جوجه ‌کشی از تخم غاز

جوجه ‌کشی از تخم غاز

جوجه ‌کشی از تخم غاز در این مقاله مجموعه دی کیو شاپ قصد دارد تا آموزش مقدماتی جوجه کشی از تخم غاز را برای شما کابران عزیز بازگو کند تا شما دوستان عزیز با نحوه جوجه کشی از تخم غاز آشنا شوید.

تاجایی که امکان دارد از اردک کوسکووی استفاده کنید ، همچنین شما میتوانید از غاز ها برای جوجه کشی از تخم های خودش نیز استفاده کنید که این کار برای شما میتواند گران و دشوار تمام شود زیرا غاز ها در حالی که روی تخم خودشان باشند نمی خوابند اما اردک مسکووی شرایط مناسب و ایده آل تری را برای شما فراهم میکند. همچنین لازم به ذکر است که مرغ و بوقلمون نیز میتواند به خوبی این کار را انجام دهد. همچنین  اگر از مرغ استفاده میکنید باید اطمینان داشته باشید که از مرغ هایی استفاده میکنید کرچ شده باشند.

روش جوجه ‌کشی از تخم غاز

در مرحله اول شما باید تخم ها را زیر پرنده قرار دهید که برای یک مرغ شما میتوانید حدو چهار تا شش عدد تخم زیر آن قرار دهید و برای یک اردک موسکووی حدود شش تا هشت عدد تخم می توانید زیر آن قرار دهید. و ار از غاز برای جوجه آوری استفاده کنید می توانید ۱۰ الی ۱۵ عدد زیر آن تخم قرار دهید.

در مرحله دوم جوجه ‌کشی از تخم غاز اگر شما از مرغ یا اردک استفادهمیکنید باید روزانه تخم ها را خودتان بچرخانید زیرا تخم ها برای این پرندگان کمی بزرگ خواهد بود و چرخاندن آن کمی برایش دشوار می باشد. که این کار را باید پس از آن که پرنده برای خوردن و آشامیدن لانه را ترک میکند انجام دهید همچنین  پس از ۱۵ روز، زمانی که تخم ها را می چرخانید کمی آب ولرم روی آنها افشان کنید.

جوجه ‌کشی از تخم غاز

در روز دهم شما تخم ها را در نور بازبینی کنید و سپس تخم های نابارور را دور ریخته و تخم های سالم را  به لانه برگردانید. همچنین روند جوجه کشی حدود ۲۸ الی ۳۵ روز به طول خواهد انجامید که شما باید در طی این دوره لانه پرنده را تمیز نگه دارید همچنین شما باید دما و رطوبت را تنظیم کرده که شرایط دقیق آن بسته به نوع ماشین جوجه کشی متفاوت خواهد بود.

کاربران گرامی می توانید برای خرید دستگاه جوجه کشی روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

برای چیدن تخم مرغ ها شما میتوانید به صورت افقط تخم مرغ ها را بخوابانید که انجام این عملکرد در جوجه آوری میتواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

در مرحله آخر نیز شما باید اجازه دهید تا تخم ها به طور کامل شکسته و تبدیل به جوجه شوند که معمولا تا سه روز طول خواهد کشید.

نظرات کاربران
 • یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۴:۰۲
  Permalink

  سلام.من ۸تا تخم غاز دارم اما بطور اشتباه ۱۲ساعت در یخچال خانه نگهداری کردم میخام بدونم اگر زیر پرنده قراردهم جوجه سالم میماند؟

  Reply
 • یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۴:۰۴
  Permalink

  سلام.من ۸تا تخم غاز دارم اما بطور اشتباه ۱۲ساعت در یخچال خانه نگهداری کردم میخام بدونم اگر زیر پرنده قراردهم جوجه سالم میماند؟

  Reply
  • سه شنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ at ۱۱:۲۲
   Permalink

   سلام
   تخم نطفه دار باید در دمای صفر فیزیولوژیک نهایت تا ۱۰ روز نگهداری شود دمای یخچال باعث از بین رفتن نطفه می شود.

   دی کیو شاپ

 • دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ at ۰۸:۵۱
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم که تخم غاز رو در دستگاه جوجه کشی تمام اتوماتیک باید هر روز باید با دست چرخاند.

  Reply
  • یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ at ۱۸:۴۴
   Permalink

   سلام
   چرخش داشته باشد درصد هچ بهتری دارید

 • دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ at ۰۸:۵۳
  Permalink

  سلام میخواستم بدونم تخم غاز رو در دستگاه جوجه کشی تمام اتوماتیک با دست چرخاند. با تشکر

  Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.