تکثیر لاک پشت

پرورش و تکثیر لاک پشت

لاک پشت ها این موجودات خزنده، آرام و زیبا با قدمتی بسیار طولانی با گونه های بسیار زیاد موجود هستند. البته امروزه حدود ۳۰۰ نوع از گونه های مختلف لاک پشت ها در معرض انقراض قرار دارند. لاک پشت ها کمتر بیمار می شوند و می توانند تا مدتی نسبتا طولانی هیچ چیزی نخورند و شاید همین مطلب باعث طول عمر این خزنده آرام باشد. این خزندگان به صورت جمعی و یا جفت جفت زندگی می کنند. آنها غذای خود را از گیاهان تامین نموده و به ندرت از حشرات برای خوراک استفاده می کنند. اما در اینجا می خواهیم بیشتر به تکثیر لاک پشت و شرایط و اقدامات لازم مربوط به آن بپردازیم با ما همراه باشید.

اطلاعات بیشتر در مورد لاک پشت ها را در ویکی پدیا بخوانید.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که تکثیر این خرنده چه فایده ای دارد ؟! باید بگوییم که لاک پشت ها برای مصارف درمانی و یا خوراک و یا برای مصارف زینتی شکار می شوند.

هم اکنون لاک پشت ها برای موارد بالا نگهداری می شوند و هر کس که علاقمند به لاک پشت باشد می تواند از طریق نگهداری و فروش لاک پشت ها به درآمد برسد.

نگهداری لاک پشت در ایران

در کشور ما لاک پشت ها بیشتر برای زیبایی نگهداری شده و می توان با پرورش این موجود آرام به درآمد رسید.لاک پشت های زینتی هر کدام حدود بیست هزار تومان و بالاتر به فروش میرسند.

درآمد از نگهداری و تکثیر لاک پشت

برای به درآمد رسیدن از این راه اول باید بتوانید از لاک پشت با یک روش سریع و کم هزینه به تولید و پرورش لاک پشت مبادرت ورزید. البته پس از انتخاب یک گونه پر فروش در بازار زینتی لاک پشت.گونه های متفاوتی در بازار لاک پشت ها برای نگهداری در آکواریوم به فروش میرسند.

برای تکثیر لاک پشت و جوجه کشی از آنها می توانید یکی از دستگاه های جوجه کشی خانگی عرضه شده در فروشگاه را خریداری کرده و به کسب در آمد از پرورش و تکثیر این خرنده ی آرام مشغول شوید.

استفاده از دستگاه جوجه کشی برای تکثیر لاک پشت

دستگاههای تولید مجموعه دی کیو شاپ قابلیت استفاده جهت جوجه کشی از لاک پشت را دارند. محصولات این مجموعه با توجه به دقت بالا، که در لحظه میزان رطوبت و یا دما را مورد سنجش قرار میدهند، از ثبات دما و رطوبت مناسبی برخوردارند. این ثبات در هر دستگاه جوجه کشی باعث جوجه درآوری بهتر می گردد. و همچنین این ثبات دستگاهها را برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و یا لاک پشت در وضعیت مطلوبی قرار می دهد.

پرورش لاک پشت با دستگاه جوجه کشی

اگر قصد پرورش لاک پشت دارید و می خواهید در تکثیر لاک پشت با موفقیت عمل کنید ، می توانید از دستگاههای جوجه کشی دی کیو شاپ استفاده نمایید.
در انتخاب نوع دستگاه حتما میزان ظرفیت تولید دستگاه را متناسب با میزان تولید خود انتخاب نموده و بخصوص در انتخاب نوع ترنر با دقت عمل نمایید. به نظر میرسد که انتخاب از بین دستگاههای کوچک و خانگی بهترین کار برای تولید و جوجه کشی ار لاک پشت باشد.هم قیمتی مناسب دارند و هم از دقت بسیار خوبی برخوردار هستند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.