خواص تخم بلدرچین

خواص تخم بلدرچین و مزایای درمانی آن بسیار قابل توجه است. در واقع، تخم بلدرچین به بمب ویتامین معروف است. تخم بلدرچین با کمترین چربی و بیشترین پروتئین در میان تخم سایر پرندگان از ارزش تغذیه ای بالایی برخوردار است و پزشکان بسیار توصیه کرده اند.

ضرورت استفاده از تخم بلدرچین

مجله تغذیه و علم غذا یک مقاله که در آن محققان نقش مهم تخم بلدرچین در حفاظت از سلامت عمومی تاکید و همچنین از دست رفتن مواد سمی بدن و حفظ وزن بدن منتشر شده است.

محققان بریتانیایی می گویند که تخم بلدرچین تاثیر بسیار خوبی بر سلامت ما و حتی برای مبارزه با چاقی کمک می کند. به گفته متخصصان تغذیه تخم بلدرچین به عنوان غذای کامل و سرشار از پروتئین و یکی از غنی ترین مواد غذایی برای بدن ضروری است و همه ما باید حداقل روزی یک عدد تخم بلدرچین مصرف کنیم.

تخم مرغ و مرغ همیشه در سبد کالای خانوار گنجانده شده است، در دهه های اخیر، دانشمندان کشف کرده اند چگونه تغذیه سالم و با پروتئین بالا و چربی پایین برای دوری از چاقی مفرط با مواد مغذی داشته باشیم، با پی بردن در خواص تخم بلدرچین می توان به این کشفیات پی برد. این تنها یک ماده غذایی کامل است که می توان غیر از برطرف کردن نیاز بدن به خیلی از عوارض و بیماری ها غلبه کند.

خواص تخم بلدرچین چیست

۱. تخم بلدرچین دارای ارزش غذایی قابل اندازه گیری می باشد.

تخم بلدرچین سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. تخم بلدرچین سراسر خواص درمانی بالایی دارد، به مکمل کلسیم قابل توجه ای معروف است. تخم بلدرچین همچنین دارای کلسترول HDL (کلسترول خوب) به جای LDL می باشد (نوع بد).

تخم بلدرچین دارای پروتئین حدود ۱۳٪، در حدود ۲ درصد بیشتر از تخم مرغ و مرغ ساخته شده است. تخم بلدرچین همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین A و B2 می باشد. اگر شما بیش از ۱۰ تخم بلدرچین در هر روز میل کنید، بیش از حد ویتامین A مصرف کرده اید.

خواص-تخم-بلدرچین-خوراکی

۲ . مصرف تخم بلدرچین می تواند انواع سیستم های بدن را در راه مثبت تحت تاثیر قرار دهد.

چرا باید تخم بلدرچین مصرف کنیم

بسیاری از چیزهایی که برای بدن مفید می باشد در تخم بلدرچین موجود می باشد خواص تخم بلدرچین بسیار زیاد می باشد که یکی از آنها کلسیم می باشد.  کلسیم از تخم بلدرچین به راحتی جذب بدن می شود. تخم بلدرچین باعث افزایش ایمنی بدن و سطح تعادل بدن می باشد. تخم بلدرچین باعث افزایش سطح هموگلوبین بدن می باشد.

تخم بلدرچین برای چه بیمارانی مفید است

بیمارانی که از آسم و سل رنج می برند و برای رهایی از آن می توانند از تخم بلدرچین مصرف کنند. تخم بلدرچین به طور طبیعی حاوی پروتئین اووموکوئید است که نوع پروتئین آن حاوی کلسیم و فسفر از تخم مرغ به طور منظم تر نیز هست.

ادامه مطلب در بخش بعدی با ما همراه باشید..

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *