جوجه کشی اردک

جوجه کشی اردک

جوجه کشی اردک بسیار سخت ولی بسیار پر ارزش است اما این بسیار مهم است که از تخم مرغ های مناسب برای جوجه کشی استفاده کنید و طبق دستورالعمل تولیدکنندگان این کار را انجام دهید.

اگر ماشین جوجه کشی شما فن ندارد، باید دما را در نیمه ی راه در اطراف ماشین جوجه کشی اندازه بگیرید اما آن را تغییر ندهید. بدون فن هوای گرم بالا می رود و اگر شما دماسنج خود را بالای تخم اردک ها قرار دهید دما را نیز اشتباه خواهید خواند. اگر  ماشین جوجه کشی به اندازه ی کافی بزرگ است برای اندازه گیری میزان رطوبت راه هایی وجود دارد یکی از این راه ها درست کردن ترمومتر حباب مرطوب برای قرار دادن بالای یک دماسنج است. اما اگر از ماشین جوجه کشی کوچک استفاده می کنید که دارای ۱ یا ۲ حفره ی آبی هستند و به طور کلی یک راه آسان برای اندازه گیری رطوبت در این ماشین ها وجود ندارد.

آموزش جوجه کشی اردک

درصد نطفه داری در اردک ها معمولا قابل قبول است برای این که بهترین نتیجه از نظر تهیه ی تخم های نطفه دار که مناسب برای جوجه کشی اردک باشند به دست آید ، معمولا به ازای هر ۵ تا ۶ اردک ماده یک اردک نر در گله رها می کنند . نژادهای اردک گوشتی معمولا تخم شان کم است از این رو تمام تخم های تولید شده برای جوجه کشی به کار می رود و کم تر به عنوان خوراکی از آن ها استفاده می شود ولی در نژادهای تخم گذار که تولید تخم زیاد است باید تخم ها از نظر شکل ظاهر دستچین شود و بهترین آن ها برای جوجه آوری اردک نگه داری و بقیه برای خوراک به مصرف می رسد .

دستگاه های جوجه کشی دی کیو شاپ به صورت فول اتومات طراحی شده اند که به شما قابلیت انتخاب پرنده را نیز می دهند ، و شما می توانید به کمک این دستگاه ها هر نوع پرنده ای را جوجه کشی کرده و پروش دهید.

priority_high نظرات کاربران
  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ at ۱۵:۳۷
    Permalink

    با سلام
    بنده یک دستگاه جوجه کشی دستی دارم که باهاش چند نوبت جوجه کشی مرغ انجام دادم اما اینبار قصد دارم با این دستگاه تخم اردک جوجه گیری کنم اما شرایط جوجه کشی تخم اردک رو را ندارم. ممنون می شم اگر من راهنمایی کنید و مراحل رو دقیق توضیح بدید.

    Reply
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *