جوجه کشی اردک

دستگاه جوجه کشی اردک

جوجه کشی اردک تاحدودی سخت اما بسیار پر ارزش است. بنابراین پیش از هرگونه اقدامی توصیه می کنیم که این مقاله را به دقت بخوانید تا با توجه به این نکات بتوانید بیشتری راندمان جوجه کشی را تجربه کنید.

آموزش جوجه کشی اردک

درصد نطفه داری در اردک ها معمولا قابل قبول است برای این که بهترین نتیجه از نظر تهیه ی تخم های نطفه دار که مناسب برای جوجه کشی اردک باشند به دست آید ، معمولا به ازای هر ۵ تا ۶ اردک ماده یک اردک نر در گله رها می کنند . نژادهای اردک گوشتی معمولا تخم شان کم است از این رو تمام تخم های تولید شده برای جوجه کشی به کار می رود و کم تر به عنوان خوراکی از آن ها استفاده می شود ولی در نژادهای تخم گذار که تولید تخم زیاد است باید تخم ها از نظر شکل ظاهر دستچین شود و بهترین آن ها برای جوجه آوری نگه داری و بقیه برای خوراک به مصرف می رسد.

تخم نطفه دار اردک

اگر می خواهید تخم های اردک را قبل از فرایند جوجه کشی ذخیره سازی کنید توجه داشته باشید که باید این تخم ها را در دمای ۱۲ الی ۱۵ درجه ی سانتی گراد نگهداری کنید. اگر مدت زمان ذخیره سازی تخم ها در سردخانه از ۳ روز بیشتر نشود نیازی به چرخاندن  تخم ها نیست اما در غیر این صورت حداقل روزی یک بار باید تخم ها را بچرخانید.

چنانچه تخم ها را بیشتر از ۱ هفته نگهداری کنید، باید بدانید که این امر احتمال باروری تخم ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. علاوه بر این توجه داشته باشید که کاهش رطوبت محیط جوجه کشی نیز شانس به دنیا آمدن جوجه های اردک را کاهش می دهد.  اگر چه دوره ی جوجه کشی اردک ها برای انواع مختلف آن ها به طور معمول ۲۸ روز می باشد اما برای اردک مسکوی این دوره ی زمانی می تواند تا ۲۵ الی ۳۲ رو نیز افزایش داشته باشد.

شناسایی تخم های سالم

شناسایی و جدا سازی تخم های مرده اهمیت بالایی دارد. چرا که وجود تخم های مرده در مرحله ی اول منجر به تولید برخی گاز های سمی می شود که برای سلامت جنین های سالم مضر می باشد و همچنین خطر انفجار این تخم ها نیز سلامت تخم های سالم را به خطر می اندازد.

تنظیمات دستگاه جوجه کشی اردک

اگر برای جوجه کشی قصد استفاده از دستگاه های جوجه کشی را دارید باید بدانید که دمای لازم برای فرایند جوجه کشی تخم اردک ها در هفته ی اول ۳۹ درجه ، هفته ی دوم ۳۸.۲ درجه ، هفته ی سوم ۳۷.۸ درجه و در هفته ی چهارم ۳۷.۵ درجه ی سانتی گراد می باشد.

دستگاه های جوجه کشی دماوند معمولا به کمک کنترلر دستگاه به شما امکان انتخاب پرنده را می دهند که کار جوجه کشی را آسان می کند و تمام پارامترهای جوجه کشی را با انتخاب پرنده مورد نظر تنظیم می کنند.

رطوبت دستگاه جوجه کشی اردک

میزان رطوبت لازم برای فرایند بهتر جوجه کشی تخم اردک در ستر حدود ۷۰ الی ۷۵ درصد و در هچر حدود ۸۰ الی ۸۵ درصد می باشد. میزان رطوبت و دقت در ثابت نگه داشتن آن برای اردک ها و فرایند جوجه کشی آن ها بسیار حیاتی تر و مهم تر از جوجه کشی تخم مرغ ها می باشد. در محله ای که تخم های اردک در ستر قرار دارند باید آن ها را هر روز برای ۴ بار بچرخانید اما وقتی به مرحله ی هچر می رسید نیازی به چرخاندن تخم ها ندارید.

دستگاه مناسب جوجه کشی اردک

طول دوره جوجه کشی

در دوره ی ۴ الی ۵ روز اول شما می توانید تخم هایی را که قدرت باروی ندارند را شناسایی کرده و از دستگاه خارج کنید. تخم های سالم را می توانید به وسیله ی لکه ی سیاهی که در بالای تخم و در نزدیکی انشعابات عروقی قرار دارند شناسایی کرد. چنانچه جنین به غضای پوسته ی تخم چسبیده باشد و انشعاب عروقی نیز وجود نداشته باشد باید بگویم که جنین از دست رفته است. تخم را در برابر نور بگیرید. اگر تخم روشن بو بدون لکه باشد ، یعنی تخم فاقد نطفه می باشد.

شما می توانید سوالات و مشکات خود را در رابطه با جوجه کشی، تکثیر و بیماریها در همین بخش از کارشناسان دی کیو شاپ بپرسید. همچنین جهت مشاوره خرید می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول
  • جوجه اردک چند روزه در میاد ؟‌
    مدت زمان بیرون آمدن جوجه اردک از تخم 28 روز می باشد. از این مدت 25 روز برای دوره ستر و 3 روز هم برای دوره هچر می باشد.
نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.