تولید جوجه در خانه با دستگاه جوجه کشی

تولید جوجه در خانه با دستگاه جوجه کشی

تولید جوجه در خانه با دستگاه جوجه کشی تولید جوجه در خانه میتواند بسیار خوب و جالب باشد ، اما شاید این سوال در ذهن شما پیش بی آید که چگونه می توان در خانه جوجه پرورش داد ، اما داشتن یک مرغ کرچ در خانه میتواند بسیار آزار دهنده باشد و در کنار آن باید حتما یک خروس باشد ، اما با دستگاه جوجه کشی میتوانید فقط با جمع کردن تخم های نطفه دار به جوجه کشی بپردازید و تولید جوجه در خانه با دستگاه جوجه کشی را آغاز کنید.

تولید جوجه در خانه با دستگاه جوجه کشی با تخم نطفه دار

برای بدست آوردن جوجه باید از تخم های نطفه دار استفاده کرد و از تخم های معمولی نباید استفاده کرد زیرا تخم های معمولی نتیجه ای برای شما نخواهند داشت .  همچنین اگر تمایل دارید تا از مرغ کرچ شده استفاده کنید لازم است که یک قفس جداکانه برای او و تخم هایش درست کرده تا به مدت ۲۱ روز تا جوجه از تخم ها بیرون آیند آنجا باشد. و سپس بعد از اینکه جوجه ها از تخم در آمدند مرغ به مدت ۵ روز احتیاج دارد تا جوجه هایش را نگهداری کند و از آنها مراقبت کنند و باید جای آرامی را برای مرغ و جوجه هایش آماده کنید.

دی کیو وان بزرگترین و معتبر ترین وبسایت فروش دستگاه جوجه کشی در کشور.

کرچ شدن مرغ

تغییرات مختلف هورمونی در مرغ باعث میشود که مرغ تخم گذار تصمیم میگیرد که روی تخم هایش بخوابد ، همچنین لازم به ذکر است که تخم کرچ شده در طول روز به طور کامل روی تخم هایش میخوابد و تنها یک بار در روز بیرون می آید تا غذا و آب بخورد  و زمانی که نزدیک مرغ کرچ شده می شوید شروع به قد قد میکند و اگر نزدیک تر شوید به شما نوک خواهد زد.

همچنین مرغ کرچ شده در زمان کرچ خود دیگر تخم نخواهد گذاشت اما تعدادی تخم برای خود نگه داشته و از آنها محافظت میکند و روی آنها میخوابد ، آنها را گرم میکند و چند مدت یک بار آنها را می چرخاند.

مرغ کرچ روند تخم گذاری خود را متوقف می سازد ولی در آشیانه خود تعدادی تخم وجود دارد که یا خود جمع آوری کرده و یا از آنها حفاظت می کند . می توانید تعدادی تخم نطفه دار از آشیانه های دیگر زیر او بگذارید تا به خوابیدن روی آنها پرداخته و تخم ها را گرم کرده و بچرخاند . چرخاندن تخم مرحله مهمی است زیرا تخم ها نه تنها احتیاج به حرارت دارند بلکه غشا های داخلی تخم مرغ نباید به پوسته تخم بچسبد .جالب است بدانید مرغ  ، تخم های اردک و غاز را می پذیرد و از آنها محافظت میکند ولی وقتی از تخم بیرون می آیند ممکن است دیگر به آنها توجهی نکنند.

جلوگیری از کرچ شدن مرغ

مرغ های هیبرید به خوبی کرچ نمی شوند و اگر بشوند اولا در دوره های دوم و سوم تخم گذاری خود کرچ می شوند و ثانیا کرچی آنها پایداری لازم را ندارند که بتوانند تا انتها آن را ادامه دهند . اگر تخم ها سرد شوند جنین جوجه ها خواهد مرد . اگر نخواستید مرغتان کرچ شود باید او را از محلی که برای خوابیدن انتخاب کرده است بردارید و نگذارید نزدیک آشیانه تخم گذاری برود . چیزی حدود دو هفته طول می کشد مرغ کرچ به حالتت طبیعی خود برگردد. اگر روش بالا جواب نداد او را در قفسی با کف سیمی قرار دهید به طوری که تهویه کاملا خوبی داشته باشد . یک مقدار باد سرد کافی است تا هر مرغی را که به دلیل کرچ شدن از تخم می رود دوباره به تخم بازگرداند .

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.