که در بالای تخم و در نزدیکی انشعابات عروقی قرار دارند شناسایی کرد. چنانچه جنین به غضای پوسته ی تخم چسبیده باشد و انشعاب عروقی نیز وجود نداشته باشد باید بگویم که جنین از دست رفته است. تخم را در برابر نور بگیرید. اگر تخم روشن بو بدون لکه باشد ، یعنی تخم فاقد نطفه می باشد.

ضرورت شناسایی تخم های سالم

شناسایی و جدا سازی تخم های مرده اهمیت بالایی دارد. چرا که وجود تخم های مرده در مرحله ی اول منجر به تولید برخی گاز های سمی می شود که برای سلامت جنین های سالم مضر می باشد و همچنین خطر انفجار این تخم ها نیز سلامت تخم های سالم را به خطر می اندازد.

priority_high نظرات کاربران
  • شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ at ۰۱:۰۴
    Permalink

    Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

    Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *