ترنر جوجه کشی

ترنر جوجه کشی

یکی از اصلی ترین اجزا ماشین های جوجه کشی، ترنر جوجه کشی ( شانه ) می باشد. شما نمی توانید بدون استفاده از Turner یا شانه از دستگاه های جوجه کشی استفاده نمایید.

شانه یا Turner یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده دستگاه جوجه کشی به شمار می رود که انواع متفاوتی دارند و هرکدام کاربرد مخصوصی دارد. در خرید ترنر دستگاه جوجه کشی باید به این نکته توجه داشته باشید که جنس محصول مورد نظرتان از چه ماده ای می باشد. به دلیل اینکه شانه ها در مدت طولانی داخل محفظه دستگاه قرار می گیرند،‌ ممکن است در مجاورت رطوبت و دما از خود گاز سمی تولید کنند.

در حال حاضر بهترین نوع شانه های جوجه کشی از جنس پلی اتیلن میباشد که به هیچ وجه گازی از خود ایجاد نمی کند.

خرید ترنر جوجه کشی

قبل از خرید شانه ی دستگاه باید نوع مصرف خود را مشخص نمایید. در زیر انواع شانه های جوجه کشی و کاربرد هر یک را برایتان ذکر کرده ایم :

  • ترنر یونیورسال جوجه کشی

شانه های یونیورسال حاوی یک قفسه برای تمامی سایز های تخم ها هستند. تخم های پرندگان مثل غاز که اندازه بزرگتری نسبت به تخم مرغ دارند جزو تخم های درشت محسوب شده و بعد از آن،‌ تخم مرغ جزو دسته متوسط و تخم بلدرچین یا کبک جزو تخم های سایز کوچک بشمار می رود که میتوانید هر سه سایز این تخم نطفه دارها را توسط این شانه جوجه کشی کنید.

شانه های یونیورسال برای استفاده از تخم های سایز متوسط و درشت مناسب میباشد و در تخم های سایز کوچک بهتر است که از شانه های هواباتوری استفاده نمایید.

  • ترنر هواباتور جوجه کشی

شانه های هواباتور شامل سه قفسه متفاوت با سه سایز متفاوت میشوند. به عبارت دیگر از سه قفسه جداگانه برای تخم های درشت، متوسط و کوچک استفاده می شود. در صورتی که قصد جوجه کشی پرندگان ریز تخم مثل بلدرچین یا کوچک تر از آن مثل قناری و مرغ عشق را دارید شانه های هواباتوری مناسب مصرف شما هستند.

  • ترنر شترمرغ 

اندازه تخم شترمرغ با سایر پرندگان تفاوت زیادی دارد و به همین دلیل نمیتوان تخم آن را در ترنر های هواباتوری و یونیورسال جوجه کشی نمود. به همین دلیل یک شانه جدا برای آن تولید شده است که ظرفیت ۴ عدد تخم نطفه دار شترمرغ را دارد.

نظرات کاربران
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.